Türkiye FinansAltın

Türkiye Finans Altın Hesabı Açma, Alış Satış, Kar Payı

Türkiye Finans altın hesabı ile güvenli bir şekilde altın yatırımı gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen bankaları arasında yer almakta olan Türkiye Finans’da vadesiz olarak altın hesabı açabiliyorsunuz. Peki, Türkiye Finans altın hesabı nedir? Özellikleri ve avantajları ile birlikte nasıl açabileceğinize göz atalım.

Türkiye Finans Altın Hesabı Nedir?

Türkiye Finans altın hesabı, yatırımlarınızı altın cinsinden gerçekleştirebileceğiniz bir vadesiz hesap türüdür. Türkiye Finans müşterisi olanların yararlanabildikleri altın hesabı ile gram cinsinden altın birikimi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye Finans altın hesabı içerisindeki birikimlerinizi banka şubesinden ister nakit, isterseniz de gram altın olarak alabiliyorsunuz.

Türkiye Finans altın hesabı açılımından sonra dilediğiniz zaman mobil bankacılık ve internet şubesi üzerinden gram cinsinden altın alım satım işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Türkiye Finans Altın Hesabı
TürkiyeFinans Altın Hesabı

İlginizi çekebilir: Yapı Kredi altın hesabı yorumları nasıldır

Türkiye Finans’ın Altın Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Türkiye Finans’ın altın hesabı özellikleri ile dikkat çekiyor ve sizlerin yatırımlarını güvence altında tutuyor. Eğer sizde birikimlerinizi evinizde saklamak yerine banka üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız özelliklere bir göz atın;

Altın hesabı açılabilmesi için minimum olarak 0.01 gram altın alımı gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Ticareti olarak alım ve satım işlemlerinin yapıldığı altınların saflık oranları 995/1000’dir.

Altın hesabı ile yapacağınız yatırımlarda 150.000 TL’ye kadar Türkiye Finans ile Tasarruf Mevduat Sigortası ile sigortalanıyor.

İlginizi çekebilir: Ziraat altın hesabı ne kadar kazandırır

Türkiye Finans’ta Altın Hesabı Açmanın Avantajları Nelerdir?

Türkiye Finans’ta altın hesabı açmanın en büyük avantajı şüphesiz ki altının fiziki olarak yer almaması ve hırsızlık riskinin olmamasıdır. Türkiye’de ki altın yatırımcılarının artık en büyük sorunu evlerinde değerli eşyalarını saklayamaması olur iken Türkiye Finans altın hesabı ile tüm yatırımınızı güvene alabilirsiniz. Türkiye Finans altın hesabı avantajları arasında diğerleri ise şu şekilde;

  • Altın hesabınızın içerisine gram altın almak için TL, Dolar ve Euro para birimlerini kullanabiliyorsunuz.
  • Altın hesabı olan diğer Türkiye Finans kullanıcıları ve bankalar ile gram cinsinden transfer işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz.
  • Altın hesabı ile ilgili tüm transfer işlemlerinde herhangi bir komisyon kesintisi yaşanmıyor.
Türkiye Finans'ta altın hesabı
Türkiye Finans’ta altın hesabı

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası altın hesabı getirisi ne kadardır

Türkiye Finans Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye Finans’ta altın hesabı açmak için iki farklı adım ile işlem yapabilirsiniz. Eğer sizde bir altın hesabı açılışı gerçekleştirerek yatırımlarınızı güvene almak istiyorsanız;

  • Türkiye Finans internet sitesi üzerinden “İnternet Şubesi“ adımını uygulayarak Altın Hesabı için açılış talimatlarına uyarak birkaç dakika içerisinde aktif edebilirsiniz.
  • Türkiye Finans mobil uygulamasını Google Play Store ve App Store üzerinden indirerek altın hesabı başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Finans’ta altın hesabı açtıktan sonra Türkiye genelinde her gün bir şubede düzenlenmekte olan Altın Günleri etkinliğine katılarak evinizde altınları hesabınıza gram altın olarak aktarabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kuveyt Türk altın hesabı nedir, nasıl açılır, kazandırır mı?

Türkiye Finans'ta Altın Hesabı Faiz Kazandırıyor Mu?

Hayır. Türkiye Finans altın hesabı vadesiz bir mevduat hesabıdır. Diğer hesaplardan tek farklı döviz cinsidir. Herhangi bir kar payı olmadığı için sadece altının gram değerinden yükselip/artması paranızın TL olarak miktarını belirleyen etkendir.

Türkiye Finans'ta Altın Hesabı Alım Satımında Vergi Var Mı?

Evet. BBDK tarafından getirilen yasalar ile birlikte tüm işlemlerinizde Binde 2 oranında BSMV vergisi kesintisi oluyor.

YouTube video

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu