Kripto Borsası

XTZ Tezos Coin Geleceği 2023-2030 ve Yorumlar

Bu yazımızda orta ve uzun vadede Tezos Coin yatırım yapmak isteyen kişiler için Tezos Coin geleceği hakkında bilgiler vereceğiz. Önemli bir kripto para birimi olan Tezos (XTZ) ilerde ne olur, analistlerin yorumları ne ve gelecek yıllardaki fiyat tahminleri hangi seviyede hepsini bu rehber içerikte bulabilirsiniz.

tezos
Tezos
$1.1410.65% 24H
tezos
Tezos
$ 1.14
Arz917,709,220.92 XTZ
hacim$39,484,879.00
Piyasa değeri $1,041,949,259.00
Değişiklik 10.65%

Tezos Coin Nedir? Tezos Coin Geleceği Parlak Mı?

Yatırım tercihlerinizi Tezos Coin’den yana kullanmak istiyor ve bu coinin ilerleyen süreçte ne gibi bir hareket göstereceğini merak ediyorsanız öncelikle bu coin hakkında yeterli düzeyde bilgiye sahip olmalısınız. Tezos’un geleceği hakkında bilgiler vermeden gönce gelin birlikte bu coinin diğer coinlerden ne gibi bir farkı var göz atalım.

Tezos XTZ Coin geleceği
Tezos XTZ Coin geleceği

Tezos ya da bilinen diğer adıyla XTZ 1 Ocak 2017 senesinde çıkarılan bir kripto para birimidir. Kripto para birimlerine yatırım yapan kişiler bilecektir o yıllarda BTC ve ETH önderliğinde kripto paralar büyük bir gelişim gösteriyordu. Bunu fırsat bilen bir grup yazılımcı da Bitcoin ve Ethereum ile fon toplayarak Tezos’u geliştirdi. Söz konusu bu kripto para daha sonraki süreçte iyi bir ivme yakalayınca yatırımcıların en çok tercih ettiği coinlerden biri haline geldi.

İlginizi çekebilir: Alice coin geleceği

Tezos Coin Kimin Projesi?

Tezos un geliştiricileri Arthur Breitman ve Kathleen Breitman önderliğinde olan bir yazılım grubudur. Ekip kripto paralar üzerine proje oluşturduktan sonra Tezos Vakfı ile birlikte yaklaşık 235 milyon dolar fon topladı. Topladıkları fonu BTC ve ETH olarak alan proje sahipleri daha sonra yönetimi İsviçre’de bulunan Tezos Vakfı’na teslim etti.

Tezos Coin Amacı Nedir?

Tezos tıpkı ETH’da olduğu gibi bir tür akıllı sözleşme platformudur. Yalnız bu projenin ETH’dan farklı olarak akıllı sözleşmelerini değiştirebildiğini ve buna izin verdiklerini söyleyebiliriz.

Tezos Coin ilk çıkarıldığında amaçları bir tür dijital platform kurmaktı. Yöneticilere göre Tezos sayesinde merkeziyeti olmayan bir blok zincir teknolojisi kurmak isteniyordu. Bir tür dijital topluluk olan Tezos’da token sahiplerine belirli ücretler ödenerek geliştirme yapılabilmesine izin veriliyordu.

Tezos Coin’in asıl amacının bir topluluk kurmak olduğunu söylesek de an itibariyle bu kripto paranın daha farklı amaçlarla kullanıldığını söyleyebiliriz. Şu sıralar gerek değerli olması gerek önemli kripto para piyasalarında listeleniyor olması Tezos’un iyi bir alım satım ürünü olmasın neden oldu. Şu sıralar birçok kripto para yatırımcısı temel ve teknik analize göre Tezos al sat işlemleri yapıyor.

Aynı zamanda bu kripto paralar ile insanların birbirlerine ödeme yapabilmesi de mümkün. Hem düşük işlem ücretlerinin olması hem de çok kısa süreler içerisinde transferlerin gerçekleştirilebiliyor olması nedeniyle dijital para transferlerinde ve ödemelerde XTZ kullanılabiliyor.

İlginizi çekebilir: Burger coin geleceği

XTZ Tezos Coin geleceği
XTZ Tezos Coin geleceği

Tezos Coin Nasıl Alınır?

Kripto para piyasalarına ilk kez giren ve tercihini Tezos Coin’den yana kullanmak isteyen kişilerin ilk yönelttiği soru genellikle “XTZ nasıl alınır” oluyor. Eğer bu kripto para birimini satın almak istiyorsanız XTZ listelemesi yapan bir borsada üyeliğinizin olması yeterlidir.

Binance gibi birçok kripto para borsası bu coini listelemiş durumda. Bu borsalara üyelik oluşturup hesabınıza yeterli miktarda nakit para gönderdiğinizde saniyeler içerisinde Tezos Coin’i alabilirsiniz.

