BankalarKredi Kartı

Burgan Bank Kredi Kartı Başvurusu

Burgan Bank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Burgan Bank kredi kartı özellikleri neler? Burgan Bank kredi kartı ile ilgili olan bu soruların cevaplarını ve konuya ilişkin diğer detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Burgan Bank Kredi Kartı Başvurusu 2023 Nasıl Yapabilirsiniz?

Burgan Bank kredi kartı başvurusu, farklı yollardan yapılabilir. Bu yollar ve başvurunun nasıl yapılacağına dair detaylar şu şekildedir;

Burgan Bank Kredi Kartı Başvurusu
Burgan Bank Kredi Kartı Başvurusu

Müşteri Hizmetleri

Burgan Bank kredi kartları için ilk başvuru yöntemi müşteri hizmetleridir. Bunun için 0850 222 8 222 numaralı hattı aramanız yeterlidir. Bu hat üzerinden müşteri temsilcisine yönlendirileceksiniz. Müşteri temsilcisine Burgan Bank kredi kartı almak istediğinizi iletmeniz yeterli. Bu aşamadan sonra müşteri temsilcisi gerekli bilgileri sizden alacak ve başvuru sürecini tamamlayacaktır.

Banka Şubeleri

Kredi kartı başvurularının yapılacağı bir diğer nokta ise banka şubeleridir. Her ne kadar Burgan Bank ın şubeleri çok fazla yaygın olmasa da, bulunduğunuz yerleşim yerinde şube var ise başvuruyu bu şekilde yapabilirsiniz.

Şubedeki görevliye Burgan Bank kredi kartları başvuruları hakkında bilgi almak istediğinizi söylediğinizde size gerekli bilgilendirme yapılır. Yapılan bilgilendirilmeden sonra Burgan Bank kredi kartı başvurusu başvuru formu ile kredi kartı talebinizi bankaya iletebilirsiniz.

Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı

Burgan Bank müşterisi olmanıza rağmen kredi kartınız yoksa mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Bunun için mevduat hesabınız üzerinden internet bankacılığı veya mobil bankacılığa giriş yapmalısınız. Daha sonra ise Kartlar menüsü üzerinden başvurunuzu zorlanmadan yapabilirsiniz.

Burgan Bank kredi kartı başvurusu SMS ile yapılamıyor. Normalde birçok bankada olan SMS ile başvuru, Burgan Bank’ta bulunmuyor. Bunun dışında kredi, kart şifresi oluşturma gibi birçok işlem SMS ile yapılabiliyor. Örneğin; SMS ile kredi başvurusu için KREDI yazarak 8222’ye SMS göndermek yeterli. Ancak kredi kartı başvurusu için böyle bir uygulama olma maalesef yok.

İlginizi çekebilir: Anadolubank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Burgan Bank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır
Burgan Bank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Burgan Bank Kredi Kartı Başvurusu Sonucu Sorgulama

Burgan Bank kredi kartı başvurusu sonucu sorgulama, daha önce yapılan başvuruların ne durumda olduğunu anlamak için yapılır. Başvurunuzu yaptığınızda talebiniz direkt olarak kabul edilmez. Bundan önce değerlendirme süreci başlar ve finansal durumunuz incelenir.

Yapılan detaylı değerlendirmeden sonra başvurunuz kabul edilir veya reddedilir. Bütün bu süreç ise ortalama 2 hafta kadar sürer. Bazen süre daha uzun veya daha kısa olabilir.

Kredi kartı başvurusu sorgulama için bankanın internet şubesine bağlanabilir ve buradaki Kartlar menüsünü kullanabilirsiniz. Eğer buradan istediğiniz bilgileri edinemiyorsanız müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilcisine kart başvurusunun sonucu hakkında bilgi almak istediğinizi söylediğinizde gerekli sorgulama işlemi yapar. Ve edindiği bilgileri sizinle paylaşır.

Sorgulama sonucunda müşteri temsilcisi tarafından size sürecin devam ettiği, başvurunuzun kabul edildiği veya başvurunuzun reddedildiği iletilir. Kart başvurunuzun kabul edilmesi veya kabul edilmemesi farklı nedenlere bağlı olarak gerçekleşebilir.

İlginizi çekebilir: Yapı Kredi aidatsız kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Burgan Bank Kredi Kartı Alma Şartları

Burgan Bank kredi kartı başvurusu sonrası kartını almak isteyenlerin sağlaması gereken bazı şartlar var. Başvuru yapan herkese kredi kartı verilmesi gibi bir uygulama yok. Başvuru sahiplerinde aranan özellikler genel olarak şunlardır;

 • C. vatandaşı olma
 • 18 yaşını doldurmuş olma
 • Yüksek kredi notuna sahip olma
 • Düzenli resmi geliri bulunma
 • Yasal ve idari takipte olmama
 • Mevcut kredi kartlarının toplam limiti, maaşının 4 katından fazla olmama

Burada yer alan şartların sağlanması durumunda başvurunuz kabul edilecektir. Buradaki en önemli hususlardan birisi kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Eğer 1500 ve üzeri bir kredi notuna sahipseniz, başvurunuz büyük bir ihtimalle kabul edilir. Ancak 1100 ve altında bir puanınız var ise tersi durum gerçekleşir ve başvurunuz reddedilir.

Kredi notu, sizin finansal geçmişinizi ve mevcut finansal durumunuzu gösteren önemli bir bilgidir. Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulan bu bilgi, kredi ve kredi kartı başvurularında bankalar tarafından dikkate alınır. Banka kredi kartı vermeden önce mutlaka puanınıza bakar ve kararını buna göre verir.

Başvuruları etkileyen bir başka husus ise sahip olunan diğer kredi kartlarıdır. Bilindiği gibi günümüzde insanlar, farklı bankaların kredi kartlarına aynı anda sahip olabilir. Eğer farklı bankaların kredi kartlarına sahipseniz bu noktada öncelikle kartlarınızın toplam limitine bakmanız gerekiyor. Bütün kartlarınızın limitinin toplamı resmi gelirinizin 4 katından fazla olamaz. Eğer bu şartı ihlal ediyorsanız, Burgan Bank kredi kartı başvurusu kabul edilmez.

Burgan Bank Kredi Kartı Özellikleri

Burgan Bank, yaygın şubeye sahip olan bankalardan biri değil. Bundan dolayı farklı hizmetler için diğer bankalar ile işbirliğine gidebiliyor. Kredi kartında da böyle bir durum var. Burgan Bank müşterilerine kredi kartı olarak Bonus Kart veriyor.

Bonus Kart ile üye iş yerlerinden yapılan alışverişlere bonus kazanma fırsatı veriliyor. Bunun haricinde taksitli alışveriş, nakit avans ve benzeri özelliklere de sahiptir. Ayrıca banka tarafından tek bir kredi kartı değil, birden fazla seçenek sunuluyor. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Bonus
 • Bonus Plus
 • Bonus Premium
 • Bonus Platinum
 • Hesaplı Kart

Müşteri hizmetleri üzerinden bu kartlarla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Burgan Bank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Burgan Bank kredi kartı başvurusu; müşteri hizmetleri, banka şubeleri ve internet bankacılığı üzerinden yapılabilir.

Burgan Bank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır?

Burgan Bank SMS ile kredi başvurusu yapmak için KREDI yazarak 8222’ye SMS göndermeniz gerekiyor.

Burgan Bank devlet güvencesinde mi?

Burgan Bank, ilgili mevzuat ve yasalara göre hizmet veren bir bankadır ve devlet güvencesi altındadır.

Burgan Bank hangi bankaya ait?

Burgan Bank, herhangi bir bankaya ait değildir. Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da faaliyet gösteren ve Kuveyt merkezli olan Burgan Bank Grubu’na ait bir bankadır.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 1]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu