Motosiklet Kredisi Veren Bankalar 2021 Listesi

Genel olarak sıcak bölgelerde yaz, kış mevsim fark etmeden oldukça talep edilen motosikletler, günümüzde motosiklet kredisi veren bankalar sayesinde oldukça rahat alınmaktadır. 2. el veya sıfır motosiklet almak için en çok 60, en az ise 48 aya kadar bankalar kredi olanakları sağlamaktadırlar.

Motosiklet Kredisi Veren Bankalar En İyi 7 Tanesi

Yaz dönemlerinde bankaların başlattıkları motosiklet kredi kampanyalarından faydalanmayı düşünenler, almak istediğiniz motosiklet 125 cc ve üstünde motora sahip olsun veya olmasın her çeşit motosikleti büyük avantajlar ile alabilirsiniz. En avantajlı motosiklet kredisi imkanı sağlayan 7 bankayı sizler için araştırdık.

motosiklet kredisi veren bankalar hangileridir
motosiklet kredisi veren bankalar hangileridir

Motosiklet Kredisi Veren Bankalar 2021 Senesinde Tam 7 Tane

Türkiye’nin iklim koşullarının olanaklı olmasından dolayı motosiklet çok fazla talep gören bir motorlu taşıttır. Kimi yakıt, vergi ve sıkışık trafikten kurtulmak için, kimi ise hobi olarak motosikletleri tercih etmektedirler. Ülkemizde pek çok marka ile motor boyutlarında motosikletler bulunmaktadır. Ücretleri ise 2000 TL’den başlayıp 15.000’e kadar varmaktadır.

Bankalar aynı araç kredisi imkanı sağladığı gibi motosiklet almak isteyenler için de kredi olanakları sağlamaktadırlar. Siz değerli ziyaretçilerimize almak istediğiniz motosiklet için tam 60 ay yani 5 yıla kadar kredi olanağı sağlayan, en tercih edilen 7 bankayı aktaracağız.

Söz konusu bankaların sizlere sundukları avantajlardan bahsederken, güncel kredi faiz oranları ile hesaplama tablolarından da bahsedeceğiz.

Motosiklet Kredisi Ziraat Bankası 60 Ay olarak Vermektedir

Ticari olmadığı sürece tüm bireyseller Ziraat Bankası’ndan 2.el veya sıfır araç kredisi çekerek motosiklet sahibi olabilirler. Banka 48 ayı bulan vade seçenekleri ile motosiklet almak isteyenler için kredi olanağı sunmaktadır. Sıfır veya 5 yaşına kadar almak istediğiniz araçlar için söz konusu bankadan öbür bankalara oranla düşük faiz oranları ile kredi alabilirsiniz.

TC kimlik numaranız ve almak istediğiniz aracın tutarı ile gelirinizi ilgili forma bildirmeniz durumunda, banka ortalama 5 dakika sonra size dönüş yapacaktır. 200.000 TL’ye kadar alacağınız motosikletlerin %70 kadar kredi alımı imkanı sunan Ziraat Bankası’nın kredi faiz oran tablosu ise aşağıdaki gibidir.

  • Mart ayına hususi olarak Ziraat Bankası aylık %0,96 faiz oranı ile motosiklet kredisi imkanı sağlamaktadır.
motosiklet kredisi veren bankalar
motosiklet kredisi veren bankalar

48 Ay Vadeli Ziraat Motosiklet Kredisi

Miktar                  Aylık Taksit Tutarı            Toplam Maliyet

3000 TL                  81,71 TL                               3.922,33 TL

5000 TL                  136,19 TL                            6.537,22 TL

7000 TL                  190,67 TL                            9.152,02 TL

9000 TL                  245,14 TL                            11.766,98 TL

10.000 TL              272,38 TL                            13.074,32 TL

 

Garanti Bankası Motosiklet Kredisi Hesaplama Tablosu

Garanti Bankası BBVA belirli marka ve modeller için motosiklet almak isteyenlere kredi imkanı sunan bankalardan bir tanesidir. Garanti, motor hacmi 125 cc ve üstünde olmak koşulu ile 60 ayı bulan vadeler ile motosiklet kredisi olanağı sağlamaktadır. Sıfır motosikletler haricinde söz konusu banka, 2.el motosiklet alımları için de kredi vermektedir. 108 ay vadeli olarak 2.el motosiklet alımları için kredi olanağı sağlayan bu bankanın vadeleri alınacak 2.el motosikletin yaşına göre faklılık göstermektedir. Örnek verecek olursak;

–              1 yaşındaki bir motosiklet 12 ay olarak dikkate alınır. Dolayısıyla 78 ay vadenin 66 ay olarak dikkate alınır. 78-12=66 olacak şekilde hesaplanır.

–              2 yaşındaki bir motosiklet için vade 78-24=54 olacak şekilde hesaplanır.

–              3 yaşındaki bir motosiklet için de 78-36=42 ay vadeli olacak şekilde verilir.

–              4 yaşındaki bir motosiklet için 78-48=30 ay vade olacak şekilde hesaplanır.

–              5 yaşındaki bir motosiklet için 18 ay vadeli olacak şekilde banka kredi imkanı sunar.

–              6 yaş için de 78-72 en çok 6 ay vadeli olacak şekilde motosiklet kredisini Garanti Bankası’ndan alabilirsiniz.

motosiklet kredisi veren 7 banka
motosiklet kredisi veren 7 banka

Motosiklet Kredisi Akbank’ta Çok Cazip

2.el veya sıfır motosiklet alımlarında ziyaretçilerimize önerebileceğimiz bir diğer banka ise Akbank’tır. Taşıt kredisi ismiyle Akbank hem 2.el hem de sıfır motosiklet alımları için kredi olanağını tüketicilerine sunmaktadır. Akbank motosiklet alımları için en fazla vade olan 60 ayı işleme koymaktadır.

Ayrıca öbür kredilerde vade sayısı çoğaldıkça faiz oranı arttığı gibi burada tam tersi vade sayısı arttıkça kredinin faiz miktarı da düşmektedir. Alacağınız kredinin aylık geri ödemesi gelirinizin % oranını geçmediği sürece 120.000 TL’ye kadar kolaylıkla Akbank motosiklet kredisinden faydalanabilirsiniz.

Akbank bu avantajların yanında 1 ay içerisinde nakit bir şekilde alınmış motosiklet için de yine kredi çekme olanağını müşterilerine sunmaktadır.

60 aya kadar sıfır motosiklet almak için Akbank ayda %1.07 faiz oranı uygularken 2.el motosiklet alımları için bu faiz oranı aylık %1.11 oranındadır.

60 Ay Vadeli Akbank Motosiklet Kredi Hesaplaması

Miktar                  Sıfır                        İkinci EL

3000 TL                72,24 TL               72,93 TL

5000 TL                120,40 TL             121,55 TL

7000 TL                168,56 TL             170,17 TL

9000 TL                216,73 TL             218,79 TL

10.000 TL            240,81 TL             243,10 TL

Vakıfbank Motosiklet Kredisi Kredi Faiz Oranları Çok Düşük

Vakıfbank motosiklet kredisinin en önemli imkanı aldığınız krediyi 3 aylık geri ödeme planları ile ödemeye başlayabilirsiniz. 60 ay vadeli olacak şekilde verilen motosiklet kredisi ile 2.el veya sıfır motosikletinizi alabilirsiniz. Almak istediğiniz motosikletin %70 kadarına söz konusu banka sizlere kredi olanağı sunar.

Örnek verecek olursak 10.000 TL’lik bir motosiklet almak istiyorsanız bunun 7000 TL’sini bankadan kredi olarak alabilirsiniz. Almak istediğiniz motosikletin tutarı 20.000 TL ise o halde alacağınız kredi oranı 14.000 TL olacaktır. Vakıfbank motosiklet kredisi için ön başvuruları internet üzerinden yapabilirsiniz.

İnternetten yapacağınız ön başvurunun ardından, başvurunuzun cevabı telefonunuza sms olarak gönderilecektir. Kredi notunuzda bir problem söz konusu değilse ve kredi alım limitine takılmazsanız kredi ön başvurunuza onay verilecektir. Ardından ise aşağıda belirttiğimiz belgeler ile Vakıfbank motosiklet kredinizi alabilirsiniz.

  • Gelir belgeniz
  • Nüfus cüzdanınız
  • Motosikletin faturası
  • İkametgah il muhabire

Yalnızca bu 4 belge ile kefil aranmadan Vakıfbank’tan motosiklet kredisi çekebilirsiniz.

Yapı Kredi Motosiklet Kredisi 36 Ay Vadeli Olarak Vermektedir

Yapı Kredi Bankası 1000 TL üzerinden olmak şartı ile motosiklet kredisi imkanı sağlamaktadır. En çok 36 ay vadeli olacak şekilde 2.el ya da sıfır olarak motosiklet alımları için Yapı Kredi Bankası’ndan kredi alabilirsiniz. Aynı zamanda banka talep eden müşterilerine kredi ödeme zamanları için esneklik gösterebilmektedir.

KDV+ÖTV ücretleri de dahil olarak 50.000 TL’ye kadar olan motosiklet alımları için banka %70 kredi imkanı tanımaktadır. Bu da 35.000 TL kredi alabileceğiniz anlamına gelmektedir. 50.000 TL üstündeki motosikletler için ise banka fatura tutarının %50’sine kadar kredi imkanı sunmaktadır.

Bu durum da yine 60.000 TL’lik bir motosiklet için 30.000 TL kredi alabileceğiniz anlamını taşımaktadır. Yapı Kredi motosiklet kredilerinin detaylı bilgisi için bankanın müşteri hizmetleri 444 0 444 / 0850 222 0 444 numaralarından istediğiniz her an bilgi alabilirsiniz. Yapı Kredi alacağınız motosiklet kredisi için alım yapıldıysa, noter satışından en fazla 15 gün geçmiş olmasını istemektedir.

yapı kredi taşıt kredisi alma yolları
yapı kredi taşıt kredisi alma yolları

Türkiye Finans Motosiklet Kredisi Helal Kredi

60 ay vadeli olacak şekilde helal bankacılık ile motosiklet amayı düşünenlere tavsiye edeceğimiz tek banka Türkiye Finans Katılım Bankası’dır. Kar oranı ile 120.000 TL’ye kadar almak istediğiniz motosikletler için 60 ay vade uygulaması söz konusudur. Bankanın kar miktarı vade sayısına göre farklılık göstermektedir.

Vade sayısı çoğaldıkça bankanın işleme soktuğu kredi faiz kar miktarı da artış göstermektedir. Bu sebeple sizlere önerimiz Türkiye Finans ile motosiklet almak istiyorsanız oldukça düşük vade sayıları ile kredi almanızdır. Bu banka motosiklet kredisi başvurularını yalnızca şubeleri üzerinden kabul etmektedir. Bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası 0 850 222 22 44

Senetle Motosiklet Satan Mağazalar Hangileri

Motosiklet kredisi imkanın sunan 7 bankayı sizlere aktardıktan sonra senetle motosiklet satışı yapan mağazalardan bahsedelim. Peşinat olmadan senetle cep telefonu satan mağazalar olduğu gibi aynı uygulamayla motosikletleri de senetle satan mağazalar mevcuttur. Senetle elden ödemeli olacak şekilde motosikletinizi alabilirsiniz.

Herhangi bir bankayla uğraşmak istemiyorsanız söz konusu mağazalardan motosikletinizi alabilirsiniz. Kredi notunuzun problemsiz olması ve en az 1 tane kefil ile başta BOSCH mağazaları ile EVKUR ve daha bir çok beyaz eşya dükkanları senet ile motosiklet satışı yapmaktadırlar.

Sizler de başta BOSCH mağazaları olmak üzere pek çok beyaz eşya satışı yapan mağazalardan elden ödemeli bir şekilde motosikletinizi alabilirsiniz.

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma Yükseltme 2021

Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma veya yükseltme işlemlerinin nasıl yapıldığını ele alalım. Ziraat Bankası’nda …

2 Yorumlar

  1. Ben de motosiklet almak istiyordum kredi veren bankalar arıyordum ama 2021 yılında kolaylaşmış diyorlar

  2. ben de motosiklet kredisi almak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.