Kullanıcı Yorumları

Vajinal Sülük Yaptıranların Yorumları

Kadınların son dönemde popüler olarak kullanmayı tercih ettiği tedaviyi, vajinal sülük yaptıranların yorumları eşliğinde açıklamasını sağlayacağız. Sülük kan emmek demektir. Vajinal sülük tedavisi ile bir kadının hayatının normal bir aşaması olan adet kanamasının hasta ve patolojik hale geldiği bir durum söz konusudur. Sülük ile kısırlık tedavisi genellikle kadınlarda adet görmeden önce vücudu hamileliğe uygun hale getirmek için uygulanmaktadır. Ancak bazen uzman görüşüne göre adet sonrası sülük uygulaması yapılabilmektedir.

Vajinal Sülük Tedavisi Faydaları

Bu tedavi sülükler kan emdikleri için değil salgıladıkları enzim sayesinde iyidir. Bu salgılayıcı enzimin oldukça karmaşık olduğu ve 100’den fazla etken madde içerdiği bilinmektedir. Bilinen en eski tedavilerden biri olan sülük son zamanlarda oldukça popüler bir tedavi seçeneği haline gelmiştir. Günümüzün en merak edilen tedavilerinden biri olan sülük tedavisi çok eski zamanlardan beri önemini korumaktadır.

Sülük tedavisinin faydaları herkes tarafından oldukça merak edilmektedir ve gözle görülür faydaları bulunmaktadır. Vajinal sülük tedavisinin faydalarının merak edilen ve çok önemli bir alanı olduğu için mutlaka bir uzman tarafından alınmalı ve önerilmelidir. Vajinal sülük yaptıranların yorumları doktor önerisiyle yaptırmanın çok önemli olduğunu söylemektedir. Rahim temizliğinde, kistlerde, miyomlarda, rahim mantarında, kısırlık ve yumurtalık hastalıklarının tedavisinde çok iyi kullanıldığı bilinmektedir.

vajinal sülük yaptıranların görüşleri
vajinal sülük yaptıranların görüşleri

Vajinal Sülük Tedavisi Nasıl Yapılır?

 Sülük tedavisi, çeşitli konularda hastalığı azaltmak veya ortadan kaldırmak için uzun yıllardır kullanılmaktadır. Rahim içi sülük tedavisinin uygulandığı bölgelerden biridir. Kadın üreme organı olan rahimde; rahim miyomları, hormonal bozukluklar, rahim kanamaları, yumurtalık hastalığı, rahim mikozları ve daha birçok rahatsızlık meydana gelebilir. Rahim içi sülük tedavisi bu durumları ortadan kaldırmak için kullanılabilir.

Vajinal sülük yaptıranların yorumları bu işlemin çok kısa sürdüğünü söylemektedir. Bu tedavi için, tedaviden önce yapılması gereken birkaç şey vardır. Esas olarak kullanılan sülükler işlemden önce üç gün tatlı suda bekletilmelidir. Sülükler suda şişer ve rahim ağzına salınır ve oradan kan emilimi sağlanır.

Vajinal Sülük Yaptıranların Dikkat Etmesi Gerekenler

Vajinal sülük uygulama durumu mutlaka ilgili hekim tarafından sorgulanmalı ve eksiksiz olarak incelenmelidir. Hastalar tedavi sırasında aç bırakılmamalıdır. Kişisel hijyen uygun olmalıdır. Kişinin alerjik durumu sorgulanmalıdır. Uygulamadan sonraki 24 saat içinde bandaj açılmamalıdır. 24 saat denizde yüzmek ve yıkanmak yasaktır. Tedaviden sonra tahıllı besinler, mercimek, aşırı tatlı ya da aşırı asitli besinler tercih edilmemeli ve ilk 24 saat protein ağırlıklı beslenme tercih edilmelidir. Tedavi öncesi ve tedavi sonrası dikkat edilmesi gerekenlerin önemini vajinal sülük yaptıranlar yorumları da belirtmektedir.

Rahime yapışan sülükler tutundukları yerde karıncalanma hissi yaratır ve bağışladıkları ilk enzim bağlanma noktasında uyuşturma etkisi yaratırlar. Dolayısıyla bu aşamadan sonraki süreç tamamen ağrısız ve ağrısızdır. Sülükler büyüklüklerine göre 20 ila 60 dakika tutulum noktasına takılır. Kısacası, işlem sırasında, sadece iğne batmasına benzer bir ağrı yaratır. Hassas ciltlerde uygulama yerinde hafif kızarıklık, kabuklanma, 12 saate kadar süren sızıntı şeklinde kanama, muhtemelen kısa sürede lenf bezlerinde çok hızlı büyüme görülebilir.

vajinal sülük yaptıranların yorumları
vajinal sülük yaptıranların yorumları

Rahime Sülük Yaptıranların Yorumları

Zerrin Hanım: Daha önceden vücudumun dışına hamile kalabilmek için sülük tedavisi yaptırdım ama faydasını görmedim. 3 gün önce vajinal sülük tedavisi yaptırdım şu anlık etkisini bekliyorum. Ağrı sızı hissetmedim.

Berivan Hanım: Adet olduktan sonra gidilmesi gerekiyor. Rahmimde bulunan kist için yaptırdım. Kistimde küçülme oldu.

Tuğçe Hanım: Tek seferde fayda sağlamıyor, sürekli yaptırmak gerekiyor. Tutunana kadar az bir ısırma hissi oluyor. Sonrasında uyuşuyor hiçbir acı hissedilmiyor. Ancak tedavi sonrası kanamalar olabiliyor.

Mutlaka doktorun önerisiyle yaptırılması gereken bu tedavi için vajinal sülük yaptıranların yorumları gösteriyor ki yan etkisi yok denecek kadar azdır.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu