BankalarKredi KartıYapı Kredi

Yapı Kredi Temassız Ödeme Açma

Temassız kart kullanımı son yıllarda oldukça popüler hale geldiğinden Yapı Kredi temassız ödeme açma özelliği çok önemli hale geldi. Özellikle salgın sürecinde yapılan alışverişlerin büyük bir kısmında bu özelliklerden istifade edilmektedir. Böylelikle alışverişlerden sonra ödeme esnasında karşı tarafla kart alışverişi yapılması gerekmemektedir. Temassız kart kullanımının;

 • Güvenilir olması,
 • Hızlı sonuç vermesi
 • Belli limitlerinin bulunması gibi artıları vardır.

Pek çok bankada var olan limitler 250 TL şeklindedir. Böylelikle temassız ödeme sistemi üzerinden günlük alışverişlerin büyük bir bölümü sağlanmış olmaktadır.

Yapı Kredi Temassız Ödeme Açma İşlemi

Yapı Kredi Bankası milyonlarca müşteriye hizmet sunumu yapmaktadır. Bankanın internet bankacılığında olsun mobil bankacılıkta olsun en son yenilikleri bünyesinde bulundurduğunu söylemek mümkündür. Yapı Kredi temassız kart konusunda da hızlı şekilde hareket edilmesi mümkün olan bankalardan biridir. Temassız kartı olanlar;

 • Pos cihazlarına şifre girmek zorunda kalmadan,
 • Bozuk paralarla uğraşmadan,
 • Para üstü beklemeden,
 • 250 TL’ye kadar olan alışverişlerini anında tamamlayabilmektedir.

Bu alanda en merak edilen konu ise temassız kart edinimi ile alakalıdır.

Yapı Kredi Temassız Ödeme
Yapı Kredi temassız ödeme açma

Yapı Kredi Temassız Ödeme Nasıl Açılır

Yapı Kredi temassız ödeme açma ya da bir diğer deyişle temassız kart edinme oldukça basit işlemlerden biridir. Kart talepleri kısa mesaj ile alınmaktadır. Böylece banka müşterilerinin özellikle salgın kapsamında şubelere gitmelerine gerek kalmamaktadır.

Kişilerin kartlarını temassız özellikli olanlarla değiştirebilmeleri için bir başvuru iletmeleri gerekmektedir. Kısa mesaj üzerinden iletilmesi mümkün olan başvuru için;

 • TEMASSIZ yazılmalı,
 • Bir boşluk bırakılması,
 • Var olan kartın son 6 hanesi yazılması,
 • Hazırlanan mesaj 4411’e gönderilmelidir.

İşlemler tamamlandıktan sonra banka kaynaklarında olan adreslere yeni kart gönderimleri yapılacaktır.

Ayrıca, Yapı Kredi Bankası Swift Kodunu Öğrenmek için linkteki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yapı Kredi Nasıl Temassız Ödeme Yapılır?

Temassız kartları olanlar için Yapı Kredi temassız kart kullanımı önerileri de verilmektedir. Yenilenen sistemler pek çok vatandaşın gözünü korkutmaktadır. Fakat aslında temassız özelliği olan kartların kullanımı oldukça basittir.

Kartların üzerinde pos cihazları ile etkileşime geçen özel sistemler bulunmaktadır. bu sayede harcama yapıldıktan sonra pos cihazına kartı göstermek ödemenin tamamlanmasını sağlamaktadır. Üstelik bu işlem saniyeler içerisinde sonlanmaktadır.

Yapı Kredi Temassız Ödemede Limit Nedir?

Banka kartlarının limitleri mevduat hesaplarında yer alan bakiye kadardır. Kredi kartları da kendi limitlerine göre harcama yaptırmaktadır. Buna karşın Yapı Kredi temassız ödeme limiti bakımından daha farklı sonuçlar getirmektedir.

Zira bahsi geçen durum güvenlik ile alakalıdır. Herhangi bir şifre girişi olmadan ödeme yapılabildiği için limit olabildiği kadar aza çekilmektedir. Aza çekilen limitte günlük alışverişlere imkân tanıyan rakamların olmasına da özen gösterilmektedir.

Kart sahiplerinin temassız özellik üzerinden hareket edebilmeleri harcama miktarının 250 TL altında olmasına bağlıdır. 250 TL üzerinde olan alışverişlerde temassız özellikleri üzerinden ödeme yapılması mümkün olmayacaktır.

Bu tür alışverişler için normal ödeme kanallarının tercih edilmesi gerekecektir.

Yapı Kredi Temassız Ödeme Açma
Yapı Kredi Temassız Ödeme Açma

Yapı Kredi Temassız Ödeme İptali

Hatalı işlemler hemen her yerde karşımıza çıkabilmektedir. Bu neden yüzünden Yapı Kredi temassız ödeme iptali için belli adımların atılması mümkün hale getirilmiştir. Ödemelerin iptali için izlenecek olan adımlar resmi internet sitesi üzerinden duyurulmuştur. Açıklanan adımlar sıralı olarak;

 • Pos cihazından iptal tuşuna basmak,
 • Sıra No Giriş ekranına gelmek,
 • Slip basılmışsa bu alana numarayı girmek,
 • İşlem yapılan kartı cihaza yeniden okutmak şeklinde devam etmektedir.

Verilen adımların doğru bir şekilde izlenmesinden sonra ödeme işlemleri iptal edilmiş olacaktır. İptalden sonra karttan çekilmiş olan miktarlar belli süreler içerisinde kart hesabına otomatik olarak gönderilmektedir.

Otomatik gönderimler sayesinde kişiler aktarım adına ek başvurular yapmak zorunda da kalmamaktadır. Son olarak, ilgili sayfamızdan Esnek hesap nedir sorusunun cevabını öğrenebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu