Bankalarİş BankasıKredi Kartı

İş Bankası Kartsız Para Çekme Limiti Kaç TL 2022

İş Bankası Kartsız Para Çekme İşlemi

İçerik Rehberi

İş Bankası’nın sunmuş olduğu kartsız para çekme işlemi ATM üzerinden gerçekleştirilmektedir. Cep telefonunuza gönderilen parayı çekmek için en yakın İş bankası ATM bulunmalıdır. Diğer birçok bankanın da sunmuş olduğu bu hizmet genel olarak banka kartı kullanmayan kişiler için faydalıdır.

Hesaptan hesaba para gönderme işlemi de kimi zaman uzun sürmesiyle veya işlem ücreti talep etmesinden dolayı kullanıcıları İş Bankası kartsız para çekme işlemine yöneltmektedir. Banka kullanıcıları ise kart güvenliği açısından kartlarıyla değil cep anahtar ile işlem gerçekleştirmek istemektedir.

Kart kaybolması durumunda da bu yöntem ile paranızı çekebilmeniz mümkündür.   İşlem ile kısa bir süre içerisinde tarafınıza gönderilen parayı zahmetsiz ve hızlı bir şekilde çekebilirsiniz.

İş Bankası kartsız para çekme limiti
İş Bankası kartsız para çekme limiti

İş Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

İş Bankası ATM üzerinden gerçekleştirilen bu işlem için öncelikle ATM giriş ekranında yer alan ‘kartsız işlemler’ seçeneğine tıklanmalıdır. Ardından ekrana gelen seçenekler arasında sağ alt kısımda yer alan ‘para çekme’ seçeneği seçilmelidir. ‘Cep anahtarla para çekme’ menüsüne tıkladıktan sonra sizden güvenliğiniz için bazı bilgiler istenecektir.

Seçeneği tıkladıktan sonra kullanıcılardan cep anahtar kodu istenmektedir. Cep anahtar kodunu İş Bankası mobil üzerinden ediniyoruz. Cep anahtar kodu olmadan kartsız para çekme işlemi gerçekleşememektedir. ATM’ye cep anahtar kodunu yazdıktan sonra kullanıcıdan çekilmek istenen para miktarı istenmektedir.

Para tutarının girişi de yapıldıktan sonra ATM dilediğiniz tutarı tarafınıza teslim etmektedir. İş Bankası kartsız para çekme nasıl yapılır sorusunu cevapladığımız bu metin içerisinde İş Bankası’nın sağladığı kolaylıklar da göze çarpmaktadır.

İş Bankası Kartsız Para Çekme Limiti

İş Bankası ATMleri üzerinden gerçekleştirilebilecek olan kartsız para çekme işlemi limit olarak güvenlik açısından çok düşük tutulmaktadır. Müşterinin kullanım oranına ve kredi puanına göre de değişiklik gösterebilen İş Bankası kartsız para çekme limiti genel olarak 1500 TL – 5000 TL arasında olmaktadır.

Karekod yöntemi veya bluetooth ile para çekme limiti ise sabit olarak en fazla 3000 TL olarak belirlenmiştir.

İş Bankası kartsız para çekme limiti döviz üzerinden incelendiğinde ise bu oran USD için minimum 100 maksimum olarak ise 800 olarak tescillenmiştir. Euro çekmek için ise en az limit 50 Euro iken en fazla 800 Eurodur.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu