Fiyatlar

Paraşüt Fiyatları

Paraşüt fiyatları, paraşüt atlama fiyatları ve paraşüt ile ilgili tüm malzeme fiyatlarını merak ediyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz.

Paraşüt fiyatları özelliklerine, markasına ve türüne bağlı olarak değişiyor. Merak eden herkes için güncel 2022 paraşüt fiyatlarını içeriğimizde derledik.

Paraşüt Fiyatları 2022

Paraşüt fiyatları, paraşütle atlama fiyatları sıkça merak ediliyor. Türkiye’de paraşütle atlama dendiği zaman akla direk Fethiye geliyor. Fethiye’de bulunan yamaç paraşütü alanları, normal paraşütle atlama alanları ücret karşılığında hizmet veriyor. Her yıl binlerce yerli ve yabancı kişinin tatil için de tercih ettiği Fethiye’de yamaç paraşütü atlama fiyatı 2022 yılında 2150 TL olmuştur. Genel olarak paraşütle atlama fiyatları ise şu şekildedir;

  • Fethiye Yamaç Paraşütü Atlama Fiyatı 2022 Yılında 500-2500 TL Arasındadır.
  • Alanya Yamaç Paraşütü Atlama Fiyatı 2022 Yılında 600 TL’dir.
  • Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Atlama Fiyatı 2022 Yılında 600-800 TL Arasındadır.

Paraşütle atlama sırasında video ve fotoğraf hizmeti de alabilirsiniz. Ancak bu hizmet paraşütle atlama fiyatlarına ek olarak dahil edilir. Fotoğraf ve video fiyatları ise ortalama 200-300 TL arasında değişkenlik gösterir.

paraşüt fiyatları
paraşüt fiyatları

Paraşütle Atlama Eğitimi Nereden Alınır?

Paraşütle atlama spor dalları arasında yer alıyor. Pek çok tatil yerinde bu spor aktivitesi için hizmet veriliyor. Ancak sadece tatil beldelerinde yazdan yaza paraşütle atlama yapmak istemiyor ve profesyonelleşmek istiyorsanız eğitimini de alabilirsiniz. Eğer profesyonele paraşütle atlama eğitimi almak istiyorsanız tek seçeneğiniz Türk Hava Kurumu kapsamında olan Efes Paraşütle Atlayış Merkezi’dir. Bu paraşüt okulu alanında profesyonel eğitmenlerle hizmet veriyor. İzmir’in Selçuk ilçesinde yer alan paraşütle atlayış merkezi eğitim ücreti ise ortalama 4000 TL civarındadır. Başlangıç eğitiminde;

  • Paraşüt açma süreci,
  • İş güvenliği detayları,
  • Tandem atlayış detayları,
  • Yamaç paraşütü başlangıç seviyesinde yapılması gerekenler,
  • Yamaç paraşütü uçuşlarının ne gibi sonuçları olabileceği gibi tüm ayrıntılar öğrenilir.

Paraşüt eğitimi fiyatları yıllık olarak değişkenlik gösterebilir. Ayrıca eğitimin kaçıncı seviye olduğu ve benzeri ayrıntılar da fiyatların değişmesinde etkin rol oynar.

Paraşüt fiyatları ve paraşüt eğitimi hakkında merak edilen tüm detayları aktardık. Konuya dair aklınıza takılan farklı sorular varsa yorum alanında bizlerle paylaşabilirsiniz. Hep Kredi olarak tüm yorumlarınızı inceleyerek en kısa sürede geri dönüş sağlıyoruz.

SSS:

Paraşütle Atlama Ne Kadar?

Paraşütle atlama denince akla ilk gelen adreslerden biri Fethiye’dir. Fethiye’de paraşütle atlama fiyatları geçtiğimiz yıl 500 TL civarındayken 2022 yılında güncellenerek 2150 TL seviyesine çıkmıştır. Birden fazla atlama alanı olan Fethiye’de sunulan ortalama paraşütle atlama fiyatı bu olsa da ufak değişkenlikler gösterebilir.

Uçaktan Paraşütle Atlama Kaç Metre?

Uçaktan atlayan paraşütler ortalama 2000 metre kadar yükseklikten atlıyor. Genel olarak da karın aşağı olacak şekilde serbest atlayış yaparlar. Atlayışın ardından yaklaşık 760 metre civarına yaklaştıkları anca paraşütlerini tam anlamıyla şişecek şekilde ayarlayarak uçuşa devam ederler.

Skydiving Kaç Kilo?

Skydiving atlayışlarında belirli bir yaş ve kilo sınırı bulunuyor. Genel olarak den az 45 kilo en fazla da 90 kilo olan kişiler atlayış şartlarına uygun olarak kabul ediliyor. Bu kilo aralığındaki kişiler için maksimum boy ise 1,90 cm olarak yansıyor.

Paraşütle Atlama Kaç Yaş Sınırı?

Paraşütle normal atlayışlar için yaş sınırı bulunuyor. Bu yaş sınırı genel olarak 16 yaş ve üzeridir. Eğer 16 yaşından daha küçük çocuklar paraşüt atlayışı yapacaksa bunun için aile izinleri alındıktan sonra atlayış yapmaları mümkün olur.

Çocuklar Paraşütle Atlayabilir Mi?

Normal paraşüt atlayışlarında yaş sınırı 16 olarak yansıyor. Eğer yamaç paraşütü atlayışı yapılacaksa da yaş sınırı 5 yaş olarak yansır. Ancak 18 yaşından küçük olan çocukların atlayışa katılabilmeleri için ailelerinin izni şart olarak aranır.

Paraşüt Kaç dk. Sürüyor?

Normal şartlarda paraşütle atlama hava şartlarına bağlı olmak üzere en az 25 dakika kadar sürer. Eğer hava ve diğer koşullar uygunsa paraşütle atlama 35 dakika ve daha fazla da sürdürülebilir.

Paraşüt Neden Daha Yavaş Düşer?

Paraşütler bazı durumlarda aşağıya daha yavaş düşer. Bunun nedeni ise havanın paraşüt üzerinde uyguladığı kuvvettir. Hava kuvveti ağır geldiğinde paraşütün direk aşağıya ivmeli bir şekilde inmesini engeller. Bu kuvvete ise havanın direnç kuvveti denir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu