Fiyatlar

Davul Zurnacı Kiralama Fiyatları 2022, En Uygun

Davul zurnacı kiralama fiyatları ne kadar, bu hizmeti nereden alabilirim gibi sorular sıklıkla merak ediliyor. Düğün, nişan, söz ve benzeri özel organizasyonlarda kültürel bir seçim olarak tercih edilen davul zurna çaldırma hizmeti hakkında merak ettiğiniz tüm detayları kaleme aldık. HepKredi olarak verdiğimiz davul zurnacı kiralama hizmetinin fiyatlarını, detaylarını içeriğimizde ayrıntılı olarak ele aldık.

Ülkemizde davul zurnacı kiralama fiyatları
Ülkemizde davul zurnacı kiralama fiyatları

Davul Zurnacı Kiralama Fiyatları

Davul zurnacı kiralama fiyatları hakkında 2022 yılı güncel detaylar sıkça merak ediliyor. Düğünlerde, gelin çıkarmada, nişan ya da söz gibi geniş çaplı tüm organizasyonlarda çalgı tercih edilir. Özellikle de Türk kültürüne hitap eden bu çalgı hizmetinin içerisinde en çok dikkat çekeni ise davul ve zurnadır. Davul zurna kiralama hizmeti almak istiyorsanız bizimle hemen irtibata geçebilirsiniz. Sunduğumuz bu hizmet için güncel fiyatlarımız şu şekilde yansıyor;

  • Mekân açılışı için davul zurnacı kiralama ücreti 300 TL-600 TL arasındadır.
  • Gelin alma ve düğün için davul zurnacı kiralama ücreti 400 TL-900 TL arasındadır.
  • Piknik ve benzeri organizasyonlar için davul zurnacı kiralama ücreti 500 TL-1200 TL arasındadır.
  • Miting ve benzeri organizasyonlarda davul zurnacı kiralama ücreti 300 TL-750 TL arasındadır.

Eğer siz de bu ve benzeri her türlü eğlence organizasyonunda alanında uzman davulcu ve zurnacılar talep ediyorsanız hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Davul ve zurnacı ekibimiz alanında profesyonel olduğu için eğlenceli organizasyonlarınızı daha kaliteli ve eğlenceli hale getiriyor.

Davul zurnacı kiralama fiyatları ne kadar
Davul zurnacı kiralama fiyatları ne kadar

Davul ve Zurnacı Neden Kiralanır?

Davul ve zurna Türk kültüründe düğünlerin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Kültürel anlam taşıyan bu hizmet sadece düğünlere has değildir. Tüm eğlence organizasyonlarında talebinize bağlı olarak davul zurnacı kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Sıkça hizmet alınan organizasyonlardan bazılarını sıralamak gerekirse de;

  • Evden gelin çıkarma için
  • Düğünler için
  • Doğum günü ve benzeri eğlence organizasyonları için
  • Kültürel etkinlikler için
  • Nişan, söz gibi organizasyonlar için
  • Bahar şenlikleri, piknikler ve benzeri organizasyonlar için davul zurnacı hizmeti alınabilir.

Davul zurnacı kiralama fiyatları hakkında merak edilen tüm ayrıntıları içeriğimizde sunduk. Eğer siz de Hep Kredi olarak sunduğumuz bu profesyonel hizmetten faydalanmayı istiyorsanız bizimle mail üzerinden ya da yorum kısmından irtibata geçebilirsiniz. Aklınıza takılan soruların yanıtlarını almak üzere de yine yorum kısmında sorularınızı paylaşabilirsiniz. Hep kredi olarak aktardığınız tüm yorumları dikkatle inceliyoruz.

Davul Zurna Ne Zaman Bulundu?

Eski insanların yaşadığı alanlardan biri olan Mingeçevir arazisinde bir dizi arkeolojik kazı çalışmaları yapılmıştır. Bu çalışmalar sırasında kazılarda dört adet zurna tespit edilmiştir. Kazıda elde edilen bu zurnalar üzerine yapılan araştırmalar ise neredeyse 3 bin yıl evvelinde yapıldığını ortaya çıkarmıştır.

Zurna Nasıl Ortaya Çıktı?

Üflemeli çalgılar arasında yer alan zurnanın kökeni Çin’e dayanmaktadır. Çin’de ilk olarak kullanılmaya başlanan zurna ve türevleri bugün hala Çinlilerin cenazelerinde ya da tapınaklar tercih ettiği çalgı olarak dikkat çekiyor. Bu tarz ortamlarda suanna adını verdikleri bir zurna türünü kullanıyorlar.

Davul İlk Nerede Ortaya Çıktı?

Davul eski Mısırlılar, Asurlular tarafından kullanılmıştır. Tarihi kaynaklara göre ilk kullanan topluluklar bunlardır. Avrupalıların ilk kez davul ile tanışması ise 16. Yüz yılda Osmanlı Türkleri sayesinde olmuştur.

Davul Zurna Hangi Kültüre Ait?

Davul ve zurna Türk halk kültürüne ait bir üründür. Geçmişten günümüze kültürel bir miras olarak aktarılan davul ve zurnalar bugün hala Türklerin her türlü etkinliğinde sıkça başvurduğu çaldı türleri arasında yer alıyor. Özellikle de mehter müziğinden esintiler taşıyan davul ve zurna düğünlerde sıklıkla tercih edilen enstrümanlar olarak dikkat çekiyor.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu