İnşaat

80 m2 Ahşap Ev Fiyatları

80 m2 ahşap ev fiyatları prefabrik ev modelleri arasında en sık merak edileni olarak dikkat çekiyor. herkesin hayalinde küçük bir ahşap eve sahip olmak mutlaka vardır. Bu hayalinizi gerçekleştirmek için 80 m2 ahşap ev fiyatlarını, özelliklerini ve diğer detaylarını araştırıyorsanız en doğru adrestesiniz. Çünkü sizler için tüm detaylarını kaleme aldık. Hemen içeriğimizin devamından merak ettiğiniz ayrıntılara kolayca ulaşabilirsiniz.

80 m2 ahşap ev fiyatları
80 m2 ahşap ev fiyatları

80 m2 Ahşap Ev Fiyatları

80 m2 ahşap ev fiyatları satıcı firmaya, evin ahşap türüne, özelliklerine ve benzeri ayrıntılara göre oldukça değişkenlik gösteriyor. Ancak genel olarak ahşap ev piyasasındaki fiyatlar ortalama fiyatlar olarak yansıyor. Metrekare usulü hesaplanan ahşam ev fiyatları için ortalama ücretler ise 2023 yılında şu şekildedir;

  • Ahşap Ev Metrekare Fiyatı: 2500 TL’den başlıyor.

En düşük 2500 TL’den başlayan fiyatları 80 metrekare bir ahşap ev için hesaplayınca 200.000 TL gibi bir rakam ortaya çıkıyor. En düşük 80 metre kare ahşap ev fiyatı olarak bu rakamı baz alabilirsiniz. Malzeme ve iç dış özellikleri değiştikçe fiyatları da değişkenlik gösterecektir.

Ahşap Ev Özellikleri Nelerdir?

Ahşap ev seçenekleri denince akla diren yangına, ısıya ve dış etkenlere karşın dayanıksız seçenekler geliyor. Ancak bilinenin aksine ahşap evlerin yangın ve dış etkenlere karşı dayanıklılığı beton evlerden daha yüksektir. Genel olarak kaliteli ahşap ev seçenekleri şu özellikleri sunuyor;

  • Yangına karşı oldukça dayanıklıdırlar.
  • Enerji tasarrufu sağlar.
  • Isı ve soğuğa karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Doğal bir yalıtkandır.
  • Betonarme evlerin aksine daha konforlu ve dayanıklıdır.
  • Küf, koku ve rutubete karşı dayanıklıdır.

Ahşap ev modelleri genel olarak tüm bu özellikleri sunar. Ancak bu evi satın alacağınız firmanın kalitesine ve alanında uzmanlığına göre farklılık gösteriyor.

80 m2 ahşap ev örneği
80 m2 ahşap ev örneği

Ahşap Ev Nereden Alınır?

Ahşap evler metrekare fiyatı açısından değişkenlik gösteriyor. Genel olarak ahşap evleri prefabrik ev üreticilerinden satın alabilirsiniz. Modern ahşap ev üreticilerinin fiyatlarını basit bir araştırma neticesinde analiz edebilirsiniz. Ayrıca her firmadan tek tip değil birden fazla ahşap ev modelleri mevcuttur. Bazı firmalar kişinin taleplerine göre iç dizaynı ve iç özellikleri revize edebiliyor.

80 m2 ahşap ev fiyatları ve özellikleri hakkında merak edebileceğiniz tüm detayları aktardık. Farklı sorularınız varsa ya da ahşap evlere dair bilginiz bulunuyorsa bunları yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: MDF fiyatları ne kadar oldu?

Ahşap Evin Metrekaresi Ne Kadar?

Ahşap ev modelleri birbirinden özellik ve malzeme türü açısından farklılık gösteriyor. Bu noktada metrekare fiyatları da özelliklerine bağlı olarak değişiyor. Ancak en düşük ahşap ev metrekare fiyatları 2.500 TL’den başlıyor.

Bungalov Ev Kaça Yapılır?

Ahşap evlerin bir diğer adı da Bungalov ev olarak geçiyor. Bungalov ev seçenekleri metrekare üzerinden fiyatlandırılıyor. Genel olarak metrekaresi 2000 TL ile 5000 TL aralığında değişkenlik gösterir. Örneğin 40 metrekare bir Bungalov ev için ödemeniz gereken rakam minimum 80 bin ile 200 bin TL arasında olacaktır. Evin özelliğine göre bu fiyat da artış gösterebilir.

Ahşap Ev İçin Ruhsat Gerekir Mi?

Ahşap ev seçeneklerinin tümü için ruhsat gereklidir. Ruhsatsız yapıldığı saptanan ahşap ev seçenekleri için yıkım kararı alınabilir.

Ahşap Ev Ne Kadar Dayanıklı?

Ahşap evler sanılanın aksine betonarme evlerden çok daha dayanıklıdır. Yangına, yağmura, küfe, rüzgara, ısıya, soğuğa ve daha nice dış etkene karşın oldukça dayanıklı bir yapıdadırlar. Ancak bu üretici firmaları ile doğrudan ilişkilidir.

Ahşap Ev İçin Hangi Ağaç?

Ahşap ev üreticileri genelde üretiminde çam ağacını kullanır. Çünkü çam ağacının diğer ağaç türlerine nazaran dayanıklılığı daha fazladır. Bunun yanı sıra meşe ve benzeri ağaç türleri de kullanılabilir. Ancak üreticiler genel olarak çam ağacından üretilen ahşap ev seçeneklerini daha sık tavsiye ediyor.

İmarsız Arsaya Ahşap Ev Yapılır Mı?

Prefabrik kategorisine giren ahşap evleri imarsız tarlalara yaptırabilirsiniz. Ahşap ev için ruhsat aranırken yatırım amaçlı olmadıkları için kurulacağı arsa da imar aranmaz. Çünkü tarla faaliyetlerinde barınma alanı olarak kabul edilirler.

Ahşap Evler Yangına Dayanıklı Mıdır?

Modern ahşap ev seçeneklerinin tümü yangına, küfe, dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır. Tabi ki satın alacağınız ahşap evin yangına dayanıklı olması tercih edeceğiniz firmaya göre değişkenlik gösteriyor. Güvenilir üretici firmaların tamamı yangına karşı son derece dayanıklı olan ahşap ev seçeneklerini sunuyor.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 2 Anlık Puan: 4]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu