İlaç Fiyatları

Mebendazol Fiyatı

Mebendazol fiyat listesi 2023 yılı ocak ayında güncellendi. Bağırsaklarda yer alan parazit ve solucanların tedavi edilmesi için kullanılan Mebendazol reçetesiz olarak da satışa sunuluyor. Eczanelerden satın almak isteyen herkes ise bu ilacın 2023 güncel fiyat detaylarını araştırıyor. Eğer siz de Mebendazol güncel 2023 fiyatını merak ediyorsanız hemen içeriğimizin devamından güncel fiyatlarını ve detaylarını bulabilirsiniz.

Mebendazol fiyatı
Mebendazol fiyatı

Mebendazol Fiyatı Ne Kadar 2023

Mebendazol fiyatı tüm eczanelerde aynıdır. Geçtiğimiz yıla oranla bu yıl zam alan Mebendazol bağırsaklarda ve midede yer aşan parazitlerin tedavisinde kullanılıyor. Reçete ile alınabildiği için tüm eczanelerden ücretle reçetesiz de satın alınabilir. İlaçlara yapılan son zamlardan sonra Mebendazol güncel fiyatı şu şekilde yansıyor;

  • Mebendazol 100 mg fiyatı tüm eczanelerde 22,47 TL olarak satışa sunuluyor.

Mebendazol eczane fiyatı ile online sitelerdeki fiyatı benzerlik gösteriyor. Ancak tüm eczanelerde tek bir ortak fiyat üzerinden satışa sunulurken internet ortamında ise biraz daha yüksek rakamlarla satışa sunuluyor. İlacı reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Nitekim daha evvel hiç kullanmadıysanız doktorunuzun veya eczacının direktiflerine uyarak kullanmanız tavsiye edilir.

Mebendazol Ne İçin Kullanılır?

Mebendazol bağırsak ya da midede yer alan kıl kurdu, parazit ve solucanların tedavisinde kullanılır. Tedavi etkisi oldukça yüksektir. Bu nedenle kıl kurdu sorunu yaşayan herkese doktor ve eczacılar tarafından önerilen en etkili ilaç seçeneği olarak dikkat çekiyor. Yetişkin tüm bireylerin kullanımına uygun olsa da sadece hamilelik sürecinde kullanılmaması gerekiyor.

Mebendazol Muadili Var Mı?

Mebendazol muadili ilaçlar mevcuttur. Bu ilaçlar Mebendazol ilacındaki etkin maddeleri içeriği için alternatif olarak tercih edilebilir. Mebendazol muadili olan ilaçlar şunlardır;

  • Vermazol 100 mg (Tablet)
  • Versid 100 mg (Tablet)
  • Mebendazol Mebendazole 100 mg (Tablet)
  • Vermox 100 mg (Tablet)
  • DeWorm 100 mg (Tablet)
  • Mebex 100 mg (Tablet)

Yukarıda listelediğimiz Mebendazol benzeri tüm muadil ilaçları da eczanelerde bulabilirsiniz. Muadil ilaç seçeneklerinde de doktora danışmadan kullanılmaması önerilir. Aynı zamanda Mebendazol ve benzeri ilaçları satın almak üzere bazı internet sitelerini de ziyaret edebilirsiniz. Nitekim bu internet sitelerinde satışa sunulan ilaç seçenekleri için sitemiz yasal sorumluluk altında değildir uyarısı bulunuyor.

100 MG mebendazol fiyatı
100 MG mebendazol fiyatı

Mebendazol Yan Etkileri Nelerdir?

Mebendazol ilacı genelde yan etki yapmıyor. İyi karşılansa da ender olmakla beraber şu yan etkilerin görülme olasılığı bulunuyor: baş ağrısı, kusma ve midede yanma, ishal, kulaklarda çınlama, karın bölgesinde şiddetli ağrı ve kemik iliğinin baskılanması vb. etkiler gösterebilir.

Mebendazol fiyat bilgisi dahil olmak üzere tüm detayları aktardık. Siz de daha önce Mebendazol kullandıysanız yan etkilerini, faydalarını yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Aşağıya değerli sunucu Zahide Yetiş’in programında verilmiş olan altın değerinde bilgiler içeren bir video bıraktık. Sağlığınız ile ilgili bu tarz önemli bilgilerin devamı için Zahide Hanım’ı takip etmelisiniz.

Mebendazol Hangi İlaç?

Mebendazol 100 gramlık tabletler halinde sunuluyor. Kıl kurdu, parazit ve solucan tedavilerinde kullanılan etkili bir ilaç olarak dikkat çekiyor.

Mebendazol 100 mg Reçetesiz Alınır Mı?

Mebendazol 100 mg parazit, kıl kurdu tedavilerinde sıklıkla kullanılan bir ilaç türüdür. İlacı doktora yazdırarak reçete ile alabileceğiniz gibi reçetesiz olarak da ücret karşılığında eczanelerden satın alabilirsiniz.

Bağırsak Kurtlarına Hangi Bitki İyi Gelir?

Bağırsak kurtlarının giderilmesi adına kullanılan bazı bitki ve doğal besinlerin etkisi kanıtlanmıştır. Bunlar; zerdeçal, kekik, papatya çayı, yeşil çayı, sirke, sarımsak, zencefil, portakal kabuğu ve nar suyudur.

Kıl Kurdunu Ne Rahatlatır?

Kıl kurdu karın bölgesinde ciddi ağrılara neden olur. Bu ağrıları bitkisel yollarla rahatlatabilirsiniz. Kıl kurdunu rahatlatmak üzere kullanılan en yaygın bitkisel ürünler sarımsak ve sirkedir. Her gün düzenli olarak birkaç diş sarımsak çiğneyebilir ya da bir çay kaşığı kadar sirke tüketebilirsiniz.

Kıl Kurdu İçin Hangi Bölüme Gitmeliyim?

Kıl kurdundan şüpheleniyorsanız aile hekimine gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuk doktorları da kır kurdu tedavisi yapabilir. Ender olmakla beraber bulaşıcı hastalık uzman doktorlarına, parazitologlara ya da gastroenterologara da danışabilirsiniz.

Kıl Kurdu İlaçla Kaç Günde Geçer?

Kıl kurdu tedavisinde en sık tercih edilen ilaç Mebendazol olarak biliniyor. Bu ilaç genel olarak 14 gün arayla kullanılır. İlacı kullanmaya başladığınız ilk 3 günden itibaren etkisini görmeye başlayabilirsiniz. İlk üç günde bu ilaç yetişkin olan kurtçukları yok etmeye başlar.

Kıl Kurdunda Makata Ne Sürülür?

Kıl kurdunun giderilmesi için tercih edilen birden fazla bitkisel seçenek bulunuyor. Anüs bölgesine sürebileceğiniz elma veya üzüm sirkesi ile ezilmiş sarımsak karışımı da bu bitkisel seçeneklerden biridir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu