Yapı KrediAltın

Yapı Kredi Altın Hesabı Yorumları, Kazançlı Mı?

Yapı kredi altın hesabı yorumları hesabı kullanan kişilerin olumlu ve olumsuz yönde şikayetlerini ya da geri dönüşlerini belirtmektedir. Yapı kredi uzun yıllardır milyonlarca kişiye hizmet veren bankalardan bir tanesidir.

Yapı Kredi Altın Hesabı Yorumları

Uygun faizli kredi seçenekleri ve müşterilerine sağladığı kolaylıklarla da adından sıklıkla söz ettiren banka, altın hesabı seçenekleriyle para biriktirmek isteyen birçok vatandaşın da tercih sebebi olmayı başarmış bir özel bankadır.

Altın Hesabı Nedir?

Altın hesabı nedir? Sorusu müşteriler tarafından fazlasıyla merak edilmektedir. Yapı kredi bankası altın hesabı sistemi oldukça dikkatli ve güvenilir bir şekilde müşterilerine hizmet vermektedir. Altın hesabınıza gram olarak altın almanız da mümkün olacaktır.

Yapı kredi bankası üzerinden altın hesabı açma işleminizi gerçekleştirebilmeniz ise; oldukça kolay ve zahmetsiz bir iştir. Dilerseniz internet üzerinden dilerseniz de yapı kredi şubelerinden bir tanesine giderek, kendinize altın hesabı açabilir ve birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

Altın hesabı açtığınız zaman, dövizde nasıl para alımı ve satışı tarzında işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsanız, aynı durum altın hesabınızda da geçerli sayılacaktır. İstediğiniz zaman altın satın alabilir ve altın kuru yükseldiğinde satış yaparak kazancınızı rahatlıkla çoğaltabilirsiniz.

Size verilecek olan kurun oranı ise; 1 gram altın için geçerlidir. Açtığınız hesaptan yapacağınız bütün işlemleri gram olarak yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda para hesaplarınızda yaptığınız gibi, altın hesaplarınızda da havale işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır. Ancak bu havale işlemini yalnızca, bir başka altın hesabına olmak üzere gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ziraat altın hesabı ne kadar kazandırır

Yapı kredi altın hesabı yorumları
Yapı kredi altın hesabı yorumları

Yapı Kredi Altın Hesabının Avantajları

Altın hesabının avantajları, diğer hesaplara göre daha fazladır.

  • Örneğin; evde tuttuğunuz altınların çalınma ve kaybolma gibi riskleri vardır. Ancak yapı kredi altın hesabı açtırdığınızda, sahip olduğunuz miktarın çalınma gibi bir olasılığı söz konusu bile değildir.
  • Aynı zamanda sahip olduğunuz altının gramaj miktarının daha az olması ya da altının daha önceki bir zaman dilimine ait olması veya ayarının düşük olması gibi durumlarla karşılaşmanız da mümkün değildir.
  • Kuyumculardan altın aldığınız zaman, sizin de bildiğiniz gibi belli bir işçilik ücreti ödemediniz de gerekmektedir. Ancak altın hesabı açtığınız zaman herhangi bir maliyet ödemenize de kesinlikle gerek yoktur.
  • Altın hesapları, en asgari tutar olan 1 TL ile gram üzerinden gerçekleşen miktarlarda hem alım hem de satış işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilmenize imkân tanır.
  • Altın hesabı açan kişiler, herhangi bir problemle karşılaştığı zaman ya da bu konuya ilişkin bir sorun yaşadığı zaman yapı kredi müşteri hizmetleriyle 7 gün 24 saat bağlantı sağlama imkanına sahiptir.
  • İsteğinize bağlı olarak, yapı kredi üzerinden açtırdığınız altın hesabını kullanmakta olduğunuz kredi kartına ya da banka kartına bağlayabilirsiniz. Eğer bu işlemi gerçekleştirirseniz, satın alma ya da satış yapma hatta havale işlemlerinizi de ATM’lerden kolaylıkla yapmanız ve bu işlemler için bankaya kadar yorulmamanız banka tarafından sağlanmıştır.

İlginizi çekebilir: Türkiye Finans altın hesabı açma

Yapı kredi altın hesabı yorumları
Yapı kredi altın hesabı yorumları

Yapı kredi Altın Hesabı Yorumları Nasıl?

Yapı kredi altın hesabı yorumları nasıl? Diye inceleyecek olursak, genellikle olumlu ve müşterilerin takdirini belirten yönde yorumlar olmuştur.

Özellikle de bankanın güvenilir bir politika izlediğini ve hesaplarında herhangi bir kaybolma sorunuyla karşılaşmadıklarını belirten müşteriler, altın hesaplarından da fazlasıyla memnun olduklarını da her fırsatta banka yetkililerine belirtmeye devam etmektedir.

Yapı Kredi Altın Hesabı Şikâyet

Yapı kredi altın hesabı şikâyet kısmı da banka müşterilerinin yaptığı yorumlar arasındadır. Bu yorumların içeriği ise; altın kurunun düşmesi nedeniyle satış işlemlerinin düşük miktarda gerçekleşiyor olması üzerine olmuştur.

Ancak bu konuda bankanın elinden gelen herhangi bir şey yoktur. Altının yükselişi ve zaman içerisinde düşüşü, banka tarafından sağlanmadığı için, yetkililere yapılan şikâyetin de bir çözümü yoktur.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu