BankalarZiraat Bankası

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Oldukça yüksek faiz oranlarıyla kredi alanları sevindirecek haber: Sizler de Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma 2023 senesi başvurusunda bulunarak faiz oranlarını %0,99 ile yapılandırmanız mümkün. Son dakika Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma açıklaması kredi borçlarını ödemek isteyen herkeste büyük sevinç yarattı. Bu yıldan itibaren geçerli yapılandırma imkanları için Ziraat Bankası’na müracaat etmeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi’ni Yapılandırma 2023

Acele olarak para ihtiyaçlarımızda ilk başvurduğumuz yer bankalara gidip kredi başvurusunda bulunmak oluyor. Kredi sicili ve kredi notu uygun seviyede olan bir müşteri bütün bankalardan rahatlıkla kredi çekebiliyor fakat bütçe planlamasını yapmadan aldığınız krediler neticesinde olumsuz durumlar meydana gelebilmektedir.

Bu hususta sizler de Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma yaparak kredi geri ödeme taksitlerinizi düşürebilir, daha sonra ise kredi borcunuzu gelirinize göre kolay bir şekilde ödeyerek borçlarınızı bitirebilirsiniz.

Kredi yapılandırması birçok bankada yapılabildiği gibi Ziraat Bankası’nda da mevcuttur. Aşağıda belirttiğimiz uygulamalar ile sizler de hemen yapılandırma başvurusu yapabilirsiniz. 2023 senesinde sizler de ödemekte zorlandığınız borçlarınızdan ötürü almış olduğunuz krediyi tekrar yapılandırarak, çok daha uygun aylık taksitlerini hesaplayıp kredinizi geri ödeyebilirsiniz.

Ziraat Bankası yapılandırma işlemi nasıl yapılır şeklindeki merak edilen soruları yanıtlayacağız. Gelen son güncellemeyle Ziraat Bankası, konut kredinizin yapılandırılması için sevindirecek bir duyuru ilan etti. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın ortak bir şekilde yapmış oldukları açıklamada mevcut faizlerin, 0,99’a çekilmesinden önce konut kredisi alanlara da %0,99 faiz imkanı sağlanacak.

Ağustos ayında yapılan bu faiz indiriminin ardından 500.000 TL’ye kadar olan konut kredilerinde aylık faiz miktarı tekrar yapılandırılarak %0,99’a çekilecek. Gerçekleştirilen faiz indirimine başvuruda bulunmak isteyen kişilerin Ziraat Bankası şubelerini ziyaret etmeleri gerekmektedir. 0.74 faiz oranıyla konut kredisi, yapılandırma yapmak istemeyenler için kullanıma hazırdır.

Öte yandan, Gayrimenkul Okulu Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma yollarını çok iyi özetlemiş. Videoyu izleyerek kanala abone olmayı unutmayın 🙂

Ayrıca, ilginizi çekebilir: Ziraat Bankası maaş sorgulama nasıl yapılır?

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi borcunu yapılandırmak, kredinin taksitlerini azaltarak, borcu olan müşterinin ödeme sıkıntısından kurtulması maksadıyla faaliyete geçirilir. Geçmiş dönemlerde kredi ve kredi kartı borcu olanlar için Ziraat Bankası 72 ayı bulan vadelerle borçlarınızı tekrar düzenliyor ve yapılandırıyor, böylece borcu olan kişinin ödeme imkanlarını kolaylaştırıyordu. Bu söz konusu yapılandırmadan faydalanan binlerce müşteri, yapılandırmanın ardından rahat bir nefes almışlardı.

Başta konut kredisi faiz oranlarının 0,99’a çekilmesinden sonra büyük ümitlere kapılan yüksek faizli konut kredisi alan kredi borçluları, Ziraat Bankası’nın konut kredisi yapılandırma ilanını beklemektedirler. Fakat son aldığımız haberlere göre bütün şubelere yazı yollayan Ziraat Bankası ana şubesi, konut kredilerinin düşük faiz oranlarıyla (%0,99) tekrar yapılandırma yapılmayacağı, yapılandırma seçeneği söz konusu kredi faizi ile yapılacağına değiniliyor.

Yani %0,99 konut kredisi için geçmiş dönemdeki alınan krediler için söz konusu değildir. 2023 senesinde ya da daha eski dönemde konut kredisini Ziraat Bankası’ndan alan müşteriler, eğer kredi taksitlerini geri ödemekte güçlük çekiyorlarsa bu durumu kesinlikle banka çalışanlarına belirterek çözüm yoluna gitmeliler. Konut kredisi faiz oranından istifade etmek için yine en yakın şubeye başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırmasını her sene olduğu gibi 2023 senesinde de yapmaktadır. Fakat yapılacak yeni yapılandırmada faiz miktarları, mevcut kredi faizi neticesinde yapılacaktır. Kısacası, aşağı çekilen konut kredisi faiz oranları yeni yapılandırma alanında değerlendirilmeyecek, çok daha yüksek faiz oranlarıyla yapılan yapılandırma teklifleri göz önünde bulundurulacaktır. Fakat kredi vadesi uzatılarak aylık ödenen taksitler düşürülecek, bu sayede kredi borcu olanların ödemesi kolaylaşacaktır.

