KrediBankalar

Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler

Kredi başvurusunda istenen belgeler için belirli bir liste olur. Peki bankalar kredi verirken sizden hangi belgeleri ister? Bankadan kredi çekmek için bankadan bankaya farklı evraklar isteyebilirler.

Ancak birçok banka hemen hemen aynı belgeleri ister. Kredi başvurusu yapabilmeniz için gerekli belgeleri aşağıda listeledik. Acil paraya ihtiyacınız var ve bankadan kredi çekmek istiyorsunuz. Bankalar, ilk etapta isteyeceğiniz kredi çeşidine göre kredi başvuru formunu doldurmanızı ister.

Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler Nelerdir?

Beraberinizde nüfus cüzdanı, pasaport ve ya ehliyet bulunması gerekmektedir. Aynı zamanda son zamana ait olmak üzere krediyi almak isteyen kişinin ismine kayıtlı olmak koşuluyla doğalgaz, elektrik, telefon ya da su faturası veya ikametgah istenilebilir.

denizbank kredi başvurusunda istenen belgeler
denizbank kredi başvurusunda istenen belgeler

Yine aynı şekilde bu durum krediyi çekmeyi düşündüğünüz bankayla aranızda yapılan işlemlere de bağlıdır. Özetleyecek olursak, öncesinde çalışmadığınız bir banka sizi daha iyi tanımak için daha çok evrak isteyebilir.

Aynı zamanda, kredi başvurusu kaç günde sonuçlanır adlı sayfamızı da incelemelisiniz.

Kredi Çekmeye Gitmeden Önce Hangi Belgeleri Hazırlamalısınız?

Sizden net olarak gelir belgenizi talep ederler. Bunun yanında eğer ücretli maaşla çalışıyorsanız, 3 aylık maaş bordronuzu isteyebilirler. Emekliyseniz emekli maaşı mevduat cüzdanınızı ve hesap hareketlerinizi istemeleri muhtemeldir. Eğer şirket sahibiyseniz bu durumda Ticaret Sicil Belgesi, Ticaret Odası sicil kaydı, işyeri faaliyet belgeleri, vergi levhası fotokopisi, 3 senelik bilanço gibi evrakları isteyebilirler.

Kredi başvurusunda istenen belgeler
Kredi başvurusunda istenen belgeler

Yukarıda bahsettiğimiz bütün bu evraklar genel anlamıyla kredi başvurularında gereken belgelerdir. İhtiyaç kredisi başvurunda da yine yukarıda bahsettiğimiz belgeler gerekmektedir. Diğer kredilere oranla bazı ilave evraklar da istenilebilmektedir.

Mesela konut kredisinde almayı düşündüğünüz konutun yapı kullanım iznini vermelisiniz. Bunun yanı sıra tapu belgesi de başvuru esnasında istenmektedir. Taşıt kredisinde ise yine sizden almayı düşündüğünüz aracın ruhsatının fotokopisini isteyeceklerdir.

Mesela maaşlı bir çalışansanız ve maaşınız düzenli olarak krediyi çekmeyi düşündüğünüz bankaya yatıyorsa yalnızca nüfus cüzdanınızda kredi çekmeyi de isteyebilirsiniz.

Kredi başvurusunda bulunurken ilave evraklar istenilebildiği gibi kişilerin de uygun gördüğü takdirde kefil de talep edilebilmektedir. Kredi başvurusu yapılırken kefil talep edildiği hususlarda istenen bütün evraklar kefil gösterilen kişi tarafından da tamamlanması şarttır.

Not: videonun telif konusunda problem teşkil etmesi durumunda, bize bildirmenizin ardından 3 iş günü içerisinde sayfamızdan kaldıracağız.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu