İlaç Fiyatları

Propecia Fiyatı

Bu yazıda saç dökülmesini önlemek için Propecia ilacını kullanan kişilere Propecia fiyat bilgisi ve daha birçok konuda bilgi verdik. Eğer ilk kez bu ilacı kullanıyorsanız bu yazıyı rehber niteliğinde sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Propecia Nedir, Propecia Fiyat 2023

Çağımızda hemen hemen her erkeğin karşı karşıya kaldığı ortak bir problem vardır. Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi bu problem saç dökülmesidir. Stresten tutun da genetik faktörlere kadar birçok faktör erkeklerde saç dökülmesine neden olur. Aynı durum kadınlarda da görülse de asıl yıkıcı etki erkeklerde görülür.

Propecia Fiyat
Propecia Fiyat

Erkeklerde saç dökülmesi başladıktan sonra ve özellikle kişi dış görünüşüne önem veren bir kişi ise mutlaka bu saç dökülmelerinin önüne geçecek bir yöntem aramaya başlar. Bu noktada ilk kez saç dökülmesi yaşamaya başlayan erkekler soruna kesin çözüm bulmak adına saç ektirmek isteseler de çoğu tıbbi tedavi yöntemlerini hem masraf açısından hem de etkisi açısından tercih etmekte. Bu tıbbi tedavi içerisinde de Propecia ilacının kullanımı tercih edilmekte. Gelin bu ilaç neymiş ne değilmiş bir göz atalım.

Propecia 1 mg etken maddesi içeren tabletler halinde kullanıma hazırdır. Her 1 mg tablet içerisinde finasterid etken maddesi bulunur. Bu etken maddesi erkek tipi saç dökülmelerini önlemek ve tedavi etmek için etkilidir. İlacı kullanmaya başlayan kişilerde saçlı deride saç uzama hızı artar ve saçın daha fazla dökmesinin önüne geçer.

İyi haber şu ki saçınızda dökülme yeni başladıysa bu ilaç sizin için en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Ancak saçı tamamen dökülen erkeklerde bu tedavi hiçbir işe yaramayacaktır çünkü bu ilaçlar yalnızca mevcut saç tellerinin uzamasını sağlar. Ortalama bir erkeğin her bir saçı ayda yaklaşık 1 cm kadar uzama gösterir. Ancak bu uzunluk Propecia ilacı kullanıldığında 20-30 cm kadar artış gösterir. Fakat unutulmamalıdır ki hiçbir ilaç kesin tedavi garantisi sunmaz.

İlginizi çekebilir: saç mezoterapisi fiyat ne kadardır?

Propecia İlacı Ne Kadara Satılıyor?

Propecia ilacı ile ilgili en çok merak edilen şeylerden biri de bu ilaçların fiyatlarıdır. Ocak 2023 tarihiyle birlikte Propecia 1 mg 28 tablet ilacını 200 ila 250 TL arası bir fiyata almanız mümkün. Propecia ilaç fiyatlarının değişken olması nedeniyle sizin satın alacağınız dönemde daha yüksek bir tutar ile karşılaşmanız söz konusu olabilir.

Propecia Fiyat ne kadar
Propecia Fiyat ne kadar

Propecia Nasıl Kullanılır, Propecia Kullanılırken Nelere Dikkat Edilir?

Propecia tablet formunda olan bir ilaçtır. Bu nedenle ilaç yalnızca ağız yoluyla kullanılır. İlaç günde 1 kere olacak şekilde bol su ile ve aç/tok karnına alınır. İlaç kesinlikle çiğnenmemeli ve su içerisine karıştırılmamalıdır.

Propecia ilacı kullanılırken kişinin bazı hususlara dikkat etmesi gerekmekte. Her ilacın yan etkisi olduğunu düşünecek olursak Propecia gibi ilaçlarda da bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Sizin için daha kolay olması açısında bu ilacı kullanmaması gereken kişiler, kullanırken dikkat etmesi gereken kişiler ve olası yan etkiler şeklinde bir tablo oluşturduk.

Kullanmaması Gereken KişilerKullanırken Dikkatli Olması Gereken KişilerOlası Yan Etkiler
İlaç içerisinde bulunan herhangi bir maddeye karşı alerjik reaksiyon gösteren kişiler bu ilacı kesinlikle kullanmamalıdır.Eğer Propecia kullanırken prostat beziyle ilgili bir test verecekseniz yanlış sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle test ve tedaviyi aynı döneme getirmemelisiniz.1.       Deri altı kabarcık oluşumu

2.       Yüzün farklı noktalarında ödem

3.       Yutma zorluğu

4.       Nefes darlığı

5.       Cinsel aktivite bozuklukları

6.       Cinsel isteksizlik

7.       Depresif ruh hali

8.       Testis ağrısı

9.       Kalp çarpıntısı

10.   Karaciğer enzimlerinde bozulma

11.   Kaygı bozukluğu

Propecia kadınların kullanımına uygun olan bir ilaç değildir. Klinik çalışmalarda saç dökülmesi olan kadınların Propecia ile tedavi olamadıkları gösterilmiştir.Propecia ilacı erkeklerde prostat kanseri riskini ciddi düzeyde arttırmakta. Eğer sizde prostat kanseri gelişme riski var ise bu ilacı kullanırken dikkat etmelisiniz.
Prostat tümörü olan ya da prostat büyümesi olan kişiler kesinlikle bu ilacı kullanmamalıdır.Eğer sizde depresyon ve benzeri duygu durum bozukluğu varsa ve bunun tanısı konulmuşsa Propecia kullanırken dikkatli olmalısınız. Tedavi sürecinde sizde değişiklik olduğunu hissediyorsanız mutlaka ilacı kesmeli ve doktora danışmalısınız.
Erkek tipi saç dökülmesi olmayan erkeklerin Propecia kullanmasına gerek yoktur. İlaç bu kişilerde hiçbir etki göstermez.

PROPECIA Ne İşe Yarar?

Propecia ilacı saç dökülmesini önlemeye ve yavaşlatmaya yarar.

PROPECIA Reçeteli Mı?

Propecia ilacı normal reçeteli olan bir ilaçtır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu