İlaç Fiyatları

Aklovir Krem Fiyat Nedir, %5 10 Gr

Aklovir uçuk kremi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sayfamızda derledik.

Bu yazımızda uçuğun baş düşmanı olan Aklovir kremden bahsedeceğiz. İlk olarak Aklovir kremin kullanım alanları hakkında bilgi vereceğiz. Sonrasında Aklovir krem fiyatı hakkında bilgi vererek reçeteli ve reçetesiz olarak alındığında oluşan fiyat farkından bahsedeceğiz. Yazımızın sonunda ise ilacı kullanırken dikkat etmeniz gerekenleri sıralayacağız. İlacın türü her ne olursa olsun doktorunuza danışmadan kullanmamanız gerektiği tavsiyesi ile makalemizi sonlandıracağız. Eğer siz de durmadan uçuk çıkmasından şikâyetçiyseniz ve ufak bir araştırma yapmak istiyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızı öneriyoruz.

Aklovir Uçuk Kremi

Aklovir krem, herpes simpleks uçuk virüsünün bir numaralı düşmanıdır. Halk arasında uçuk diye tabir ettiğimiz ve yüzde, dudakta ve hatta genital bölgede dahi çıkabilen bu virüsleri geçirmenin en iyi ilacı Aklovir kremdir. Her ne kadar eczacıya danışmanın yerine sizin almanızı önermesek de Aklovir artık uçuk konusunda etkisi kanıtlandığından gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Özellikle sadece uçuk konusunda kullanmanızı farklı bir hastalık ya da yara için doktora danışmadan kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Aklovir Krem Nasıl Kullanılır?

Aklovir %5 10 gr krem tüp şeklinde satılıyor ve direkt uçuğun üzerine tabaka halinde sürülüyor. Genellikle eczacılar tarafından da tanı ve tedavisi kolay olduğundan uçuk çıktığını söylediğinizde direkt reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Özellikle dudak kenarlarında çıkan ufak yaraların tedavisinde Aklovir oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

Aklovir içinde yer alan etken maddeyi belirtecek olursak ana madde asiklovirdir. Peki, bu etken madde işe yarar diye soracak olursanız uçuk virüsünü yayan mikropları öldürerek yayılmayı engelliyor. Bu sayede uçuğun sebep olduğu mikroplar ve virüsler kremle vücuttan arınmış oluyor. Ayrıca Aklovir’in en iyi uçuk kremi olduğunu da belirtmek isteriz.

Aklovir krem uçuk kremi
Aklovir krem uçuk kremi

Aklovir Uçuk Kremi Fiyatı

Aklovir 5 krem fiyatından da bahsedecek olursak ilacın 2022 yılı itibariyle ortalama fiyatı 30 TL civarında seyrediyor. Nisan 2022 ayı itibariyle ise Aklovir Sandoz Pomad krem fiyatı 31,78 TL’dir. Ayrıca Aklovir kremi reçetesiz alırsanız satış fiyatı ek başka bir ücret ödemeyeceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Aklovir krem fiyatından ziyade ürünün son kullanma tarihine dikkat etmenizi de öneriyoruz. Çünkü uçuk tedavisinde kullanılan bu kremin son kullanma tarihi geçerse yan etkileri gösterebiliyor. Herhangi bir alerjiniz var ise ilacı doktor kontrolünde almanızı da belirtmemiz gerekiyor. Aklovir uçuk kremiyle ilgili kullanıcı yorumlarını sitemizde de okuyabilir ve uçuk ile ilgili sorunlardan sitemiz editörlerinin tavsiyeleriyle kurtulabilirsiniz.

Aklovir Uçuk Kremi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Doktorunuz tavsiye etmeden arkadaş tavsiyesi ile kullanım yapmayın.
  • Eczacınıza danışarak bu ilacı kullanabilirsiniz çünkü antibiyotik değildir.
  • Sürdüğünüz yüzeyde kızarıklık ya da yanma hissederseniz kullanmaya devam etmeyin.
  • Uçuk ne kadar büyük olursa olsun kremi aşırı bol sürmeyin.
  • Sadece yaranın üzerinde ince bir tabaka olacak şekilde sürün.
  • İlacı farklı bir krem ile karıştırarak sürmeyi denemeyin.
  • Günde 3 kereden fazla ilacı derinize ya da dudağınıza sürmeyin.
  • Farklı bir bölgenizde çıkan yara için Aklovir kremi kullanmayın.

Bu tavsiyeler ışığında dudağınızda çıkan uçuklar için Aklovir kremi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ancak yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi ilacı bol kullanmak ya da farklı bir yerinizde kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Aklovir krem fiyat itibariyle sadece uçuklarınız için direkt eczaneden satın alabileceğiniz bir üründür. Son olarak ilacı uçuk dışında bir hastalığınız için kullanmamanız gerektiğini de hatırlatarak yazımızı sonlandırıyoruz.

Aklovir ne işe yarar?

Aklovir, dudakta çıkan uçukları geçirmek için kullanılan bir kremdir. Nadir de olsa suçiçeğinde, zonada ve çeşitli deri enfeksiyonlarında kullanıldığını da söyleyebiliriz. Ancak kesin olarak sonuç veren kullanım alanı dudaklara çıkan istenmeyen uçuklardır.

Aklovir antibiyotik mi?

Aklovir, eczanelerde satılan basit bir kremdir ve kesinlikle antibiyotik değildir. Doktor tavsiyesi ile reçete edilebilir ve dileyen kişilerce direkt eczaneden temin edilebilir. İlacı bilen ve dudağında uçuk çıktığında direkt kendisi eczaneden alanlar olsa da doktorunuza danışmadan arkadaştan duyarak kullanım yapmanızı kesinlikle önermiyoruz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Ahmet Alp

Merhaba, ben Ahmet Alp. 30 yaşındayım. Kitap okumayı, merak ettiğim bir konuyu enine boyuna araştırmayı, kamp yapmayı ve gezmeyi çok seviyorum. 10 senedir makale yazarlığı yapıyorum. Yazdığım makalelerin çok sayıda insana ulaştığını görmek beni mutlu ediyor. Makale yazarken aynı zamanda yeni bir şeyler öğrenmeyi ve bunları hayatıma katmayı çok seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu