TRX Coin Geleceği 2021, 2022 (Tron) Yorumlar

Bu yazımızda kripto para birimleri içerisinde önemli bir yere sahip olan TRX ile ilgili olarak TRX Coin geleceği ve birçok konu hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer TRX’e yatırım yapmak istiyor ancak bu coinin geleceğinin ne olacağını bilmiyorsanız bu yazı tam da size göre.

TRX Coin Geleceği 2021 Nasıldır, Yükselir Mi?

Hemen hemen bütün kripto para yatırımcıları piyasalarda en az bir kere dahi olsa TRX Coin’i görmüştür. Bu noktada uzun vadede ve kısa vadede Tron Coin geleceği 2021 yılında ne olur şeklinde sorular yöneltilmeye başlamıştır. Biz de bu yazıda TRX Coini’ne yatırım yapmak isteyen kişiler için birçok veriyi inceleyecek ve gelecek vaat edip etmediği konusunda tahminler yapacağız.

tron trx coin geleceği iyi mi
tron trx coin geleceği iyi mi

Dijital varlıklar diğer birçok yatırım aracının aksine projesi olan ve aynı zamanda belirli hedefleri olan varlıklardır. Bundan dolayı kripto paraların gelecekte hangi konumda olabileceğini tahmin etmek için bu projelerin detaylı bir şekilde incelenmesi gerekiyor. Gelin TRX Coin’i fiyat tahmini yapmadan önce TRX projesi hakkında biraz bilgi sahibi olalım.

TRX Coin ya da bilinen diğer adıyla Tron 2017 yılında Justin Sun tarafından kurulmuştur. O dönem bilindiği üzere Bitcoin ve Ethereum öncülüğündeki kripto para birimlerinin tırmanışa çıktığı dönemlerdir. Hal böyle olunca birçok yazılımcı ve şirket yeni dijital varlıklar üreterek bu piyasa yer almaya çalışıyordu. Bu yeni üretilen dijital varlıklardan biri de Tron TRX Coin olmuştur.

Tron un diğer kripto para birimlerinden ayrılan önemli bir özelliği vardır. O da merkezi olmayan uygulamalar /projeler içerisinde değil de merkezi olan projeler içerisinde yer almasıdır. Kripto dünyasında çok karşılaşılmayan bu merkeziyetli projeler TRX Coin’i ile başlamıştır diyebiliriz.

O zamanlar Singapur’da bulunan ve kâr amacı gütmeyen Tron isminde bir vakıf vardı. Yazılımcı Justin Sun bu vakfı merkez olarak kabul etti ve 2017 senesinde bu kripto para birimini piyasaya sürdü. TRon protokolü kullanılan bu projede blok zincir teknolojisi tercih edildi. Bu altyapı ile birlikte Tron projesinde akıllı sözleşmeler yayımlanabilmesi amaçlandı.

İlk kez ETH tabanlı bir proje olarak yayımlanan TRX Coin daha sonraki süreçte güncellemeler ile birlikte değişime gitti ve 2018 yılına girildiğinde kendi ağı olan Tron ağına geçiş yaptı. Bu şekilde kripto para birimleri içerisinde TRX Coin adından sıkça söz ettirmeye başladı.

TRX Coin projesi hakkında genel bir bilgi verdiğimize göre bu kripto paranın piyasa verileri hakkında konuşabiliriz. Gelecek vaat eden bir kripto parayı bulmanın önemli aşamalarından birinin de piyasa verileri olduğunu söyleyebiliriz.

trx coin geleceği nasıldır
trx coin geleceği nasıldır

TRX Coin Piyasa Değeri, TRX Coin Ne Kadar 2021

TRX Coin Eylül 2021 itibariyle birim başına ortalama 0.80 TL’den işlem görüyor. Şu an için toplam 100,850,743,812 adet arzı olan TRX Coin’in bütün piyasalardaki toplam değeri yaklaşık 58 milyar Türk Lirasıdır. Hacminin çok fazla olmasına rağmen bu kadar değerli olması TRX’in en değerli 25. coin olmasına neden olmuştur.

Önemli borsalardaki TRX fiyat ve hacim bilgileri şu şekildedir;

Kripto Para Borsası         Fiyat (TL)             Piyasa Hacmi (TL)
Huobi Global 0.7973 1,797,415,182
Binance JEX 0.7959 1,795,890,774
Binance 0.797 1,021,004,101
Poloniex 0.7968 195,041,703
OKEx 0.797 191,777,468
Gate.io 0.7963 167,353,222
LBank 0.797 105,709,796

TRX Coin projesi ile ilgili bilgilere ve piyasa verilerine değindiğimize göre TRX Coin yorum ve fiyat tahminleri hakkında bilgiler verebiliriz.

TRX Coin Fiyat Tahmini, TRX Coin Geleceği Ne Olur?

Tron fiyatları ve piyasa değeri her ne kadar iyi seviyelerde olsa da TRX’in geleceğinin muallak olduğunu söyleyebiliriz. Bu kripto para birimi değerli olmaya değerli fakat 2 yıl önce küçük çaplı bir siber saldırı sonrasında etkisiz kalması yatırımcıların akıllarında soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

TRX Coin platformuna siber saldırıda bulunan hacker grubu küçük bir bilgisayarla bile tüm alt yapının durdurulabileceğini ifade etti. Bu durum güvenlik açıklarının olması olarak yorumlandı ve birçok kişi TRX yatırımından çekildi.

2019 yılında meydana gelen bu siber saldırı olayı sonrasında pek çok yatırımcı TRX satın almıştır. Bu nedenle talebin artması bu kripto paranın tekrardan değerlenmesine neden olmuştur. Uzmanlara göre TRX platformu güvenlik açıklarının üzerine yoğunlaşmadığı takdirde büyük bir değer kaybı yaşanacak. Öte yandan projenin daha iyi bir konuma gelmesi halinde birim başına 10 TL’ye kadar yükselmesi bekleniyor.

TRX Coin Geleceği Var Mı?

TRX Coin’in geleceği henüz tam belli değildir.

TRX Coin Hangi Ülkenin?

TRX Coin Singapur merkezli bir kripto para birimidir.

TRX Coin Nedir Ne Zaman Çıktı?

TRX Coin 2017 yılında çıkmıştır.

TRX Coin Kaç Adet Var?

Güncel olarak piyasalarda toplam 71,659,657,369 adet TRX dolaşıyor.

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

chiliz coin geleceği nasıldır

Chiliz Coin Geleceği 2021, 2022 (CHZ) Yorumlar

Bu yazımızda taraftar tokenlerinden biri olan Chiliz ile ilgili olarak Chiliz Coin geleceği hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.