Anasayfa / Bankalar / Halkbank Eft Saatleri Nedir? İşte O saatler

Halkbank Eft Saatleri Nedir? İşte O saatler

Halkbank Eft Saatleri

Halkbank eft saatleri günün hangi saatleri arasındadır? Elektronik Fon Transferi şeklinde açılımı yapılan Eft, farklı bankalar arasındaki para akışını ve gönderimini sağlamaktadır. Herhangi bir bankadan farklı herhangi bir bankaya para aktarımı gerçekleştirmek için Eft seçeneği kullanılır. Bu işlemlerin ise belli saatler içerisinde gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır. Eft’nin saatleri ise bankadan bankaya göre farklılık gösterebilmektedir.

Halkbank Eft Saatleri

Halkbank Eft Saatleri 2020-2021

Halkbank eft saatleri diğer birçok banka gibi belli saatlerdedir. Kişilerin en merak ettiği sorular “Halkbank eft saati kaça kadar? Halkbank eft saati kaçta bitiyor?” şeklinde olmaktadır. Bankadan bankaya değişen eft saatleri bankaların çalışma saatine göre belirlenmektedir. Buna göre Halkbank mesai saatlerinin içinde eft işlemlerini çalışanları tarafından gerçekleştirmektedir. Bankaya gönderilen eft’nin gönderim eft süresi ise 5-30 dakika arasında ulaştırılmaktadır.

Mesai saatleri normal şartlarda 08:00-16:30 arasında olmasına rağmen pandemi sürecinde bu mesai saatleri 10:00-16:00 arasına alınmıştır. Bu nedenle de eft gönderimleri de bu saatler arasında yapılmalıdır. Bu saatler dışında yapılan eft gönderimleri kişilerin bir sonraki günü yani mesai saatinin yeniden başlayacağı zamanı beklemesini gerektirmektedir.

Halkbank Eft Saati Haftasonu

Mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilen eft işlemleri, hafta sonu mesaiye girmediği için gerçekleşmemektedir. Cuma günü mesai saati sonrası gönderilen veya hafta sonu gönderilen eft, karşı tarafa pazartesi günü mesai saatleri içerisinde iletilmektedir. Bu nedenle bekleme sürecinin yaşanmaması veya mağduriyet oluşmaması açısından eft gönderimlerinin mesai gün ve saatlerine uygun şekilde gönderilmesine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca, banka borcu sorgulama adlı içeriğimizi de okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede eğer varsa yazımızı okuduktan sonra Halkbank hesaplarınızdaki borçlarınızı da kolaylıkla öğrenebileceksiniz.

Halkbank Eft Gecikmesi

Mesai saatleri içinde gerçekleştirilen eftler 5-30 dakika arasında gerçekleşmektedir. Ancak bazı durumlarda bu eft gönderimlerinde aksamalara bağlı gecikmeler yaşanabilir. Bu eft gecikmesi çok uzun olmamakta ancak yine de beklemelere yol açabilmektedir. Bu gibi problemler yaşandığı zaman Halk Bankası’nın Müşteri Hizmetleri veya İnternet Bankacılığı ile sorun bildirimi yapılmaktadır.

Bu sorun bildirimleri 0850 222 0 400 numaralı telefon ile veya 212 340 09 99 telefon ile ya da www.halkbank.com web sitesine girilerek yapılabilir.

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

Akbank kartsız para çekme

Akbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır (QR Kodu İle)

Akbank Kartsız Para Çekme Bu yazımızda ilk önce Akbank kartsız para çekme nasıl yapılır sorusu …

1 Yorum

  1. Benzer Sayfalar Halkbank Saatleri - Halk Bankası Çalışma Saatleri 2021 - Açılış Kapanış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.