Tezos Coin Yorum

Bir kripto paranın geleceği hakkında fikir yürütebilmek için öncelikle o coin hakkındaki yorumlara kulak vermek gerekir. Çünkü piyasalar yatırımcıların hareketlerine göre şekillenir. XTZ için örnek verecek olursak sürekli olumsuz yorumların gelmesi satış baskısı yaratacağından fiyatlarda düşüşe neden olabileceği gibi olumlu yorumlar fazla alıma neden olacağından fiyatlarda yükselişe neden olabilir.

Kripto paralarda uzmanlaşmış olan kişiler XTZ’a güveniyor diyebiliriz. Şu an en değerli ilk 50 kripto para içerisinde yer alan XTZ, hem geçmişinin olması hem sağlam bir projeye sahip olması hem de 77 TL gibi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabilmiş olması nedeniyle iyi bir yatırım aracı olarak görülüyor. Bu da Tezos’un gelecek vadeden bir coin olmasına neden olabilir.

Tezos Coin geleceği
Tezos Coin geleceği

Tezos Coin Geleceği

Tezos ile ilgili genel bir bilgi verdiğimize göre Tezos’a ait fiyat tahminlerine ve XTZ Coin geleceği konularına göz atabiliriz.

2017 senesinde ilk kez piyasalarla tanışan XTZ Coin bu kripto para piyasalarında sağlam bir şekilde tutunmayı başarmıştır. Ciddi boğa dönemleri dışında yatırımcısını üzmeyen XTZ Coin neredeyse her dönem yukarı yönlü bir ivme seyretmiştir. Bu da ilerleyen süreçlerde kripto paralar genelinde ya da Tezos Coin’de herhangi bir olumsuzluk olmazsa yükseliş ivmesinin sürekli devam edeceğine işaret diyebiliriz.

Önemli borsalardaki XTZ Tezos Coin fiyat listesi güncel olarak aşağıda belirtilmiştir;

Gelin bir de kripto para analistlerinin fikirleri doğrultusunda oluşturulan yıl yıl fiyat tahminlerine bir göz atalım.

Tezos Coin Geleceği 2023

2023 yılının Tezos açısından verimli bir yıl olarak geçmesi bekleniyor. Analistlere göre 2023 yılı içerisinde Tezos Coin 25 dolar seviyesine kadar çıkabilir.

Tezos Coin Geleceği 2024

2024 yılının XTZ açısından rekorlar yılı olarak geçmesi bekleniyor diyebiliriz. Eğer kripto para piyasaları herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmazsa ve Tezos Coin aşırı bir alım ile karşı karşıya kalırsa yıl ortasında değeri 45 dolar seviyesine kadar çıkabilir.

Tezos Coin Geleceği 2025

2025 yılında Tezos için beklenen fiyat ortalama 65 dolar civarı. Bu fiyat arz talep miktarına göre 70 dolara kadar çıkabilir.

Tezos Coin Geleceği 2026

Yatırımcılar 2025 yılının sonlarına doğru aşırı miktarda satış bekliyor. Bu nedenle 2026 yılında Tezos Coin yeniden 50 dolar seviyelerine kadar düşebilir.

Tezos Coin Geleceği 2027

Tezos Coin’de 2026 yılında gelebilecek bir düşüşün uzun vadede devam edeceği öngörülüyor. Bu da Tezos’un 2027 senesinde ortalama 40-45 dolara kadar düşmesine neden olabilir.

Tezos Coin Geleceği 2028

Tezos Coin için 2028 yılında beklenen fiyat ortalama 55 dolar civarı. 2030 yılında beklenen boğa sezonu için aşırı alım yapan yatırımcılar Tezos’un fiyatını 55 dolar seviyelerine kadar çıkarabilir.

Tezos Coin Geleceği 2029

Tezos Coin’de meydana gelebilecek son yükselişlerin yeni yükselişlere zemin hazırlaması bekleniyor. Bu nedenle 2029 yılı için yapılan fiyat tahmini ortalama 65 dolar seviyesinde.

Tezos Coin Geleceği 2030

2030 yılında Tezos’un yaklaşık 75 dolardan işlem görmesi bekleniyor. Ancak 2030 yılında yüklü satışlar gelebileceğinden yıl sonunda Tezos Coin’de değer kaybı görülebilir.

Bu içerikte verilen bilgilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bu yazıda sadece XTZ Coin ile ilgili bilgi vermeye ve analistlerin XTZ Coin hakkındaki fiyat tahminlerini paylaşmaya çalıştık. Bu nedenle bu yazıdaki bilgilerle yatırım kararı almamalısınız.

Tezos Kaç TL Olur?

Tezos kısa vadede 200 TL’ye kadar, uzun vadede ise 500 TL’ye kadar çıkabilir.

Tezos Coin Hangi Ülkenin?

Tezos Coin İsviçre merkezli bir vakıf tarafından yönetiliyor.

XTZ Kaç Dolar Olur?

XTZ Coin için beklenen fiyat ortalama 50 dolar civarıdır.

Tezos Coin Amacı Nedir?

Tezos Coin’in asıl amacı bir dijital topluluk oluşturmaktır. Ancak şimdilerde daha çok kripto para alım satım işlemleri için kullanılıyor.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 1]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu