Fiyatlar

Toptan Mum Malzemeleri

Toptan mum üretimi yapmak isterseniz ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri bu sayfamızda bulabilirsiniz.

Toptan mum malzemeleri nasıl ve nereden alınır gibi sorular sıkça merak ediliyor. Özellikle de perakende mum satıcılığı yapmak isteyenler bu sorulara cevap arıyor. Eğer siz de bu soruların yanıtlarını merak ediyorsanız en doğru adrestesiniz. Hemen içeriğimizin devamından toptan mum hakkında tüm detaylara erişim sağlayabilirsiniz.

Toptan Mum Malzemeleri

Toptan mum malzemeleri nerede satılır, fiyatları ne kadar gibi sorular merak ediliyor. Şık sofraların baş tacı olan mumlar aynı zamanda en çok tercih edilen dekorasyon ürünler arasında da yer alıyor. Perakende mum satıcılığı yapmak isteyenler hazır toptan mumları nereden ve kadara alacağını araştırıyor. 2023 yılında toptan mum ve mum malzemesi seçenekleri için sunulan en güncel fiyatlar şu şekildedir;

 • Parafin- kalıp mum fiyatı: 75 TL
 • 1 kg ham parafin mum fiyatı: 60 TL
 • 50 adet fitil sabitleme aparatı: 25 TL
 • Yağlı mum ipi 25 cm: 5 TL
 • Hazır parafin 25 kg: 1750 TL

Mum yapımında kullanabileceğiniz malzemeler için bu yılda sunulan en güncel fiyatlar yukarıda sıraladığımız şekildedir. İstanbul ya da İzmir ilinde yer alan toptan mum malzemeleri satıcılarından toplu alım yapmanız halinde daha cazip fiyat teklifleri de alabilirsiniz.

Toptan Mum Malzemeleri fiyatları
Toptan Mum Malzemeleri fiyatları

Mum Nasıl Yapılır?

Mum nasıl yapılır sorusu sıkça araştırılıyor. Bu noktada evde kolayca mum imal edebileceğinizi söylemek mümkündür. İster hobi amaçlı ister satış amaçlı mum yapımı için öncelikle mum yapım malzemeleri satın almanız gerekiyor. Mum malzemeleri satın aldıktan sonra evde mum yapımında izlemeniz gereken adımlar kısaca şu şekildedir;

 • Eski bir kap içerisine satın aldığınız parafin malzemesini koyun.
 • Ardından kısık ateşte bu malzemeyi eritin.
 • Parafin tamamen eridiği zaman üzerine stearin ilave edin.
 • Ardından karışım eriyene kadar karıştırmaya devam edin.
 • Mumu renklendirmek için mum boyası ekleyin.
 • Son adımda esans ekleyin ve şekilli ambalaja ekleyerek fitilini ekleyin.

Mum yapımı adımları bu denli basittir. Evinizde çeşitli mum tasarımları oluşturup bunları online olarak satışa sunarak para kazanabilirsiniz.

Toptan Mum Malzemeleri çeşitleri
Toptan Mum Malzemeleri çeşitleri

Mum Malzemeleri Nerede Satılır?

Mum yapımı malzemeleri nerede satılır, mum yapımında kullanılan birçok malzemeyi kolaylıkla bulmanız için çevrenizde satışı yapılan toptancıları ziyaret edebilirsiniz. Mum malzemelerini satan dükkânların hepsinde tüm malzemeyi bulamayabilirsiniz.

Bu yüzden aktarlarda hobi dükkânların da ve zücaciyelerde istenilen malzemeler bulunabilir. Mum fitili mum kalıpları, boya ürünleri için belirttiğimiz alanlardan satın alabileceğiniz gibi online hobi malzemeleri satış noktalarından da satın alabilirsiniz.

SSS

Evde Mum Yapımı Zor Mu?

Evde mum yapımı adımları oldukça basittir. Parafin, mum ipi, mum ipi sabitleyici, esans, mum boyası gibi temel malzemeleri satın alarak istediğiniz mum tasarımlarını elde edebilirsiniz. Parafini eritip ardından fitili yerleştirdikten sonra kurumasını beklemeniz haline mumunuz hazır olacaktır.

Mumun İçindeki İpin Adı Nedir?

Mumun içerindeki ipin adına fitil deniyor. Mum fitilleri yanıcı özellik taşır. Ayrıca bu fitiller %100 saf ham pamuktan üretilir. Bunun nedeni ise fitilin yanıcılık özelliğinin daha fazla olmasını sağlamak diyebiliriz.

Mumun Çökmemesi İçin Ne Yapmalı?

Evde mum yaparken mumun çökmemesini istiyorsanız parafini kuruma sürecinde sık sık kontrol etmeniz gerekiyor. Ayrıca parafinin içerisinde yer alan katkı maddeleri nedeniyle mumlardaki çökme durumunu tamamen önlemek mümkün değildir.

Mum Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Mum yapımında parafin, mum ipi-fitili, mum fitil aparatı, koku esansı, mum boyası ve benzeri malzemeler kullanılır. Bunlara ek olarak mum tasarımına bağlı olarak ek sim, yaldız gibi dekoratif ürünler de kullanabilirsiniz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu