Akbank İhtiyaç Kredisi 30.000 TL – Herkese Kredi İmkanı

Acil nakit ihtiyacınız için 30.000 TL Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak hemen alabilirsiniz. Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından olan Akbank 2021 yılında farklı oranlar ile ihtiyaç kredisi sunmaya devam ediyor. Özellikle Pandemi dönemi ile birlikte milyonlarca kişi işinden olur iken ihtiyaçları için gerekli olan krediyi en uygun faiz ve vade seçenekleri ile sunuyor. Akbank direkt kredi ile sizde bu krediden hemen faydalanabilirsiniz. İşte kredi teklifinin detayları.

Akbank İhtiyaç Kredisi Nedir?

Akbank ihtiyaç kredisi ile gerekli olan tüm paraya sahip olabilirsiniz. Kredi çekmek isteyenler şüphesiz ki faiz oranları ve vadelere özellikle dikkat ediyor. Kredi çekerken aynı zamanda doğru ödeme planına da erişmek istiyor. Akbank hem mevcut müşterilerine, hem de yeni müşterilerine sunmakta olduğu banka kredisi ile kolaylıklar sunuyor.

Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranlarını en uygun rakamlar ile sizlere ulaştırıyor. Bununla birlikte kolay bir ödeme planına sahip olabilmeniz için 36 ay vade imkanı sunuyor. 36 ay vadeli olarak seçebileceğiniz 30.000 TL ihtiyaç kredisi ile tüm ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi 30.000 TL için Başvuru Nasıl Yapılır?

Akbank ihtiyaç kredisi 30.000 TL fırsatından yararlanmak isteyenler Akbank Direkt ile 7/24 imza ve belge olmadan başvuru yapabiliyor. Şubeye gitmeden kredi çekmenin rahatlığını sunan Akbank’da aşağıdaki yöntemler ile hemen başvuru yapabilirsiniz.

  • Akbank Direkt Mobil Uygulaması
  • Akbank İnternet Şubesi: www.akbank.com
  • Akbank Telefon Bankacılığı: 444 25 25
Akbank İhtiyaç Kredisi 30.000 TL
Akbank İhtiyaç Kredisi 30.000 TL

Akbank Direkt ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

30.000 TL ihtiyaç kredisine başvurmak için öncelikle akıllı telefonunuza Akbank Direkt uygulamasını indirin. İndirme işlemini yaptıktan sonra eğer Akbank müşterisi iseniz giriş yapın, değilseniz Müşteri Değilim aşamasından devam edin. Sol üst alanında yer alan Menü bölümünden Krediler > Kredi Başvurusu aşamasından başvurunuzu gerçekleştirin.

Akbank İnternet Sitesinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Akbank internet sitesi olan www.akbank.com üzerinden 7 gün 24 saat ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz. Müşteri olsanız da olmasanız da bireysel menüsünde yer alan krediler bölümünden başvuru sağlayabilirsiniz.

Akbank Telefonla Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank telefon bankacılığından müşteri hizmetleri ile görüşerek de ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Müşteri olsanız da olmasanız da kimlik bilgileriniz ile yaklaşık 5 dakikalık bir görüşme sonrasında ihtiyaç kredisi başvurunuz alınır.

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken herhangi bir evrak istenmemektedir. Evraksız bir şekilde herkes 30.000 TL ihtiyaç kredisine başvuru yapabiliyor.

Akbank İhtiyaç Kredisi Vadesi Nedir?

Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi için müşterilerine maksimum 36 ay vade sunuyor. Maksimum olarak yararlanabileceğiniz vade sayısını dilerseniz daha düşük olarak seçebilirsiniz. Kredi faiz oranı seçilen vade sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Nedir?

Akbank ihtiyaç kredisi 30.000 TL sizlere minimum %1,41 faiz oranı ile sunulmaktadır. İlgili faiz oranı Akbank tarafından müşteriye göre farklılık gösteriyor. Bu farklılık bankanın devamlı olarak müşterisi olanlar ve kredi notu daha iyi olanlara sunuluyor.

Düşük faiz oranları ile Akbank ihtiyaç kredisine başvurmak için şubeniz ile görüşmeniz gerekiyor. Faiz oranının düşük olması için başvuru yapmadan önce kredi puanınızı yükseltmelisiniz.

 

Akbank İhtiyaç Kredisi Masrafı Ne Kadar?

Akbank herkese sunmakta olduğu 30.000 TL ihtiyaç kredisini teminatsız olarak sunuyor. Herhangi bir teminat göstermeden ihtiyaçlarınızı bu kredi ile giderebilirsiniz. Akbank ihtiyaç kredisi başvurunuz olumlu yanıtlandığında bir defaya özel olmak şartıyla tahsis ücreti kesintisi yapılmaktadır. Kredinin tahsis tutarı kredi tutarı üzerinden %0.525 oranındadır. Tahsis ücreti hesaplanırken ilgili orana %5 oranındaki BSMV dahil edilmektedir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu için Gerekli Belgeler Nedir?

Kredi başvurusu yaparken aşağıdaki belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlar;

Kimlik Belgesi: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vatandaşlık numaralarının yer alacağı herhangi bir evrak.

Adres Belgesi: E-Devlet veya kaymakamlıklardan alınacak ikametgah belgesi veya fatura çıktısı.

Gelir Belgesi: Eğer bir iş yerinde maaşlı olarak çalışıyorsanız SGK hizmet dökümü, kamu sektöründe çalışıyorsanız güncel belge, emekli iseniz emeklilik gösterge belgesini sunmalısınız.

Akbank İhtiyaç Kredisi için Kredi Notu Ne Olmalıdır?

Kredi notu, tüm bankalara sizinle ilgili bilgileri sunan referans bir değerdir. BBDK tarafından ortak bir data kullanılıyor. Bu data finansal geçmişiniz ve bankalar ile aranızdaki ilişkiler sonucu ortaya çıkıyor, düşüyor ve yükseliyor.

Akbank’ta tüm bankalar gibi ihtiyaç kredisi başvurularında kredi puanını baz alıyor. Eğer uygun kredi faiz oranları ve vade sayıları istiyorsanız iyi bir kredi notuna sahip olmanız gerekiyor. Kredi puanlarının dağılımı ise şu şekilde;

  • 0-699 En Riskli
  • 700-1099 Orta Riskli
  • 1100-1499 Az Riskli
  • 1500-1699 İyi
  • 1700-1900 Çok İyi

Akbank İhtiyaç Kredisi Hangi Amaçla Çekilebilir?

Akbank’ta başvuru gerçekleştireceğiniz ihtiyaç kredisini tüm amaçlarda kullanabilirsiniz. Kredi çekimi sırasında konut veya taşıt kredisi gibi bir amaç belirtmenize gerek bulunmuyor. Eğitim giderleri, ailevi giderler, tatil harcamaları vb. tüm nakit ihtiyacı için kredi kullanımı sağlayabilirsiniz.

Akbank 30.000 TL İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Onaylanıyor?

Şube veya online yöntemler ile gerçekleştirdiğiniz kredi başvurusu Akbank genel merkezi tarafından inceleniyor. Bu incelemeler sonrasında olumlu veya olumsuz kredi başvurusu en geç 2 iş günü içerisinde sizlere bildiriliyor.

İhtiyaç kredisi başvurusunda gerekli belgelerin eksik olması durumunda kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanıyor. Bu yüzden tarafınızdan istenen tüm bilgileri ve belgeleri eksiksiz olarak bankaya iletmeniz kredi onay sürecini hızlandırmaktadır.

Akbank İhtiyaç Kredisi 30.000 TL için Kefil Şartı Var Mı?

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunda herhangi bir kefil şartı bulunmuyor. Ancak bankanın sizinle ilgili finansal geçmişine dayanarak daha sonradan kefil isteme hakkı bulunuyor. Eğer kredi puanı orta seviyedeyse ve bankalar ile ilgili farklı sıkıntılar var ise kefil talep edilebiliyor.

Kefil gösterilmemesi durumunda Akbank tüm bankalar gibi kredi başvurunuzu olumsuz sonuçlandırıyor. Göstereceğiniz kefilin ise herhangi bir Kamu çalışanı olmasına gerek duyulmuyor. 1. Derece yakın akraba dışında herkesi ihtiyaç kredisi için kefil olarak gösterebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisinde Ara Ödeme Yapılabiliyor Mu?

Akbank’tan kullanmış olduğunuz ihtiyaç kredisi için talep etmeniz durumunda ara ödemeler yapabilirsiniz. Ödeme planındaki esneklikler ve erken kredi kapatma talebinizde bu ara ödemelere izin verilmektedir. Ara ödemeler ile gerçekleştireceğiniz para yatırma işlemlerinde faiz silindiği için daha uygun bir rakam ile kredinizi kapatabilirsiniz.

Akbank ihtiyaç kredisi vade süresi devam ettiği tüm süre içerisinde ara ödeme gerçekleştirebiliyorsunuz.

Akbank İhtiyaç Kredisinde KKDF ve BSMV Muafiyetinden Yararlanılıyor Mu?

Akbank, nakit para ihtiyacı olan kişiler için sürekli olarak farklı avantajlı kredi kampanyaları gerçekleştiriyor. Bu kampanyalardan biri olan 30.000 TL ihtiyaç kredisi kampanyasında belirli faiz ve vade oranları yer alıyor. Tüm bu oranlar hesaplanır iken sadece bireysel müşterilere açık olarak sunuluyor.

Kredi çekerken bireysel müşterilerine KKDF ve BSMV muafiyetinden yararlanması ise mümkün olmuyor. Tüm muafiyet belgelerine sahip olsanız bile KKDF ve BSMV masraflarını reddetmeniz durumunda kredi çekmeniz mümkün olmayacaktır.

Kredi Başvurusu Öncesinde ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Akbank ve tüm bankalarda yapacağınız kredi başvurusu öncesinde ve sonrasında dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. Bunlara madde madde değinmek gerekir ise;

Bankalar kredi fırsatlarını sunar iken anlık faiz oranları uyguluyor. Tüm hesap işlemlerinizi gerçekleştirir iken banka ile görüşmeniz gerekiyor. Akbank’ta bu ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanır iken anlık faiz oranlarını şube veya müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Kredi notunuzu, kredi başvurusu yapmadan önce sorgulamanız gerekiyor. Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu her müşteri için bir kez açılan bir kampanyadır. Bu kampanyadan yararlanır iken düşük kredi puanı olması durumunda reddedilecektir. Eğer şansınızı arttırmak ve olumlu başvuru gerçekleştirmek istiyorsanız kredi notunuzu yükselttikten sonra başvuru yapmanızı öneririz.

Kredi başvurusu öncesinde mevcut ödemekte olduğunuz kredi taksitlerini göz önünde bulundurmalısınız. Çekeceğiniz kredi tutarı maaşınıza göre belirlendiği için eğer mevcut taksitler çok ise 30.000 TL ve diğer daha yüksek kredilerden yararlanamazsınız.

Kredi için ödeme planı yapar iken aylık düzenli ödemelerinizi gözden geçirmelisiniz. Bu ödemeler ile birlikte her ay kredi için ne zaman ne kadar ödeme ayırabileceğinizi planlayın.

Kredi çektikten sonra ödenmemesi veya düzensiz ödenmesi durumunda ek faizler gelecektir. Bu ek faizler ile birlikte kredi notunuz da olumsuz etkilenecektir. Eğer 3 ay kredi tutarını ödemez iseniz banka tarafından yasal işlem uygulanmaktadır.

Hakkında Demir Uluğ

Bunu Da İncele

Akbank hesap numarası nasıl öğrenilir

Akbank Hesap Numarası Nasıl Öğrenilir, Nereden Bakılır

Akbank Hesap Numarası Nasıl Öğrenilir? Hesap numaraları ile yapılması mümkün olan işlemlerin çok olması insanları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.