Bankalarİş Bankası

İş Bankası Kartsız Para Çekme 2022 Nasıl Yapılır

İş bankası kartsız para çekme zaman ve performans ilişkisi sayesinde eksiksiz olanak sağlıyor. Yenilikleri ve müşteri dostu olması ile bilinen İş bankası ile işlemler her zaman kolaydır. Böylece müşterileri hızlı bir şekilde yanında kartı yoksa dahi para çekebilirler.

İş Bankası Kartsız Para Çekme 2022 Güncel Yöntem

Acil durumlarda veya kartın fiziksel olarak yanında bulunmadığı durumlarda vatandaşı mutlu eden bu özellik oldukça sağlıklı karşılanıyor. Günümüzde bu işlemi nasıl gerçekleştireceğini bilmeyen vatandaşlar için durum merak konusu oldu.

İş Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

İş Bankası kartsız para çekme özelliği günümüzde gittikçe daha çok kullanılıyor ve popülerliğini artırıyor. Kartsız para çekme işlemi, ATM üzerinden yapılıyor. ATM ekranında bulunan kartsız işlemler menüsünü tercih edebilirsiniz.

Sonrasında ekrana gelecek olan giriş bilgisi talep edilen boşluğa belirli bilgi seçenekleri giriyorsunuz. TC no, IBAN numarası veya bankamatik numarasından biri tercih edebilirsiniz. Bu seçeneklerden birisini kullandığınızda giriş yaptıktan sonra telefon girip miktarı yazabilirsiniz.

Aynı zamanda kartsız para çekme seçeneği bununla sınırlı kalmamaktadır. Aşağıda kartsız işlem ile para çekme seçenekleri aşağıda sıralanmaktadır. Aynı zamanda, Akbank kartsız para çekme adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bluetooth ile Para Çekmek Mümkün Değildir.

Bu seçenekte para çekmek için, İşCep menü butonuna basıp, bankamatik para çek/yatır işlemi seçilmektedir. Bluetooth seçeneği ile tercih edilmektedir. Kullanmak istenilen hesabı seçip tutar girilmektedir. İşCepMatik cihaza yaklaştırılmaktadır. Sonrasında ise uzaklaştırılmaktadır. Paranızı bu şekilde çekmeniz mümkün bulunmaktadır.

İş bankası kartsız para çekme
İş bankası kartsız para çekme

QR (Karekod) ile Para Çekmek Mümkün Değildir.

Karekod uygulaması ile işleri oldukça kolaylaştıran bir para çekme yöntemi hayatımıza girmiş bulunmaktadır. Telefon uygulama yükleme programına girip, İşCep uygulaması yüklenmektedir. İşCep menü butonuna basıp, bankamatik para çek/yatır seçeneği tercih edilmektedir.

Karekod seçeneği ile tercih edilmektedir. Kullanmak istenilen hesabı seçip tutar girilmektedir. İşCepMatik ekranında görülen karekodu telefona okutulmaktadır. Paranızı bu şekilde de çekmeniz mümkün bulunmaktadır.

İş Bankası Kartsız Para Çekmenin Avantajları Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her sektör gibi bankacılık sektörü de yenilikleri uygulamaya hazır bulunmaktadır. Eski dönemlerde her işlem için fiziksel bankanın gerekliliği şart iken günümüzde bu şart bulunmamaktadır.

Nakit para taşıma ihtiyacını kaldıran banka kartları sonrasında kartları da taşıma ihtiyacı ortadan kalkmış bulunmaktadır. Salgın dönemi baz alındığında oldukça faydalı olan kartsız para çekme işlemi yoğun talep görmektedir. Kartsız para çekmenin avantajları aşağıda yer almaktadır. Ancak bu işlem limit dahilinde gerçekleşebilir.

Ayrıca buradan Ziraat Bankası kartsız para çekme işleminin nasıl yapıldığını da öğrenebilirsiniz.

QR (Karekod) ile para çekmenin avantajları şu şekilde bilinmektedir.

  • Pratik olması en büyük avantaj olarak görülmektedir.
  • Telefon ile yapılabilen bu para çekme yöntemi en güvenli yöntem olarak kabul edilmektedir.
  • Kötü niyetli vatandaşların şifrenizi öğrenmesini ve dolandırma yöntemini engellemektedir.
  • Aynı zamanda gizlilik sunmaktadır.
  • Zaman kazandırması ise kabul edilen en büyük avantajlar arasında yer almaktadır.
  • Para çekme süresini 1 dakikaya düşürmektedir.
  • Fiziksel kartı taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır.
İş bankası para çekme
İş bankası para çekme

İş Bankası Avantajları

Yaptığı yenilikler ve sunduğu avantajlar ile ön plana çıkan İş bankası birçok avantaj daha sunmaktadır. Sağladığı alternatifler, kampanyalar ve hediyeler ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı hedeflemektedir.

Sabit kalmayan ve sürekli değişen birbirinden farklı avantajları müşterileri ile buluşturan İş bankası başarısını buna bağlamaktadır. Müşteri memnuniyetiyle birlikte kazandıran kampanyalar hazırlıyor olması güzel karşılanmaktadır. Bu avantajlardan birkaçı aşağıda yer almaktadır.

  • Bankamatik kartı ile market alışverişlerinde 60 Türk lirası maxipuan sağlamaktadır.
  • Bankamatik kartı ile kazandıran dörtlü kampanyası bulunmaktadır.
  • Petrol ofisinde 50 Türk lirasına varan maxipuan olduğunu belirtmektedir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu