Kefille Kredi Nasıl Alınır 2021 Yılı Güncel Veriler

Bazı koşullarda bankalar kredi verebilmek için kefil verdiği için kullanıcılarımız Kefille Kredi Nasıl Alınır aramaları yapıyor. Peki kefil ile kredi nasıl çekilir ve koşulları nelerdir? Bu konuda merak ettiğiniz tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Bankalardan kredi alabilmek için pek çok koşulu sağlıyor olmanız gerekmektedir. Birçok durumda bankalar kefil istemektedirler. Bu gibi durumlarda kefil ile kredi nasıl alınır sorusu akıllara geldiği için cevapları sizler için araştırdık. Tüm detaylar yazımızda.

 

Kefille Kredi Nasıl Alınır?

İçerik Rehberi

Eğer resmileştirebildiğiniz bir geliriniz yoksa veya eski dönemlere ait kredi geri ödemelerinizi vaktinde yapmadıysanız bu durumda krediniz notunuz düşük olacaktır. Bu hususta ise yapacağınız kredi başvurunuza olumlu bir yanıt gelmesi oldukça güç bir durumdur. Son dönemlerde “gelir belgesiz evraksız kredi” tarzında kampanyaları çok sık duyuyoruz. Fakat bu reklamlar bankanın müşteri toplaması içindir. Yani banka gelir belgesi istemiyorsa emin olun ki daha farklı ve daha detaylı belgeler isteyecektir. Kredi notu düşük seviyede olan tüketicilerin kredi başvurularına bankalar olumlu yanıt vermemektedirler. Eğer eski dönemlere ait olan geri ödemeleriniz kötü ve düzenli değilse kredi almanız oldukça zordur. Bu sebeple de bankalar bu tip tüketicilere kefille kredi imkanı sağlamaktadır.

Ayrıca, AnadoluBank Kredi Kartı Başvurusu adlı içeriğimizi inceledikten sonra AnadoluBank’a kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kefil Göstererek Kredi Çekmek

Banka şubelerini ziyaret ederek yapacağınız kredi başvurusunda, kredi notuyla beraber kredi alabilmek için bankanın belirlediği kriterlere uygun bir kefil göstererek belirli bir sınırı kadar kredi alabilirsiniz. Ancak bu hususta dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Kefil göstereceğiniz kişiyle aynı hanede yaşamamanız, düzenli ve belgelenebilir bir gelirinin olması ve aynı iş yerinde 3 aydan daha uzun olarak çalışması şarttır. Aynı zamanda kefil gösterilecek kişinin kredi notunun da yüksek seviyede olması şarttır. Yani krediye kefil göstereceğiniz kişinin de kredi almaya uygun bir müşteri olması şarttır.

Peki bu duruma da açıklık getirdiğimize göre, hangi bankadan kefille kredi alınır? Buna net bir şekilde cevap vermemiz mümkün değildir. Bunun sebebi ise kefil göstererek kredi onayı vermek ve kredinin onaylanması sadece bankanın inisiyatifine bağlı bir durumdur. Eğer geçmiş dönemlere ait ödemeleriniz sebebiyle icralık olmuş veya düzenli olarak vaktinde ödeme yapmamışsanız, kefiliniz olsa bile kredi alabilmeniz oldukça güç bir durumdur.

 

Kefille Kredi Başvurusu

Kefil gösterip kredi almayı düşünüyorsanız, başvurunuzu sms ile ya da internet aracılığıyla değil, direkt olarak banka şubesini ziyaret ederek yapmalısınız. Sms ile, internet aracılığıyla ya da mobil bankacılıktan gerçekleştirilen başvurular yalnızca kredi notu yüksek olan tüketiciler için geçerlidir. Eğer kredi notunuz düşük seviyedeyse ve siz yine de sms ile ya da internet aracılığıyla başvuruda bulunuyor ve red cevabı alıyorsanız, bu koşulda sizin kredi notunuz düşecektir. Aklınızda bulunsun, yapacağınız başvurulara alacağınız her olumsuz başvuru sizin kredi notunuzu düşürecektir. Bu da ileri dönemlerde kredi çekme durumunuz olduğunda olumlu cevap almanızı zorlaştıracaktır. Eğer kefille kredi nasıl alınır diye düşünüyor ve başvuruda bulunmayı düşünüyorsanız gerekli belgelerinizle birlikte bankanın şubesini ziyaret ederek, müşteri temsilcisiyle birebir görüşme yaparak kefille kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kefilli kredi başvuruları genel olarak aynı gün içinde sonuç vermektedir.

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

2. El Araç Kredisi Yüzde Kaç Veriliyor

2. El Araç Kredisi Yüzde Kaç Veriliyor 2021

2. el araç kredisi yüzde kaç veriliyor? İkinci el araç kredisi şartları nelerdir? Sıfır araçların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.