Refinansman yani konut kredisi yapılandırma Ziraat Bankası’nda söz konusudur.

  • Konut kredisi tutarınız 500.000 TL’ye kadar ise %0,99, 500.000 TL ve daha üstünde olan kredilerde ise avantajlı faiz miktarlı tekrar yapılandırma söz konusu olabilecek.
Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma
Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma

Yapılandırma yaparak var olan taksitleri azaltabilir, aynı zamanda güncel faiz oranlarından da yararlanabilirsiniz. Eğer borcu herhangi başka bir bankaya taşımayı düşünüyorsanız bu hususta önceki bankanıza krediyi erken bitirme cezası ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Yalnızca kredi ödemelerinde güçlük çekilen durumlarda değil, kredi taksit ödemelerini artırmayı düşünenler de konut kredisi yapılandırma başvurusu yapabilir. Örnek verecek olursak aylık taksiti 2000 TL olan bir konut kredisini aylık 3000 TL taksit ödemesine yükselterek hem kısa vadede borçlarınızı bitirebilir hem de faiz oranlarını düşürebilirsiniz.

Sizler de yapılandırmadan faydalanmayı düşünüyorsanız Ziraat Bankası şubelerini ziyaret  etmeniz ve başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası 0,99 faiz oranlarıyla konut kredileri yalnızca yeni alınacak konut kredileri için söz konusudur.

İlginizi çekebilir: konut kredisi erteleme yöntemleri nelerdir?

Peki, Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

90 gün süresince ödenmeyen kredi borçları hukuki yöntemlerle temin edilmeye çalışılır. Bu süreçten önce banka sizlerle irtibata girerek kredi borcunuzu kapatmanız hususunda borcu olan müşteriye uyarılarda bulunur. 90 gün boyunca bankayla iletişim sağlayarak borcu ödeyemediğinizi, yapılandırmadan yararlanmak istediğinizi bildirebilirsiniz.

Böyle bir uygulama söz konusu olursa zaten banka size kalmadan teklifini yapacaktır.

Eğer 3 ay üst üste kredi borcunuzu ödeyemediyseniz bunun neticesinde mahkeme kararıyla maaşınızın belirli bir bölümüne ve üzerinizde bulunan mallara haciz uygulanabilir. Bu durumla karşılaşmamak adına avukata verilmeden evvel bankayla bir anlaşma sağlamanız sizin için faydalı olacaktır.

Aynı zamanda yeniden yapılandırmada ödeme konusunda daha fazla zorlanabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi yapılandırma yapabilmek için güncel faiz oranları dikkate alınır ve ek ücretler de talep edilebilir. Sizler de Ziraat Bankası kredi borcunuzu tekrar yapılandırmada bulunarak, aylık taksit miktarınızı aşağıya çekebilirsiniz ve avantajlı taksit ödemeleriyle kredi borcunuzu kapatabilirsiniz.

Aynı zamanda, Show Haber’de de bu konu hakkında bir yapılandırma bilgisi paylaşılmıştı;

İlginizi çekebilir: kredi borcu yapılandırma nasıl yapılır?

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Yapılandırma

Ziraat Bankası’nda taşıt kredileri de tekrar yapılandırma sağlanabilmektedir. Borçlarınızı herhangi bir bankaya geçirmek yerine, Ziraat Bankası taşıt kredisi yapılandırmada bulunarak sizler de bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi yapılandırmada bulunmak için Ziraat Bankasının şubelerini ziyaret ederek müşteri temsilcisinden başvuruda bulunabilir, 444 00 00 numaralı Ziraat müşteri hizmetleri çağrı merkezlerinden bilgi edinebilirsiniz.

Sizler de borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsanız yukarıda belirttiğimiz bilgiler doğrultusunda kredini tekrar yapılandırabilirsiniz.

Siz de kredi geri ödemelerinizde zorlanıyorsanız almış olduğunuz konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredinizi Ziraat Bankası şubelerine uğrayarak tekrar yapılandırabilir ve taksit geri ödemelerinizi dikkate alarak kredinizi gelir durumunuza göre ödemeye devam edebilirsiniz.

Fakat bu durum bankanın inisiyatifine bağlıdır. Ziraat Bankası’nın yapılandırma teklifini kabul edip etmeme durumu da yine bankanın kendisine kalmış bir durumdur. Sizler de Ziraat Bankası’nın en yakın şubesine uğrayarak müşteri temsilcileri vasıtasıyla Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma 2023 başvurusu yapıp, aylık kredi taksit miktarınızı azaltıp, kredi vadesini uzatarak ödemelerinizi azalttıktan sonra kredi geri ödemelerinizi kolaylıkla yapmaya devam edebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu