İnşaat

Çift Cam Fiyatları

Çift cam fiyatları 2023 yılında güncellendi. Ses yalıtımı sağlamak ve dışarıdan gelebilecek her türlü rahatsız edici sesin içeriye girmesini önlemek amacıyla kullanılan çift camların fiyatları marka ve özelliklerine göre değişiyor. Çift camların fiyat ve özellikleri hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılara hemen içeriğimizin devamından ulaşabilirsiniz.

temperli lamine çift cam fiyatları
temperli lamine çift cam fiyatları

Çift Cam Fiyatları 2023

Çift cam fiyatları 2023 yılında artacak şekilde revize edildi. Yaşam ve çalışma alanlarının olmazsa olmazı olan pencerelerde çeşitli cam modelleri kullanılıyor. Özellikle de ses yalıtımının sağlanması için pencerelerde tercih edilen cam modelleri genelde çift cam olarak dikkat çekiyor. Çift camlar adından da anlaşılacağı üzere iki camın birleşimi ile elde ediliyor. Çift cam modelleri için fiyatlar metrekare bazlı olarak kalınlığına göre veriliyor. Güncel 2023 çift cam metrekare fiyatları ise şu şekilde yansıyor;

  • 8mm Temperli Şeffaf Çift Cam Metrekare Fiyatı: 500 TL
  • 8mm Temperli Renkli Çift Cam Metrekare Fiyatı: 500 TL
  • 4 +12+4 mm Temperli Şeffaf Isıcam Metrekare Fiyatı: 900 TL
  • 4 +12+4 mm Temperli Renkli Isıcam Metrekare Fiyatı: 1000 TL

Genel olarak çift cam modelleri için sunulan fiyat detayları yukarıda sıraladığımız şekildedir. Nitekim belirtilen fiyatlar camın markasına, kalınlığına ve benzeri detaylara göre farklılık gösterebilir.

çift cam fiyatları
çift cam fiyatları

Çift Cam Modelleri ve Özellikleri

Çift cam modelleri artık her geçen gün daha da zenginleşerek alternatif kazanıyor. Son dönemde özellikle de çift cam arası jaluzi perde modeli sıkça tercih ediliyor. Tercihinize ve kullanım alanlarına bağlı olarak kendiliğinden perdeli çift cam modellerini tercih edebileceğiniz gibi pimapen ham çift cam modellerini de tercih edebilirsiniz. Bu noktada bütçeniz de oldukça belirleyicidir. Çünkü çift cam arası jaluzi fiyatları ile pimapen çift cam fiyatları arasında farklılık bulunuyor. Fiyatların yanı sıra genel olarak çift camların özelliklerini sıralamak gerekirse de;

  • Çift camlar estetik anlamda güzel bir görünüm sunar.
  • Isı izolasyonunu destekler.
  • Ses yalıtımı sağlayarak rahatsız edici seslerin içeri girmesini önler.
  • Temperli çift cam modelleri uzun ömürlü kullanım deneyimi sunar.
  • Çift açılım özelliği sunar.

Çift camların modellerden bağımsız genel olarak sunduğu özellikler bu şekildedir. Çift cam fiyatları ve detayları hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aktardık. Yine de konuya ilişkin aklınıza takılan farklı sorular varsa yorum alanında bunları belirtebilirsiniz. HepKredi olarak en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayarak cevaplıyoruz.

SSS:

4 4 Lamine Cam Nedir?

4+4 lamine olarak isimlendirilen cam çeşitleri 5+5 cam modellerinin arasına tela koyularak birleştirilmesi neticesinde üretilir. Kırılmalara karşı son derece dayanıklı oldukları için de yüksek katlı binaların ve iş yerlerinin camlarında sıkça tercih edilir.

Çift Camın Özelliği Nedir?

Çift camların en büyük özelliği yalıtım camları olmalarıdır. Çift camlar iki cam arasına ortamın basıncına en uygun şekilde kuru hava ve gazın barındırılmasına yönelik üretilir. Böylece hem ısı hem de ses yalıtımı sağlar. Ayrıca uygulandığı alanda estetik bir görüntü özelliği sunar.

Çift Cam Arası Leke Nasıl Çıkar?

Çift camlar arasında eğer hava alma durumu yoksa leke ya da buharlaşma söz konusu olmaz. Arasındaki lekelenmelerin herhangi bir çözümü yoktur. Dış yüzeylerini ise doğrudan sirkeli su ile silerek ultra temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Çift camlara organik olmayan kimyasal temizlik ürünlerinin temas etmemesine de özen göstermeniz gerekiyor.

Çift Cam Arası Buhar Nasıl Temizlenir?

Çift camların arasında çeşitli nedenlerden kaynaklı buharlaşma meydana gelebilir. Bu buharlaşmanın giderilmesi için herhangi bir çözüm bulunmuyor. Eğer camı satın aldığınızdan beri buharlaşma varsa muhtemelen çift camınız yeteri kadar kaliteli olmayıp hava alıyordur. Doğrudan satın aldığınız yerle görüşerek revize talep edebilirsiniz.

Isıcam Nasıl Anlaşılır?

Cam satın alırken ilgili camın ısıcam olup olmadığını anlamak üzere cama yakın bir şekilde çakmak çakabilirsiniz. Eğer çakmağı yaktığınızda alev gölgesi dış cam yüzeyinin iç kısmında kızıl veya pembe bir renk oluşturuyorsa ve dış kısımda da sarı bir renk gösteriyorsa ısıcam olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer ısıya maruz kaldığında iç ve dış alandaki dört renk de aynıysa ısıcam olmadığını anlayabilirsiniz.

4 12 4 Isıcam Nedir?

4 12 4 ısıcam kalınlıkları 1.cam kısmı için 4mm, iki camın arasındaki kalınlık kısmı 12mm ve 2. Cam kalınlığı ise yine 2mm olan modeldir. Genel olarak tüm ısıcam modellerinde ara kalınlık seviyesi 122 ile 16 mm arasında değişmektedir. 4-12-4 ısıcam modellerinde ara kalınlık 12 mm olarak yansır.

Lamine Cam Özelliği Nedir?

Lamine cam modelleri renksiz ya da renkli seçenekleri ile sunuluyor. Bu noktada tüm renkli ya da renksiz lamine cam modelleri polivinil butiral adı verilen tabaka yardımlarıyla iki ya da daha fazla cam plaka arasında ısı ve basınç desteğiyle birleştirilmesi sonucunda imal edilir. Ultra yüksek güvenlik sağlama özelliği taşıyan lamine camlar uzun ömürlü ve dayanıklı bir kullanım deneyimi de sunar.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 4 Anlık Puan: 3.5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba , Yeni bir ev insa etmek istiyorum ve manzarasi olan bolumu tamamen cam yapmak istiyorum , on bolum yaklasik uzunluk 10 metre ve yukseklik 4 metre . Fiyat bilgisi almak istiyorum proje resmide paylasabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu