Yapı KrediPara Transferi

Yapı Kredi Swift Kodu Nedir? (YAPITR…)

Yapı Kredi Swift Kodu Nedir? Ülkemizin en büyük bankalarından bir tanesi olarak Yapı Kredi Bankası gösteriliyor. Tüketicilerine özel hizmetler sağladığı için en çok talep ettiğimiz bankalardan biridir.

Para transferi yapmak için EFT ve havale gibi uygulamaların yanında swift kodu mevcuttur. Swift kodu başka bütün bankalarda olduğu gibi YapıKredi Bankası’nda da aktif bir şekilde uygulanıyor.

Yapı Kredi Swift Kodu Nasıl Öğrenebilirim

Yapı Kredi swift kodunun yanı sıra pek çok avantajlı hizmetler sağlamaktadır. Yazımızda belirttiğimiz gibi swift kodu aracılığıyla yurtdışına para transferlerini tüketicilerinin rahatlıkla yapmasını hedefler.

yapı kredi swift kodu ile para transferi
yapı kredi swift kodu ile para transferi

Türkiye’deki bankalardan swift ile uluslararası para transferine imkan sağlayan ilk bankalardan biri Yapı Kredi Bankası’dır. Bu vesileyle Yapı Kredi Bankası’nın müşterisi olan kişiler yurtdışına oldukça güvenli ve hızlı bir şekilde para transferini gerçekleştirebilirler.

Belirttiğimiz swift kodu, uluslararası para transferine olanak sağlıyor. Bunun yanında, dünyada veya Türkiye’de her bankaya ayrı ayrı özel olarak bir kod sistemi mevcuttur. Üstelik bu kodlar, yurtdışından da yaptıkları para transferlerine de olanak sağlıyor.

Bu doğrultuda, yurtdışından Ibana para gönderme işleminin nasıl yaptığını da öğrenebilirsiniz.

yapı kredi swift kodu
yapı kredi swift kodu

Swift Kodu Nasıl Alınır?

Swift kodunun işlevsel olarak aktif hale gelip kullanılabilmesi için olması gereken karakter en az 8, en fazla 11 olması gerekmektedir. Türkiye’de meydana getirilen bu kodlar genellikle 8 haneden meydana gelmektedir. Dünya üzerinde bulunan tüm bankalar arasında kabul gören swift kodu hususunda özellikle göz önünde bulundurulması gereken bir takım hususlar vardır. Bu hususlardan birkaçı;

  • Baştaki 4 hanenin ardından gelen 2 hane ülkenin kodunu temsil etmesidir.
  • Meydana getirdiğinizi swift kodunun baştan 4 hanesi bankayı temsil eden karakterlerden oluşmasıdır.

Tüm bankaların bu kurallara uygun bir şekilde hareket etmesi önemlidir ve swift kodlarında bu kuralları görebiliriz. Bu duruma göre Yapı Kredi Bankası’nın hususi olarak meydana getirdiği swift kodu “YAPITRISFEX” olarak belirlenmiştir.

Eğer sizler de uluslararası para transferleri yapmak veya yaparken herhangi bir problemle karşılaşmamak istiyorsanız Yapı Kredi Bankası vasıtasıyla swift kodunu kullanarak basit bir şekilde yurtdışına para transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kısacası herhangi bir bankadan yurtdışına para transferi gerçekleştiremiyorsanız bu bankada swift kodunun bulunmadığının göstergesidir. Ülkemizde ve dünyada birçok alanda kendini ispatlamış banka uluslararası para transferlerinde swift kodunu kullanmaktadırlar.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Yapı kredi bankasında swift kodunu öğrenmeye çalışmak için neler çektim bilemezsiniz. Gerçekten çok teşekkür ederim iyi ki sayfanıza rastladım.

  2. valla bende shify kodunu nerden bulabilirim diye araştırıyoeum çok iyi oldu bu teşşekürler bilgilendirme için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu