İnşaat

Su Tankeri Fiyatları

Bu yazımızda su tankeri almak isteyen kişiler için su tankeri fiyatları hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızın devamında su tankerleriyle ilgili başta fiyat bilgisi olmak üzere birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Su Tankeri Fiyatları Ne Kadar 2023

Hepimizin bildiği gibi su hayatımızın önemli parçalarından biridir. İnsan sağlığına etkilerinin yanı sıra tarımda arazi sulamadan yangın söndürmeye kadar pek çok alanda sudan faydalanmaktayız. Ancak zaman zaman suyu kullanmak bir sorun haline gelebilmektedir.

su tankeri fiyatları ne kadar
su tankeri fiyatları ne kadar

Özellikle suya ulaşımın zor olduğu alanlarda suya ihtiyaç duyduğumuzda ve ulaşamadığımızda büyük problemler yaşamaktayız. Bunun için bazı kişiler depo inşa ettiriyor olsa da o depodaki sular başka alanlara taşınamadığı için zorluk yaşanmaya devam etmektedir.

Bu noktada su tankerleri devreye girmektedir. Tonlarca suyu depo edebilmesinin yanı sıra bir noktadan başka bir noktaya ulaştırılabiliyor olması da tankerlere olan ihtiyacın bir göstergesidir. Eğer siz de tanker fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Ancak öncesinde su tankeri nedir, ne işe yarar ve su tankeri alırken nelere dikkat edilmeli şeklindeki soruların cevaplarını vereceğiz.

Su tankerleri kullanılması gereken suları herhangi bir yerden başka bir yere taşımak için kullanılan araçlardır. Traktör ve çekiç gücü büyük olan arabalar başta olmak üzere birçok araç ile taşınabilen su tankerleri sayesinde su depolama problemleri ortadan kaldırılarak sular istenilen yerlere taşınabilmektedir.

Su tankerlerinin şu an birçok kullanım amacı vardır. Daha çok bireysel kullanımlar için kullanılması ön plana çıkıyor olsa da çeşitli kurum ve kuruluşlar da bu su tankerlerini kullanmaktadır. Su tankerlerinin kullanım yerleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Su Taşıma: Tahmin edebileceğiniz üzere su tankerlerinin ilk kullanım alanı su taşımacılığıdır. Özellikle şehir merkezinden uzak yerleşim yerlerinde su problemleri çok olduğu için birçok kişi su ihtiyaçlarını bu su tankerleri ile karşılamaktadır. Bu noktada su tankerleri çoğu zaman temizlik ve hayvanların içeceği suları temin etmek için kullanılıyor olsa da son zamanlarda içme suyu taşınabilen su tankerleri de yapılmaya başlamıştır. Bu su tankerleri içme sularını koruyacak nitelikte ve oldukça sağlıklı bir şekilde üretildiği için içme amaçlı kullanılabilmektedir.
 • Tarım: Su tankerlerinin önemli bir diğer amacı da tarım arazilerini sulamaktır. Aslında bu su tankerleri tarım arazilerinden ziyade küçük çaplı bahçeleri sulamak için kullanılmaktadır. Özellikle tarlasının ya da bahçesinin yanlarından kanal ve ırmak geçmeyen kişiler için su tankerleri büyük oranda kolaylık sağlamaktadır. Tabi ki bu su tankerlerinin diğer su tankerlerinden daha fazla hacme sahip olması gerekmektedir.
 • Yol Sulama: Belediyeler zaman zaman sokakları ve caddeleri temizlemek için suya ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada birçok belediye su tankeri kullanarak yol temizleme işlemini yapmaktadır.
 • Yangın Söndürme: Su tankerlerinin önemli bir diğer kullanım amacı ise yangın söndürmedir. İtfaiye araçlarının tamamı aslında bir tür su tankeridir. Ortalama 50 ton kadar su taşıyan bu tankerler pompa gücü olan ve özel kullanım amacı olan su tankerleridir. Ayrıca büyük çaptaki yangınlarda itfaiye araçlarının depolarını doldurabilmek için diğer küçük su tankerlerinden de faydalanılmaktadır.

Su tankerleri hakkında ne olduğuna ve ne amaçla kullanıldığına dair bilgi verdiğimize göre bu su tankerlerinin fiyatları hakkında bilgi verebiliriz. Ağustos 2023 yılı itibariyle su tankerlerinin litre bazında ortalama fiyatları şu şekildedir;

 • 2,5 Tonluk Su Tankeri Fiyatı Tek Dingil : 7.500 ₺
 • 3 Ton Su Tankeri Fiyatı Tek Dingil : 10.000 ₺
 • 4 Ton Su Tankeri Fiyatı Tek Dingil: 15.000 ₺
 • 5 Ton Su Tankeri Fiyatı Tek Dingil: 20.000 ₺
 • 6 Ton Su Tankeri Fiyatı Tek Dingil: 22,500 ₺
 • 10 Ton Su Tankeri Fiyatı Tandem Dingil: 67.000 ₺

Bu fiyatlar ortalama su tankerleri fiyatlarıdır. Sizin satın alacağınız yerde daha uygun fiyatlı su tankerleri olabileceği gibi daha pahalı su tankerleri de olabilir. Bu noktada su tankerindeki dingil sayısından toplam hacmine, kullanılan materyalden pompalı olup olmamasına kadar birçok faktör su tankeri fiyatlarını değiştirebilmektedir.

3 tonluk su tankeri fiyatları ne kadar
3 tonluk su tankeri fiyatları ne kadar

Su Tankeri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Su tankerleri alındığında uzun süren kullanımlara imkân vermesi gerektiği için satın alınırken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Su tankeri alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Su tankeri satın alınırken öncelikle hangi amaçla kullanılacağına karar verilmelidir. Bu tankerler farklı hacimlerde üretildiği için kullanım amacının belirlenmesi büyük bir öneme sahiptir. Eğer tarım arazisi sulamak istiyorsanız en az 10 tonluk su tankerleri almanız gerekirken küçük çaplı su depolama işleriniz için 3 ila 5 ton arası bir su tankeri yeterli olacaktır.
 • Su tankerindeki su eğer içme suyu olarak kullanılacaksa ve hatta hayvanlara verilecekse dahi güvenilir materyallerden yapıldığından emin olunmalıdır. Öyle ki yapımında dikkat edilmeyen birçok su tankeri zamanla paslanmakta ve yosun tutmaktadır. Bu da başta insanlar olmak üzere birçok canlı için sağlık sorunlarına neden olacaktır. Bu nedenle içme amaçlı kullanılacak su tankerleri iyi seçilmeli ve hatta varsa üretim sertifikalarına dikkat edilmelidir.

Su Tankeri İkinci El Kaç Para?

Su tankeri ikinci el fiyatları ortalama 5 bin TL’den başlamaktadır.

3 Tonluk Su Tankeri Kaç Kg?

3 tonluk su tankerleri boş haliyle ortalama 800 kg’dır.

Su Tankeri Kamyon Kaç Ton?

Su tankeri kamyonları için net bir ton ağırlığı vermek mümkün değildir.

10 Tonluk Su Tankı Kaç Para?

10 tonluk su tankları en az 50 bin TL’den başlamaktadır.

Uygulamalı anlatımlar için Tanker Oktar Youtube kanalına abone olarak videolarını izleyebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu