Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır, Veren Bankalar

Ertelemeli kredi nasıl alınır sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Bankalardan alacağınız kredileri genel olarak aylık şekilde geri ödemelisiniz. Bir takım koşullarda bankalardan ertelemeli kredi alabilirsiniz. Peki ertelemeli kredi nedir ve nasıl alabilirsiniz?

Bankalardan alınan krediler genel olarak 1 ay sonra geri ödenmeye başlanmaktadır. Konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi için ilk ödeme tarihi 1 ay sonrasında yapılmaktadır. Ancak, kredi alacak kişilerin taksit ödemelerine 1 ay sonra başlayacak gücü bulunmuyorsa, ertelemeli krediye başvurabilirsiniz. Bankalar, ertelemeli krediyi 3 ay ertelemeli ve 6 ay ertelemeli kredi olacak şekilde sunmaktadır.

 

Ertelemeli Kredi 2021 Yılında Da Veriliyor

Bu sene ertelemeli kredi çekmeyi düşünüyorsanız buyurun sizlere güzel bir fırsat. İlk aydan itibaren ödeme gücünüz yoksa, bankaları ziyaret ederek ertelemeli kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ertelemeli kredilerin geri ödemesine 3 ay veya göre 6 ay sonra başlamak mümkündür. Bu kredi çeşidinde bankalar dönemsel olarak kampanyalar yaparak tüketicilerine sunmaktadır. Ertelemeli kredi başvurusunu banka şubelerini ziyaret ederek, müşteri hizmetlerini arayarak ya da SMS ile yapabilirsiniz.

Aynı zamanda ertelemeli kredi imkanı sunan bankaların, normal kredilere oranla ekstra herhangi bir şartı söz konusu değildir. Kredi notu düşük olmayan, sicili temiz olan tüketiciler erteleme kredisine başvurabilirler. Bunlara ek olarak kredinin geri ödenmesi için bir takım bankalar 36 ay vade sınırı getirirdi. Bazı bankalar ise 48 ayı bulan vade imkanlarıyla kredi verebiliyorlar.

 

Ertelemeli Kredi Nedir, Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Kimlerdir?

Ertelemeli kredi nedir sorusuna cevap vermemiz gerekirse; aldığınız kredi miktarının geri ödemesine ilk ay değil, daha önceden belirlediğiniz bir tarihte başlamanıza imkan verdikleri kredi çeşidine ertelemeli kredi ismi verilmektedir. Kredinin alındığı tarihten bir ay sonra krediyi geri ödeyecek gücü olmayan müşteriler için, belirlenen zamanda ödemelerini gerçekleştirebilmelerini ve vadeleri genişletmeyi sağlayan kredi çeşididir. Borcunuzun ilk taksitini 3 ay ertelemeli bir şekilde ödemeniz söz konusudur.

 

"<yoastmark

 

3 Ay Ertelemeli Kredi Almanın Yolları, Başvuru Şartları Nelerdir?

Bankalar, 3 ay ertelemeli kredi kapsamında tüketicilerine kredi olanağı sağlamaktadır. Kredinin alındığı tarihten sonraki 2 ayın ödeme yapılmadan geçilmesi, krediyi alan tüketicinin nakit sorunu yaşamamasına sebep olmaktadır. Sizler de 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar yazımızda yer alan bilgiler ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ve bu sayede ertelemeli kredi olanaklarından faydalanabilirsiniz. 3 ay ertelemeli kredi imkanı sunan bankaların içerisinde ING Bank, Garanti Bankası, Denizbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası bulunmaktadır. Aslında, Ziraat Bankası 3 ay ertelemeli kredi çok avantajlıdır ve oldukça tercih edilir. ING3 ay ertelemeli kredi de oldukça tercih edilen bir kredi ürünüdür.

Bu kredi çeşidinde konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi türleri için de ertelemeli olarak kredi imkanı sunulmaktadır. Ödeme kolaylıklarının sağlanmasının yanında ayrıca oldukça uygun faiz oranlarıyla kredi kampanyalarından yararlanabilirsiniz. 3 ay ertelemeli kredi başvurusunda bulunan tüketiciler için banka, banka sicilini ve kredi notunu inceledikten sonra yapılan başvuruya sonuç vermektedir.

 

6 Ay Ertelemeli Kredi Nedir, Nasıl Başvuru Yapılır?

Diğer bir ertelemeli kredi türü de 6 ay ertelemeli kredidir. Bu kredi çeşidinde ilk geri ödemeye 6 ay sonra başlanır. Bir takım bankalar belirli zamanlarda çeşitli kampanyalar yaparak 6 ay ertelemeli bir şekilde kredi avantajı sağlamaktadır. 6 ay ertelemeli kredi başvurusu yapmak için bankaların şubelerine müracaat etmenizi öneriyoruz.

Müşterilerin ertelemeli dönem isteklerinde ilk olarak dikkate alması gereken husus faizler olmalıdır. Çünkü, bankalar ertelemeli dönemlere ekstra faizler koyabilmektedirler. Uygulanacak olan her bir ek faizde bütçenizden daha fazla para çıkmış olacaktır. Ertelemeli krediler için yapılan başvurularda ilk dikkat edilen şey kredi notudur. Bankalar KKB kayıtlarında bulunan kredi notunuzu araştırdıktan sonra sizlere olumlu veya olumsuz bir cevap vereceklerdir.

Ayrıca, 32 günlük en yüksek faiz veren banka hakkında linkteki yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Ertelemeli Kredi Almanın Yolları Nelerdir?

Ertelemeli kredilerde, en fazla dikkat edilen husus kredi notudur. Eğer kötü bir kredi notunuz varsa size ertelemeli kredi onayı çıkarılmayacak ve bankadan red cevabı verilecektir. Kredi notunuz olumsuz bir durumdaysa artırmak için uğraşmalısınız.

ING Bank’ın hazırladığı bu videoda, ertelemeli kredi hakkında net bilgi alabilirsiniz;

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

İş Yeri Açma Kredisi

İş Yeri Açma Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? (KOSGEB)

İş Yeri Açma Kredisi Nedir İş yeri açma kredisi alarak kendinize ait bir iş kurabilirsiniz. …

1 Yorum

  1. Benzer Sayfalar Tatil Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? - Hep Kredi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.