İlaç Fiyatları

İlaçların özellikleri, prospektüsleri ve fiyatları

Sağlık sektörünün de son derece önemli olduğu bir dönemde yaşamaktayız. Bu sektörde özellikle de hasta insanlar için ilaç fiyatları son derece önemli olan noktaların başını çekmektedir. Ülkemizde ilaçların çok büyük bir kısmını Eczane vb. sağlık kuruluşlarından temin etmekteyiz. Bu kuruluşların satmakta oldukları ilaç ürünlerinin pek çoğu ithal olmak üzere ihraç ürünlerle birlikte fiyatlar Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmektedir.

İlaç fiyatlarının belirlenmesinde komisyon oranları, döviz kuru ve de satıcının koyduğu kar marjı gibi hususlar dikkate alınır. Enflasyon oranına göre de her sene başında ilaç fiyatlarının büyük çoğunluğunda artış gözlemlenmektedir. Dolayısıyla da ilaçların fiyatlarının sabit kalması gibi bir durum söz konusu olamaz.

Gaviscon Şurup Fiyat 2021, Double Action Özellikleri

Gaviscon Şurup Fiyat

Gaviscon Şurup Fiyat Ne Kadar? Mide problemi yaşayan kişiler, Gaviscon şurup fiyat konusunda bilgi almak istemekte. İlaç sektöründeki büyüme ile birlikte pek çok yeni ilaç hayatımıza girmiş durumda. Bu ilaçlar farklı şekillerde kullanılıyor olsa da ortak özellikleri insan sağlığını olumlu yönde etkiliyor olmasıdır. Bu ilaçlar içerisinde bazı grup ilaçlar herkes …

Devamını Oku