Altın

14 Ayar Yüzük Fiyatları

Bu yazıda 14 ayarda altın yüzükler nedir, hangi modelleri vardır ve 14 ayar yüzük fiyatları 2023 senesinde ne kadardır şeklindeki soruların cevaplarını vereceğiz. Eğer siz de 14 ayar yüzük almak istiyor ancak bu yüzüklerin fiyatlarını bilmiyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

14 Ayar Yüzük Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadar?

Altın yüzük hem kadınlar için hem de erkekler için önemli bir takıdır. Öyle ki evliliğin bir simgesi olan altın yüzükleri birçok kişinin parmaklarında görebiliriz. Fakat bu altın yüzüklerin fiyatları bir hayli yüksek olduğu için birçok kişi tercihlerini 14 ayar yüzüklerden yana kullanılıyor.

14 ayar yüzük fiyatları
14 ayar yüzük fiyatları

Bu yazıda 14 ayar yüzük modelleri ve fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz. Ancak öncesinde gelin bu yüzüklere neden 14 ayar adı verilmiş, neden bu kadar uygun fiyatlı ve özellikleri nelerdir bir göz atalım.

14 ayar yüzükler 585 milyem değerinde altın değerine sahip olan yüzüklerdir. Yüzüğün sahip olduğu saflık derecesini ifade eden bu kavram aslında yüzüğün saflık derecesinin düşük olduğunu gösterir. Normal şartlarda bütün takılarda en saf olan ve içindeki alaşım oranı en az olan takılar vs. 24 ayar olarak geçer. Fakat 14 ayarda altın yüzükler içerisinde birçok metale sahip olduğu için daha az saflık derecesine sahiptir.

14 ayar yüzüklerin sahip oldukları bu metaller altın miktarını azalttığı için aynı kütledeki 22 ayar ve 24 ayar gibi daha saf yüzüklerden daha uygun fiyata satılır. Birazdan da göreceğiniz üzere model ve sahip olduğu taşları ne kadar özel olsa da sırf saflık derecesinin düşük olmasından dolayı bu yüzükler oldukça uygun fiyatlara satılıyor.

14 ayar yüzük fiyatları ne kadar
14 ayar yüzük fiyatları ne kadar

14 Ayar Yüzük Kullanım Alanları

14 ayar altın yüzük modelleri hem kadınlar tarafından hem de erkekler tarafından takı amacıyla kullanılabiliyor. Fakat bu yüzükler daha çok söz ve nişan gibi alanlarda alyans yüzük olarak kullanılıyor.

Alyans yüzükler çoğu zaman klasik olarak tercih ediliyor. Bu klasik alyanslar ortalama 1.500 TL’den başlayarak 5 bin TL’ye kadar çıkıyor. Bu fiyat aralığının geniş olması klasik alyans modellerinde de ince detayların ve işlemelerin olmasıdır. Ayrıca bazı markalar marka değerlerini ortaya çıkarmak için daha yüksek fiyatlardan satış yapabiliyor.

Eğer 14 ayar yüzük alırken üzerinde özel işçilik yapılmasını ve taş eklenmesini istiyorsanız fiyatlar ortalama 2 bin TL’den başlayacaktır. Yüzük taşı ise taşın türüne ve boyutuna göre bu fiyatlar daha da artış gösterebilir. Eğer yüzüklerin sahip oldukları modeller özel olarak tasarlanmışsa yüzük modellerinde bir fiyat artışı söz konusu olabilir.

Özetle 14 ayar altın yüzük fiyatlarının 1.500 TL’den başladığını ve üst limitinin olmadığını söyleyebiliriz. 14 ayar altınlar diğer altınlara oranla daha az saflık özelliğine sahip. Bu da bu saflık derecesindeki yüzüklerin diğer yüzüklerden daha uygun fiyata satılmasına neden oluyor.

Eğer 14 ayar altın yüzük fiyatı sizin için uygun değilse gümüş yüzükleri tercih edebilirsiniz. Artık birçok marka altın yüzüklerin yanı sıra özel tasarım gümüş yüzükleri de beraberinde satışa sunuyor.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 1]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu