BaşvuruPara Transferi

Moneygram Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

MoneyGram başvuru formu doldurmak isteyen kullanıcılar zaman zaman zorlanabiliyor. İyi haber şu ki bu içeriğimizi okuduktan sonra MoneyGram sayesinde kolayca yurt dışından para alabilecek ya da para gönderebileceksiniz. Gelin öncesinde MoneyGram’ın ne olduğuna bir göz atalım.

MoneyGram Nedir? 

MoneyGram dünyaca ünlü para transferi şirketidir. İnsanların yurt dışındaki ülkelerde yaşayan diğer insanlara para transferi yapmasını kolaylaştıran bu şirket sayesinde uluslararası para transferleri çok daha kolay bir hale gelmiştir.

Moneygram başvuru formu
Moneygram başvuru formu

ABD merkezli bu şirket sayesinde dünyadaki 200 farklı ülkeye para transferi yapılabiliyor. Ancak bu ülkelere ülkemizdeki yalnızca 2 farklı banka ile para gönderimi yapılabiliyor. Bunlar Denizbank ve KuveytTürk bankaları.

Eğer bu bankalarda hesabınız varsa ve yurt dışında yaşayan birine para göndermek istiyorsanız ya da size para gönderilecekse MoneyGram’ı kullanabilirsiniz. Bu sistemde şu an için yalnızca TL, EUR ve USD ile işlem yapılabiliyor.

Banka kullanıcıları MoneyGram ile para transferi göndermek istese de çoğunluk MoneyGram başvurusunun nasıl yapıldığını bilmiyor. Biz de HepKredi olarak MoneyGram sistemini kullanmak isteyen kişiler için MoneyGram para gönderme-alma formu hakkında bilgi vermek istedik.

İlginizi çekebilir: Moneygram olan bankalar hangileridir?

MoneyGram Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

MoneyGram başvuru formunu doldurmak istiyorsanız öncelikle bankanıza ait MoneyGram sayfasına gitmeniz gerekiyor. Bunun için Google’a “Denizbank MoneyGram” ya da “KuveytTürk MoneyGram” araması yapabilirsiniz. Bu aramaları kullandığınız bankaya yönelik yapmanız gerekiyor.

Moneygram başvuru formu nasıl doldurulur
Moneygram başvuru formu nasıl doldurulur

Karşınıza bankalara ait başvuru formları çıkacaktır. Bu alana girdiğinizde sizleri iki farklı alan karşılayacak. Bunlar “gönderi formu” ve “alıcı formu” şeklindedir. Yurt dışına para gönderecekseniz gönderi formunu kullanırken yurt dışından size para transferi gelirken alıcı formu kısmını kullanmanız gerekiyor.

Aslında iki bölümde de doldurulması gereken yerler aynı. Ancak bazı detaylar mevcut. Bu detayları işlem sırasına göre şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Formların ilk başında uyruk ve ülke bilgisi gibi bölümler yer alıyor. Burada para transferi yapan ülkeyi ve para transferi gelecek ülkeyi işaretlemeniz gerekiyor. Eğer para gönderecek—alacak kişi yabancı uyruklu ise bunu belirtmeniz gerekiyor.
  • Bir sonraki aşamada kimlik bilgilerini doldurmanız gerekiyor. Hem gönderici hem de alıcı bu alanda isim ve soy isim gibi kimlik bilgilerini doldurmalıdır.
  • Başvuru formunda doldurulması gereken son alan ise döviz alanıdır. Burada tutar ve para birimi kısmı girilmelidir. Burada paranın size nasıl geleceğini ya da karşı taraf hesabına nasıl gönderileceğini doğru işaretlemelisiniz. Aksi takdirde işleminiz hatalı olacaktır.

MoneyGram İle Para Transferi Nasıl Yapılır?

MoneyGram başvuru formunu doldurduktan sonra para transferini yapmak için para göndere tıklamalısınız. Bu aşamada komisyon oranlarını dikkate almayı unutmayın. Güncel komisyon oranlarını bankalarınızın web sitesinden takip edebilirsiniz.

MoneyGram başvuru formu doldurma alanı kısaca bu şekildeydi. Eğer işlem hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız bankanızın müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

KuveytTürk MoneyGram nasıl alınır?

KuveytTürk MoneyGram sayfasından adınıza gelen parayı alabilirsiniz.

MoneyGram gelen parayı nasıl alırım?

MoneyGram aracılığı ile gelen parayı almak için bankanızın MoneyGram sayfasına girmeniz yeterlidir.

Denizbank MoneyGram nasıl alınır?

Denizbank MoneyGram internet sayfasına girdikten sonra para transferlerinizi kontrol edebilirsiniz.

MoneyGram Ziraat Bankası var mı?

MoneyGram Ziraat Bankası’nda şu an bulunmuyor.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu