Anasayfa / Bankalar / Ziraat Sigorta Araç Sigorta Primleri Tutarı Ne Kadar (İndirim Oldu Mu)

Ziraat Sigorta Araç Sigorta Primleri Tutarı Ne Kadar (İndirim Oldu Mu)

Ziraat Sigorta araç sigorta primleri tutarı 2021 yılında gayet makul rakamlarda kaldı. Vatandaşların araç sigortalarını oldukça yüksek fiyatlara yaptırmak pandemi döneminde çok zorluyordu. Oldukça yüksek oranda olan sigorta prim ödemelerinin indirimli yapabileceksiniz. Bu haber, pek çok vatandaşı bu hususta fiyat araştırmasına sokmuştur. Son derece makul fiyatlarla araç sigortası yaptırmayı isteyenler Ziraat Bankası’na giderek araçlarını avantajlı sigortalatabilirler.

Ziraat Sigorta Araç Primleri Tutarı 2021

Ziraat Sigorta araç sigorta primleri tutarı bu yıl vatandaşların tepki göstermesi üzerine daha da düştü. Ayrıca Ziraat Bankası, ziyaret edenlere Ziraat Sigorta avantajlı fiyatlar sunmaktadır. Aracın noter eşliğinde alınmasının hemen ardından gidilmesi gereken ilk yer sigorta firmasıdır. Aracın durumuna göre araç sigortası prim ödemesi talep edecektir. Ziraat Sigorta, son dönemlerde gördüğümüz haberlerde belirtildiği gibi %10’luk ya da %20’lik bir indirim yapmamaktadır.

659 TL’lik araç sigortasını PTT ya da Ziraat’ten yaptıranların 301 TL prim borcu oluştuğu haberleri doğru değildir. Bahsedilen rakam motosikletler için yapılan bir sigorta belgesidir. Ziraat Sigorta prim ödemelerini aracın risk durumunda, aracın plakasına ve ruhsat sahibine göre bir rakam oluşturduğundan en cazip sigorta prim miktarı da araca göre değişkenlik göstermektedir. Bilinenin tersine 659 TL’den 301 TL’ye inmesi mümkün değildir. Arabaların öbür sigorta firmaları dahil ücretleri 500 TL ve daha üzerinde rakamlardır. Bu sebeple doğruları değiştirerek yansıtan bu tarz haberlerin gerçeklik payını banka çalışanlarıyla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Tekrar tekrar belirtmemiz gerekirse; Ziraat Sigorta ve PTT’den yapılan araç sigortalarında herhangi bir indirim mümkün değildir. Devletin araç trafik sigortası teklif alma SBM sorgulama sistemi ile teklifleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

"<yoastmark

Ziraat Sigortası Kapsamı

Ziraat Sigorta araç prim miktarı kapsam sebebiyle daha düşüktür. Ülkemiz sınırları dahilinde olası bir kaza meydana geldiğinde diğer araçların ve 3.kişilerin uğradığı maddi zararlar bu sigorta vasıtasıyla giderilmektedir. Poliçede gördüğünüz prim borcu olan sigortalının herhangi bir kaza sırasında karşı taraftan bir kişinin yaralanmasına ya da ölümüne sebep vermesi durumunda karşı tarafa ödenecek olan zararı ve bütün yasal sorumluluğu zorunlu sigortanın kapsamına girer. Yetkili olmayan kişilerce aracın römork ya da çekiciyle çekme esnasında hasar meydana gelebilir. Maddi zararları da çekicinin sigortası kapsamında değerlendirmeye alırlar. Olası bir kazanın ardından maddi zararları azaltmak ya da önlemek maksadıyla yaparlar. Bu hedef doğrultusunda sigorta yaptıranların giderleri sigortacı tarafından giderilir. Sigorta yaptıranların haksız isteklerini de teminat altına alır. Aynı zamanda eğitim destek teminatı, ferdi kaza koltuk sigorta teminatı, araç yardım teminatları da ek teminatlar olarak değerlendirebilirsiniz. Böylece PTT araç sigortası yapıyor mu sorusunun cevabını sizler için araştırdık.

Aracınızın sigortasını PTT’den yaptırmanız mümkündür. Ziraat kaza sigortaları kapsamında Ailem Ziraat Güvencesinde, Hususi Araç Kasko Sigortası ve Zorunlu Trafik Sigortalarını gerçekleştirmektedir.

İçindekiler

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

Akbank kartsız para çekme

Akbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır (QR Kodu İle)

Akbank Kartsız Para Çekme Bu yazımızda ilk önce Akbank kartsız para çekme nasıl yapılır sorusu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.