Kullanıcı Yorumları

Levmont Kullananlar Yorumları

Antihistaminikler grubuna ait olan Levmont, solunum yolu rahatsızlıklarında kullanılan Levmont kullananlar yorumları dahilinde son derece etkili bir ilaçtır. Şimdi bu ilaca, ne işe yaradığına, nasıl kullanıldığına ve yan etkilerine derinlemesine bir göz atalım.

Her mevsim hassas vücutlar için zorluklar sunar. İlkbaharda rüzgârın neden olduğu polen ve hafif toz dalgaları, yazın aşırı kuru hava ve kışın durdurulamayan soğuğu vücutta reaksiyonlar gösterebilir. Bu süreçlerde doğru tıbbi tedaviyi uygulamak yaşam kaliteniz için olmazsa olmazdır. Levmont bu gibi durumlarda kullanabileceğiniz son derece etkili bir ilaçtır.

Aşağıda ilaçla ilgili birçok cevap bulacaksınız, ancak başlamadan önce küçük bir uyarıda bulunmakta fayda var. Doktor ve eczacıya danışmadan ilacı almamalısınız. Aksi takdirde istenmeyen yan etkiler sağlığınız üzerinde kötü etkilere yol açabilir.

Levmont Nedir?

Levmont; levosetirizin ve 10 mg montelukast içeren bir antihistaminiktir. Bu ilaç etkisini vücudun savunmasında yer alan maddeleri bloke ederek gösterir. Bu sayede oluşan alerjik reaksiyon engellenir. Sonuç olarak, hastanın nefes alması kolaylaşır. Ancak aspirin ilaçları ile birlikte kullanılmamalıdır. Levmont 5, 10 mg’lık bir antihistaminik tablettir. Astım ve alerjik hastalıklarda kullanılır. Çiğnenebilir formu nedeniyle Levmont kullanıcı yorumları incelendiğinde hap yutmakta güçlük çeken kişilerin favori ilacıdır.

15 yaşını doldurmuş kişilerde ve böbrek hastalığı olmayan yaşlılarda kullanılmasında bir sakınca yoktur. Önerilen doz günde 1 tablettir. Doktorunuzun bilgisi dahilinde ve tavsiye edilen miktarlarda kullanmalısınız. Böbrek ve karaciğer hastalığı olan hastalarda doz ayarlaması gereklidir. Doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emziren anneler için kontrendikedir. Ayrıca laktoz intoleransı olan kişiler de kullanılmamalıdır. Bu tarz durumları doktorunuza muayene sırasında söylemenizde fayda var.

Levmont kullananların görüşleri
Levmont kullananların görüşleri

Levmont Ne İçin Kullanılır?

Levmont, alerjik hastalar için bir ilaçtır. Histamin adı verilen maddelerin vücutta alerjik reaksiyon oluşturmasını engeller. Alerji, astım ve ürtiker (atopik deri hastalığı) gibi hastalıklarda kullanılmaktadır. Alerji tedavisinde günde 1 tablet olarak kullanılabilir. Astımın eşlik ettiği alerjik hastalarda da kullanılabilir. Bahsedilen alerji reaksiyonları saman nezlesi olarak bilinir. Bu hastalık vücudumuzun soluduğumuz havadaki bir maddeye karşı hassas olmasından kaynaklanır. Levmont kullananlar yorumları gösteriyor ki ilacı kullanmadan önce alerjik reaksiyonlar; kırmızı gözler, hapşırma, burun tıkanıklığı ve baş ağrısı gibi semptomlar göstermektedir.

Levmont Yan Etkileri

Levmont alerji tedavisinde kullanılan bir ilaç olmasına rağmen etken maddelerine duyarlı kişilerde çeşitli yan etkilere neden olabilir. İstenmeyen etkiler görüldüğünde derhal ilacı kullanmayı bırakınız ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz. Levmont kullananlar yorumları incelendiğinde yan etkilerle az sıklıkla karşılaştıkları görülmektedir. Olası yan etkileri aşağıdaki gibidir:

 • Göz küresinin istem dışı harekeleri
 • Denge bozukluğundan kaynaklanan ani baş dönmeleri (vertigo)
 • Anormal karaciğer değerleri
 • Gerçekte var olmayan şeyleri görmek veya duymak (halüsinasyon)
 • İntihar etme isteği veya davranışı
 • Nöbet geçirme, burun kanaması, morluk
 • Kaşıntı, kurdeşen, eklem ağrısı
 • Kas krampları, kas ağrısı, bacaklarda su toplanması
 • Uykusuzluk, sinirlilik, anksiyete, huzursuzluk
 • Baş ağrısı, halsizlik
 • Ağız kuruluğu, susama, uyku hali
 • İshal, bulantı, kusma
 • Üst solunum yolu enfeksiyonu.

Levmont Kullananlar Dikkat Etmesi Gerekenler

Öncelikle ilacı doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalısınız. Bu sayede alerjilerinize iyi gelecektir. İçerisinde bulunan etken maddeler nedeniyle alerjik nezleye iyi gelen bir ilaçtır. Bu ilacı kullanan kişilerin en yaygın şikayetlerinden biri uyuşukluktur. Antihistaminik etkilerinden dolayı kullanan kişiler uykuya eğilimlidir. Ancak uykunuzu getirme etkisi zamanla azalmalıdır.

Uykuya eğilim nedeniyle, Levmont kullananlar yorumları da gösteriyor ki kilo alımına da neden olabilir. Bildiğiniz gibi alerji tedavisinde kullanılmaktadır. Bu hastalığın hem okulda hem de evde günlük hayatı nasıl olumsuz etkilediğini biliyoruz. Bu nedenle yukarıdaki etkileri fayda ve zarar dengesi açısından değerlendirmek gerekmektedir.

Levmont kullananlar yorumları
Levmont kullananlar yorumları

Levmont Kullananlar Görüşleri

Kullanıcı yorumu: Kâbus gibi sıkıntıları olmaz. Şu öksürük olayını çözseler süper olur.

Kullanıcı yorumu: Etrafımdaki her şeyi yemek olarak görmeme sebep olan, ancak gerçekten alerjik astıma da iyi gelen bir ilaç. Çok ama çok iştah açıyor bir de inanılmaz tatlı yeme isteğini artırdı.

Kullanıcı yorumu: 2 senedir gün aşırı kullanıyorum ve hafif mahmurluk harici en ufak yan etkisini görmedim. Alerjik nezlesi olan insanların yegâne dostu olan ilacımsı dost!

Kullanıcı yorumu: Son bir senedir kullandığım ve alerjime müthiş iyi gelen ilaç. Yalnız şöyle bir sıkıntım var, ilacı 2 gün içmediğimde 3. gün her yerim inanılmaz kaşınmaya başlıyor, ilacı aldıktan 1 saat sonra geçiyor.

Kullanıcı yorumu: Alerjik nezlemin semptomlarını kesmekte bir numara olan ilaç. Yalnız etkisi bende tam 24 saat sürüyor. Bu süreyi geçirince vücut hemen sallanmaya başlıyor hissediyorum ve uyku yapıyor tabi.

Levmont kullananlar yorumları dahilinde ilacın bazı yan etkileri hastalarda gösterdiği anlaşılmaktadır, bu gibi durumlarda doktorunuza şikayetinizi belirtmenizde fayda var.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu