Maddi Yardım

Borç Para Veren Hayırseverler Kimlerdir

Ülkemizde sayısı giderek artan borç para veren hayırseverler zor duruma düşen vatandaşlara yardım eli uzatıyor. Üstelik hiçbir şey karşılığında borç para vermiyorlar, arkasını da aramıyorlar Özellikle giderek artan işsizlik oranı ve son yıllarda yaşanan pandemi dönemi ile birlikte maddi yetersizlik içerisinde olanlar milyonlarca sayıya ulaştı.

Türkiye’de borç para veren hayırseverler bu konuda insanlara bir yardım eli uzatmayı hedefliyor. Geri geri ödemeli, gerekse de geri ödemesiz borç para veren hayırseverlere nereden ve ne şekilde ulaşabileceğiniz aktarmak istiyoruz.

Aynı zamanda hayırseverler ile birlikte borç para veren kuyumcular, senetle para veren yerler ve daha pek çok nakit elde etme önerilerimiz olacak.

Borç Para Veren Hayırseverler Kimler ve Nerelerde Yaşarlar

Acil nakit para ihtiyacında bankalar ile aranız kötü ise maalesef kredi çekemiyorsunuz. Bankalara borcu olan ve nakit para bulması gereken kişiler bu bağlamda borç para verenler ile iletişime geçmeyi hedefliyor. Bu hedefe ulaşmak isteyenler için hayırseverler gerek faiz ile geri ödenmesi şartı ile, gerekse de geri ödeme koşulu olmadan borç para veriyor. Ülkemizde giderek sayısı artan hayırseverler gerek bireysel olarak bir arada yardım yapıyor gerekse de bir vakıf kurarak. Bu şekilde insanlara yardım eli uzatan kişi ve vakıflar ile kolay bir şekilde sizde iletişime geçerek zengin insanlardan yardım alabilirsiniz.

Borç Para Veren Hayırseverler
Borç Para Veren Hayırseverler

Borç Para Arıyorum, Nereden Bulabilirim?

Paraya ihtiyacım var diyorsanız ve kredi notu düşük olduğu için bankalardan kredi çekemiyorsanız borç para bulabileceğiniz çeşitli kişiler ve kurumlar yer alıyor. Türkiye’de binlerce hayırsever geri ödemeli veya geri ödemesiz olarak borç para veriyor. Alacağınız borç para ile acil nakit ihtiyacınız olan tutarı kolay bir şekilde giderebilirsiniz.

Borç para arayanlar için bir diğer önemli başvuru noktası ise vakıflar. Özellikle ülkemizin en değerli sanatçılarının da yer aldığı vakıflar her ay on binlerce kişiye yardım eli uzatıyor. Bu vakıflara en önemli örnek şüphesiz ki AHBAP vakfıdır. Peki, borç para veren hayırseverler ve dernekler nasıl bulunur inceleyelim.

İlginizi çekebilir: Para yardımı yapan hayırseverler kimlerdir, nerede yaşarlar?

Borç Para Veren Hayırseverler Nasıl Bulunur?

Borç para veren hayırsever insanları bulmak son dönemlerde oldukça kolay. Elimizin atında ve her an hayatımızda olan sosyal medya siteleri ile kolaylıkla bulabilirsiniz. Hayırsever insanlar sosyal medya hesaplarından gerek yaptıkları iyilikleri örnek olarak paylaşıyor, gerekse de yeni yardıma ihtiyaç duyulan kişileri arıyor. Bu konuda sosyal medya sitelerinde gezintiye çıkarak yardım yapan zengin kişileri bulabilirsiniz.

İnternet üzerinde yer almakta olan forum siteleri hayırseverlerin diğer buluşma noktası. Özellikle borç para veren hayırseverler ile daha önce iletişime geçen ve para alan kişiler ile iletişime geçebilirsiniz. Hayırseverler genellikle daha fazla kişiye ulaşmak için herkese bir kez yardım ediyor. Bu konuda yardım alanlar hayırsever kişilerin adlarını paylaşmaktan çekinmeyecektir.

Borç Para Veren Kurum ve Kuruluşlara Göz Atalım

Borç para veren kurum ve kuruluşlar gerek firmaları, gerekse de kendi adları ile bu yardımları yapıyor. Aynı zamanda toplanarak bir kurum içerisinde zor durumda olan kişiler için yardım kampanyaları düzenleniyor. Hem dinimize göre, hem de vicdanen rahatlamak isteyen zenginler maddi durumu kötü olan kişilere yardım eli uzatıyor.

Milyonlarca kişinin etkilendiği Covid-19 döneminde de hayırsever kurum ve kuruluşlara pek çok farklı yardım kampanyasına imza attı. Özellikle içlerinde 1.000 TL ile 5.000 TL arasında değişen miktarlar ile hazırlanan zarflar yardıma ihtiyacınız olan adreslere ulaştırıldı. Ayrıca kredi notum düşük diye korkmanıza da gerek yok, kredi çekmek yerine yardımseverler her an elini uzatabilir. Fakat internet üzerinden nakit ihtiyaçlarını karşılamak için dikkat etmemiz gerekiyor.

Borç para veren kuruluşlar arasında oldukça ünlü isimler yer almakta olduğu vakıflarda yer alıyor. Özellikle sık sık haber bültenlerinde yer almakta olan Haluk Levent’in kurduğu AHBAP derneği maddi durumu olan herkese geri alınmayacak şekilde borç para veriyor. Öte yandan; para veren hayırseverler, ihtiyaç sahibi kişilerin hızlı bir şekilde bankadan kredilerini sıfırlıyorlar. İhtiyaçlarınızı karşılamak için borç para veren vakıflara da başvuruda bulunabilirsiniz.

Borç para veren kurumlar kişileri detaylı bir şekilde araştırmakta ve daha sonra yardım eli uzatmaktadır. Bu noktada özellikle E-devlet üzerinden durumunuz sorgulanıyor ve yardım talebiniz daha sonrasında gerçekleştiriliyor.

İlginizi çekebilir: okul yardım parası nasıl alınır, ne kadar veriyorlar?

Borç para veren kuruluşlar ile iletişime geçmek için ise sosyal medya sitelerini ve derneklerin kendi internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Sosyal medya üzerinden mesaj ile tüm derneklere ulaşabileceğiniz gibi derneklerin mevcut internet sitelerinde yer alan yardım taleplerini doldurabilirsiniz. Form aracılığı ile bilgileriniz alındıktan sonra dernek yetkilileri durumunu incelemekte ve yardım tutarını da belirleyerek sizlere ulaşmakta.

Senetle Borç Para Veren Hayırseverler

Paraya ihtiyacım var diyenler için el uzatmakta olan hayırseverler çoğu durumlarda senetle borç vermekte. Senetle borç para veren hayırseverler genellikle borcun zamanında ödenmesi veya ödenmeme riskine göre bu evrakı düzenlemektedir. Senetle borç para veren hayırseverleri tercih edecek olanların dikkatli olması gerekiyor. Özellikle son dönemlerde tefeciler bu şekilde borç vererek daha sonra senet ile çok daha fazlasını sizlerden talep ediyor.

Zor durumda olanlar için öncelikle peşin ve senetsiz olarak borç para veren hayırseverler olmalıdır. Eğer senetle de olsa borç para almanız gerekiyor ise ilgili senedin muhakkak doğru doldurulmasına, boş alanların olmamasına ve ödeme tarihlerine dikkat etmeniz gerekiyor.

borç para veren hayırseverler
borç para veren hayırseverler kimlerdir, hangi kurumlar, nasıl ulaşılabilir?

Borç Para Veren Dernekler

Borç para veren hayırseverler grubunun bir diğer üyesi de derneklerdir. Borç para veren dernekler genellikle herhangi bir senet düzenlemez ve karşılıksız olarak bu yardımı sizlere yaparlar. Yardım dernekleri hem büyük şehirlerde hem de küçük şehirlerde giderek çoğalıyor. Özellikle gönüllülük esasına dayalı olarak kurulan dernekler ihtiyaç sahiplerini bulmakta ve yardım gerçekleştirmekte.

Borç para veren dernekler devlet tarafından izin verildiği için durumu iyi olan vatandaşlardan yasal olarak yardım toplamakta ve daha sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Borç para veren dernekler olduğu kadar gıda ve eşya yardımı olarak da gerçekleştirilmektedir. Borç para veren dernekler için özellikle sosyal medya sitesi Instagram’ı ziyaret etmelisiniz. Bu platform içerisinde etiket sistemini kullanarak dernek ve yardım aramaları ile kısa sürede adreslere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Borç para veren derneklerin listeleri ile birlikte başvuru kanalları da tamamen internet üzerinden yapılıyor. Özellikle Pandemi döneminde tüm başvuruları online olarak alan dernekler sizlerden kişisel bilgilerinizi alarak araştırmalar yaptıktan sonra yardım talebinizi onaylıyor. Zor durumda olan ve paraya ihtiyacım var diyen herkes internet üzerinden bu derneklere başvurabiliyor.

Borç Para Veren ve Yardım Eden Vakıflar

Derneklerin bir üst modeli olan vakıflar daha gelişmiş ve daha çok yardımsever insanın bir araya gelmesi ile kuruluyor. Bu vakıflar yardım vakfı olarak kurulabileceği gibi Türkiye’de yardım vakıf olmayan binlerce vakıf da destekler gerçekleştiriyor. Örneğin Rahmi Koç Vakfı 2020 yılında binlerce kişiye karşılıksız borç para vermiş durumda.

Sayıları her geçen gün artış gösteren borç para veren vakıfların listesi aşağıda yer alıyor. Bu vakıflar ile birlikte internet üzerinde ve sosyal medya sitelerinde araştırmalar yaparak farklı vakıflar ile de iletişime geçme şansını yakalayabilirsiniz. Borç para veren vakıflar özellikle Pandemi döneminde yardım sayısını çoğaltmış durumda. Eğer acil ihtiyacım var ve bankalarda kredi çıkmıyor diyorsanız bu adreslere başvuru yapmalısınız.

Bu derneklerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Borç Para Veren Kuyumcular 2021

Son dönemlerde sayısı hızla artan borç para veren kuyumcular ise diğer bir seçenek. Bu seçenek ile çok kolay bir şekilde kuyumculardan borç para alabilirsiniz. Kuyumcular genellikle senet karşılığı borç para vermektedir. Aynı zamanda kuyumculara altın gibi değerli eşyalarınızı da emanet bırakarak borç para alabilirsiniz. Borcunuzu ödememeniz durumunda kuyumcular bırakmış olduğunuz emanet üzerinden borcunuzu tahsil etmektedir.

Borç para veren kuyumcular para birimi olarak farklı şekilde isteklerinizi karşılıyor. Örneğin Türk Lirası olarak borç alabileceğiniz gibi Dolar, Euro veya diğer farklı para birimleri ile borç alabilirsiniz.

Senetle Para Veren İkrazatçılar (Factoring) 2021

İkrazat, bir kişinin teminat veya ipotek karşılığı olarak nakit para vermesidir. Türkiye’de son dönemlerde giderek sayıları artmaya devam ediyor. Özellikle ellerinde bir mal varlığı olan kişiler acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına borç almak yerine bu şekilde bir yöntem deniyor. Örneğin elinizdeki 10.000 TL’lik telefonu ikrazatçılara vererek 5.000 TL’lik borç para alabilirsiniz.

Borcunuzu zamanında sorunsuz ödedikten sonra telefonunuzu tekrar geri alabilirsiniz. Türkiye’de hizmet veren ikrazatçılar ile ilgili en önemli detay ise şüphesiz ki yasal olarak bu işi yapmalarıdır. Tüm ikrazatçılar BBDK tarafından incelenmekte ve onaylı çalışmaktadır. İkrazatçılar, tefeciler ile karıştırıldığı için isimleri de değişmiş durumda. Şuanda ikrazatçılar Faktoring adı ile hizmet veriyor.

Yardım Yapan Sosyal Medya Fenomenlerine Ulaşmak

Sosyal medya üzerinden yardım yapan fenomenler diğer borç veren hayırseverler arasında yer alıyor. Bu kişiler gerek örnek olması, gerekse de daha çok kişiye ulaşabilmek adına sürekli olarak yeni insanlar arıyor. Nerede olduğunuzu ve ne durumda olduğunuzu iletmeniz yeterlidir.

Yardım yapan sosyal medya fenomenlerine hesapları üzerinden özel hesap atarak hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün. Sosyal medya fenomenlerinden yardım isterken tamamen doğru bilgiler ile doğru durumunuzu anlatın. Zira kimse sizi araştırmadan yardım etmiyor. Detaylı incelemeler ile yalan söylemeniz durumunda ortaya çıkacağını unutmayın.

Acil Nakit Para Bulma Yöntemleri

Acil nakit para lazım ve borç veren hayırsever bulamıyorum diyorsanız farklı para bulma yöntemleri sunmak istiyoruz.

Telekom şirketleri üzerinden hattınıza telefon alarak kutusunu açmadan satmak acil nakit para yöntemleri arasında ilk sırada yer alıyor. Özellikle faturalarını düzenli ödeyen kişiler için hızlı bir şekilde cihaz alabilecekler ve satabilecekler. Yüksek modellere sahip olan telefonları satın aldıktan sonra ikinci el ve kapalı kutu olmasından dolayı az bir kayıp ile paraya çevirebilirsiniz.

Nakit para bulmak için önerilen yöntemlerden bir diğeri de senetle eşya satılan yerlerdir. Örneğin Türkiye genelinde yüzlerce mağazası olan Evkur ve benzeri firmalardan senetle sıfır eşya alarak satıp paraya çevirebilirsiniz.

Vatan bilgisayar ve diğer teknoloji firmaları kendi bünyelerinde banka kredileri ile teknoloji ürünleri almanızı sağlıyor. Telefon veya bilgisayar alımlarını bu şekilde gerçekleştirerek yine satışından nakit para elde edebilir aynı zamanda bu krediyi de aylık taksit taksit ödeyebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

İlgili Makaleler

42 Yorum

 1. Çok zor durumdayım hayvanlar için yem borcum ve banka kredi borcum var zor durumda olmasam yazmazdım 15 bin tl paraya ihtiyacım var sesimi duyan herkese sesleniyorum bana bir yardim eli uzatın [email protected] bana bu mail adresinden ulaşabilirsiniz lutfen 15 eylülde ödeme yapmam lazım

  1. Merhaba Aykut Bey, umarız ki en kısa zamanda ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şekilde borç para veren bir hayırsever bulabilirsiniz.

   1. Ben iki çocuk annesiyim pandemiden dolayı battım o kadar çok borcum.var ki sürekli kendimi öldürüp kurtulmayı düşünüyorum.birc alacak.kimsem kalmadı yarın ne yapacam.bilmiyorum herkes parasını istiyor yalvaririm yardım edin taksitle öderim lütfen biri yardım.etsin dayanamıyorum

    1. Umarız en kısa zamanda yardım bulabilirsiniz. Siz siz olun asla pes etmeyin. Çocuklarınızın bir süre maddi zorluk çekmesi mi iyidir, annesiz yaşamaları mı? Elbet bir çıkış yolunu bulacaksınız, her şeyin başı sabır.

     1. Valla abe benimde 9 Tane evladım var biri Taha 10 günlük bakmıyoruz iş yok kendi işimi kurmak istiyorum imkanım yok vadeli borç para istiyorum

  2. Merhabalar aşırı borçalrım var borçlarımı ödemek için herşeyi yaparım böbrek organ vs. Ne gerekse satarım yardım bekliyorum hiç bi teminatım yok kimssizm bu hayatta yalnızım sıfırbeşyüzellibir sıfırelliki atmışdört yirmisekiz hakan…..

  3. merhabalar bende çok dardayım borç ev kirası vs vs bunaldım belki benim de sesimi duyarsınız derdime derman olursunuz TR43 0001 0009 6561 7830 4950 01 çiğdem tankut ziraat bankası

 2. Sizin için en iyi yerin Finansman Hizmeti olduğundan eminim. Maddi sıkıntıda olan bazı arkadaşlarıma yardım ettiler. İnternette kendilerinin reklamını yapan şirketlere karşı çok dikkatli olmalısınız, bunların çoğu dolandırıcıdır, şimdi bizimle iletişime geçin e-posta:() WhatsApp Numarası:

    1. Benimde kredi borcum var işsizim iş bulamadım 40bin TL borcum var ödemem imkansız bana da hayırsever biri yardım etsin Allah rızası için

  1. Merhabalar yardım eden finans şirketleri için sizi rahatsız ettim telefon numaram 0505 352 31 75 yardımcı olmak için ararsanız sevinirim saygılar

 3. Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki çok çaresiz durumda olduğum için bunu yazıyorum. Toplam 320 bin TL borcum var ve ödeyemiyorum. Ailemin haberi yok olsa da yardım edebilcek durumları yok. Bu parayı bulabilirsem 3yıl sonra tamamını ödeyebilirim. Yardım edebilcek bir yardımsever büyüğümden beni bu çıkmazdan kurtarmasını istiyorum zira bankalar artık ödemelerim için aramaya başladı ve ben ne yapacağımı bilmiyorum, psikolojik olarak çok kötü durumdayım. Mail adresim [email protected]

 4. Merhaba öncelikle çok zor durumdayım yeni evlendim ailem hiç yardım etmedi faturalarımı dahi ödeyemiyorum 160bin tl borcum var tek çalışıyorum kiradayım faturalarımı dahi ödemekte zorlanıyorum ne olur yardım edin [email protected] bu adresten ulaşabilirsiniz Allah rızası için intaharı bile düşünüyorum aartık

 5. Merhabalar çok zor durumdayim herkese borcum var düğün yaptım annemden habersiz onun parasını aldım annem çok kotu hasta bir insan her hastalığı var öğrenirse kendini kurtaramam lütfen yardım edin toplam 110.000tl Allah rızası için ödeme yaparım aylık
  Gmail: [email protected]
  Telefon:05074242380

 6. Öyle zor durumdayım ki Hz Yusuf nasıl ki kuyuya atıldı bizde öyle Allah rızası için birisi yardım etsin bize yardım ettiği gün Allah ona bin katını versin borcumuz var ve Aralık 7 son gün

 7. Allah rızası için bir yardım eli bize yardim ettiği gün Allah ona bin mislisini versin borç istiyoruz hayır da değil çalışıp öderiz yeter ki Aralık 7 de acil ödemem için bir yardım Hz Yusuf’un kuyuya atıldığı gibi dar a düştük çaresiziz..

 8. Bu, halka hızlı bir kredi şirketinin herhangi bir finansal yardıma ihtiyacı olan herkes için finansal fırsatlar açtığını bildirmek için yapılır. Kişilere, tüzel kişilere ve kuruluşlara açık ve anlaşılır koşullarda tutarının %2’si oranında kredi dağıtıyoruz. Bugün bize e-posta ile ulaşın.

  1. Reklam içerikli yorumlar düzenlenerek onaylanmaktadır. Sitemizde reklam yapmak isterseniz bu konuda dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

 9. Benim 50.000 TL kredi ihtiyacım var ben bu parayı size 30 Altay white öyle her ay 2500 TL öderim bana acil dönüş yaparsanız sevinirim benim adım Çetin Çelik

 10. Selamlarlaaaa 23 bine ihtiyac duyuyorum cok acilce acilce me sele hikaye an Latirsam seve seve ehvet cevabi hì alacagimdaha suphem yok dìgebìlìrìmm geri odemek sartiyla senetleeee yapabìlìrìm dìgenler 0553 891 24 52 nommm rìcaaaaaaa

 11. Merhabalar Allah Rızası için siz Hayır severler sesimi duyun acilen 10 bin TL ye ihtiyacım var evim de yiyecek yok eşim sağlık sorunlarından dolayı ücretsiz izinde oğlum asker evim kira ben rahim kanseritim kiramı odeyemedik ev sahibi bir ay süre verdi evdi boşaltmak için yeni bir ev tutmaya maddi gücünüz yok yalvarıyorum bu mübarek Ramazan ayına girmek üzereydi sesimi duyun yardım edin lütfen lutfenAllah için

 12. 50 bin tl iktiyacim var ayda 5 bin geri ödeye bilirim.ama bu parayı bulamazsam herşeyimi kaybedecegim siz yardım severlerin aramasini bekliyorum

 13. Arkadaşlar dostlar çok acil 12.000 TL ihtiyacım var. Ne olur yardım edin. Biliyorum herkes şu zamanda çok zor durumda Allah hepimize yatdım etsin son umut diye yazdım. Allah yardım eylesin hepimize TR64 0004 6005 7788 8000 0206 75 Ufuk Doğan

 14. Pandemiden dolayı durumu kötü akrabama kredi çekip yüklü borç verdim. Bir türlü ne ben nede o durumu toparlayamadık. 2 senedir çırpınıp durduk ama artık sona geldik. Vakifbank 220 bin garantiye 52bin akbank 12bin borcum var ve ödeme yapamıyorum. Mayıs itibariyle icralar başlayacak. Belki bir çare gelir diye buralara basvuruyorum. Allah büyük

 15. Çok zor durumdayım annem babam ayrı ben 3 kardeşimle ve annemle yaşıyorum 3 kardeşimde okula gidiyor masrafların altından kalkamadıgım icin krediler cektim ve suan kredilerimide faturalarımıda ödeyemez hale geldim aldıgım maaş ihtiyaçlarımı karşılamaya yetmiyor toplam 50.000 tl kredi borcum oldu ve artık bankalar kredide vermiyor çıkmaza girdim ne yapacagımı bilmiyorum lütfen azda olsa yardım edin bu durumu kimseye yansıtmamaya çalışıyorum çünkü yansıtsam bile çevremde yardımcı olabilecek kimsem yok 0541 548 43 36

 16. Ben çıkmaza girdim . Durumumu burada açıklaya mıyorum. Kimsem yok ve kızımı kaybetmek üzereyim. Her türlü delil ispat yaparım. . Lütfen yardım

 17. Hep yaziyoruzda bir tane Allah’ın kulu arayipta borç vermiyor Allah razı için bir hayır sever vatandaş arasin tel numaramı da yazıyor yorum yoksa intar edecem artık 5333231894

 18. Paraya ihtiyacı olan çekinmeden yazabilir
  Yurtdışında iş adamıyım yardımcı olurum
  Gmail:
  [reklam içeriği engellendi]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu