Teknoloji

Telefon Yasaklı Sitelere Giriş Dns Ayarları

Telefon Yasaklı Sitelere Giriş Dns Ayarları sayesinde istediğin her yere giriş yapabilirsin. Bu ayar senin yasaklı sitelere giriş yapmanı kolaylaştırıyor. Sen de bu konu üzerinde yapılacakları öğrenmeye başlayabilirsin.

Telefondan yasaklı sitelere giriş denilince akla ilk gelen şey telefona atılan virüslerdir. Yasaklı sitelerden virüs kapmak daha kolaydır. Google’ın sekmesi üzerinden yasaklı sitelerine giriş yapmak için ip adresini koruma altına almak lazım.

Google gizli sekme kullanarak yasaklı sitelere girmek de mümkündür. Fakat bu işlem sadece wi-fi ağında görünümü kapatır. Ayrıca Google geçmişinde nereye girildiği görüntülenmez.

Bazı kişiler gizli sekmeden yasaklı sitelere giriş yaparlar. Eminim ki sen de öyle yapıyorsundur. Telefondan yasaklı sitelere zaman zaman giriş yapmak istiyorsan  web sitelerine erişimin açık olması gerekir. Sen de bu hususta dns ayarları için neler yaptığını paylaşabilirmisin?

Telefonda Yasaklı Sitelere Girmek için Dns Ayarları
Telefonda Yasaklı Sitelere Girmek için Dns Ayarları

Telefon Yasaklı Sitelere Giriş Dns Ayarları Hakkında Bilgilerimiz

Telefon yasaklı sitelere giriş dns ayarları yapmak yasaklı sitelere giriş için önemlidir. Google play üzerinde yasaklı sitelere giriş için uygulama indirmek yerine dns adreslerine bağlı ağı değiştir seçeneğine uygun hareket etmek gerekir.

Telefonla tatlı sitelere giriş yapmak için ilgili adımları senin için derledik.

  • Telefonunuzun ayarlar menüsünden kablosuz bağlantı seçeneğine gidin.
  • Hangi DNS ayarını uygulamak istiyorsanız o kablosuz ağa bağlanıp bağlantıyı kontrol edin.
  • İlgili kablosuz ağın üzerine basılı tutup açılan menüden ağı değiştir seçeneğine dokunun.
  • Karşınıza çıkan ekranda “gelişmiş seçenekleri göster” seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe dokunun.
  • Eğer daha önce ilgili ağın ayarlarını değiştirmediyseniz DHCP yazılı olacaktır. Bunu “Statik” olarak değiştirin.
  • Daha sonra DNS 1 ve DNS 2 kutucukları ile kullanmak istediğiniz adresi girin.
  • İşlemi kaydettikten sonra internet bağlantısını açıp kapatın.

Bu işlemleri adım adım yaptıktan sonra yasaklı sitelere giriş mümkündür. Bazı telefonlarda ayarlar bölümünde DNS ayarları farklı şekilde görüntülenebilir.

Telefon Yasaklı Sitelere Giriş Dns Ayarları
Telefon Yasaklı Sitelere Giriş Dns Ayarları

Web adresinden dolayı giriş yapılamayan sitelere google dns ile giriş yaparak kayıtları 24 saat içinde silmek mümkündür. Sen de izlediğin sitelerde yer alan yasaklı işleri gizlemek için bu yolu deneyebilirsin. Mevcut ip adresleri değiştirmek de başka bir çözümdür.

Sonuç olarak; Telefon Yasaklı Sitelere Giriş Dns Ayarları hakkında senin de gerçek bilgin bulunuyor. Yazıyı okuduktan sonra deneyimlerini bu konu hakkında yorum yapmayı sakın unutma!

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu