BankalarAkbankDeniz BankGaranti BankasıHalk BankasıHSBCING Bankİş BankasıOdeabankQNB FinansbankŞekerbankTeb BankasıVakıfbank

Banka Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır 2022 TC ile

Geçmişe dönük olarak banka borçlarınızı, banka borcu sorgulama uygulaması ile öğrenebilirsiniz. Bankaların internet adresleri üzerinden geçmişe dönük olarak bütün kredi borçlarınızı sorgulayabilirsiniz. Üstelik gelişen teknoloji sayesinde TC ile banka borcu sorgulama artık çok basit!

Bankalardan aldığınız kredileri bazı olumsuz durumlardan ötürü geri ödemeleri unutulabilirsiniz. Oysa ki küçük miktarlarda geri ödemediğiniz kredi, faiziyle beraber bir gün size geri döner.

Bunun yanı sıra, banka kredilerinin ödemesini geciktirdiğiniz zaman faizler ile birlikte borcun arttığını unutmamalısınız. Peki hangi bankaya ne kadar borcunuzun olduğunu bilmek mi istiyorsunuz?

Borçlarınızı nereden öğreneceğinizi bilmiyor musunuz? O halde sizler için hazırladığımız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Banka Borcu Sorgulama Nasıldır

Bankalardan aldığınız geçmiş dönem kredilerilerini aşağıda listelediğimiz rehber sayesinde öğrenebilirsiniz.. Geçmiş yıllarda kredi çekip kapatmadıysanız ve hangi bankaya borcunuz olduğundan emin olamıyorsanız yazımızı dikkatle okumalısınız. Bankalara borcum var mı? Tarzında sorular son dönemlerde sık sık karşılaştığımız sorulardandır.

Ayrıca, kredi borcunuz çıktı ama şuan ödeme gücünüz yok. Bu durumda kredi vadeleri uzayacak mı sorusuyla ilgili hazırladığımız içeriğimize bir göz atın.

banka borcu sorgulama tc ile e-devlet
banka borcu sorgulama tc ile e-devlet

Borçlarınızın hepsini sorgulayarak bankalarda herhangi bir borcunuzun kalıp kalmadığını öğrenebilirsiniz. Oldukça basit uygulamalarla TC kimlik numarası, telefon numaranız, bir takım kişisel bilgileri belirttikten sonra internet aracılığıyla var olan bütün borçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Aşağıda belirttiğimiz listede bankaların borç öğrenme sistemlerine giriş yaparak anlık bir şekilde sonuçlara ulaşabilirsiniz. Sizler de e-devlet borç sorgulama, TC ile banka borç sorgulama sistemleri üzerinden borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 • Akbank Banka Borcu Sorgulama

Akbank’ta olan borçlarınıza anlık olarak ulaşmak istiyorsanız Tıklayınız.

Ayrıca Akbank’ın müşteri hizmetleri numarası 0850 222 2525

Ülkemizde faaliyet gösteren en önemli bankalardan biri olan Akbank’ın direkt mobil uygulamasıyla mevcut kredi borçlarınızı sorgulayabilirsiniz. Aynı zamanda Akbank’ın online işlemlerine girerek de bankaya ait kredi borçlarınız konusunda bilgi alabilirsiniz.

 • Odeabank Banka Borcu Sorgulama

Odeabank Bankası’na olan borçlarınızı öğrenmek istiyorsanız tıklayınız.

Müşteri temsilcisinden sorgulamak için 444 0 444’ü arayabilirsiniz.

Ülkemizde yakın dönemde piyasaya giren ve oldukça gelişmiş teknolojik altyapısıyla tüketicilerine gereken önemi veren Odeabank’a ait olan borçlarınızı sorgulamak için online işlemlere giriş yapabilirsiniz. Ardından “kredi” kısmına girerek “kredi borcu” aşamalarını takip ederek bütün borçlarını öğrenebilirsiniz.

 • ING Bank Borç Sorgulama

Ing Bank borç sorgulama yaparak Ing’ye ait borçlarınızı görüntülemek için Tıklayınız.

Ing’de geçmiş dönem borçlarınıza ulaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri numarası ise 0850 222 0 600

ING Bank’a ait olan borçlarınızı sorgulamak için Ing’nin online işlemlerine giriş yapmalısınız. Daha sonra ise “borç durumu” kısmından bütün borçlarınızı oldukça detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz mail adresinize gönderebilirsiniz.

Ayrıca, adıma kredi çekilmiş mi adlı içeriğimizi incelemenizi öneriyoruz. Bu sayede geçmiş dönemde adınıza çekilmiş bir kredi varsa, öğrenebileceksiniz.

 • Ziraat Bankası Borç Sorgulama

Ziraat’te borç sorgulama işlemi internet şubesinden yapmak için Tıklayınız.

Ziraat Bankası müşteri temsilcisi numarası 444 00 00

 • Garanti Bankası Borç Sorgulama

Garanti Bankası borç sorgulama yapmak isteyenler Tıklayınız.

Müşteri hizmetleri numarası 444 0 333

Garanti Bankası’na ait olan kredi borçlarınızı 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerinden sorgulayabilirsiniz. Ayrıca, bankanın şubelerini ziyaret ederek de bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda bankaya ait olan Garanti Cep uygulamasından da borçlarını görüntüleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra online işlemlere girerek “krediler” kısmından mevcut kredi borçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

 

Banka Borcu Sorgulama
Banka Borcu Sorgulama
 • Şekerbank Banka Borcu Sorgulama

Şekerbank’a olan borçlarınızı görmek istiyorsanız internet bankacılığı için Tıklayınız.

Aynı zamanda Şekerbank müşteri hizmetleri 0850 222 78 78

 • Denizbank Borç Sorgulama

Denizbank borçlarınızı sorgulamak ve geçmiş döneme ait hesap hareketleri için Tıklayınız.

Ayrıca Denizbank müşteri temsilcisi numarası 0850 222 0 800.

Denizbank’a ait olan borçlarınızı sorgulayabilmek için, Denizbank’ın online işlemlerine girerek “borç durumu” kısmından gerekli bilgileri sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Denizbank şubelerini ziyaret ederek müşteri temsilcilerinden kredi borcu konusunda bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca, Halkbank Iban sorgulama işlemini linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Halk Bankası’nda Iban sorgulama işlemi çok basittir ve yazımızı okuduğunuzda hemen anlayacaksınız.

 • TEB Banka Borcu Sorgulama

TEB Bankası’na olan borçlarınızı öğrenmek istiyorsanız Tıklayınız.

Ayrıca TEB müşteri temsilcisi numarası 0850 200 0 666

Türk Ekonomi Bankası (TEB)’e ait olan banka kredi borçlarınızı sorgulamak için bankanın online işlemlerinden “krediler” kısmına giriş yaparak borçlarınızı sorgulayabilirsiniz. Öbür yandan Teb mobil uygulamasından da kredi borçlarınızı ödeyebilirsiniz veya borçlarınızı online olarak oldukça hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 • HalkBank Borç Sorgulama

Halkbank’a olan borçlarınıza ulaşmak istiyorsanız Tıklayınız.

Aynı zamanda HalkBank müşteri temsilcisi numarası 0850 222 0 400

 • Vakıfbank Banka Borcu Sorgulama

Vakıfbank’a olan borçlarınızın durumu hakkında bilgi almak için Tıklayınız.

Ayrıca Vakıfbank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 724

 • Türkiye Finans Banka Borç Sorgulama

Türkiye Finans Bankası’nda olan borçlarınızı öğrenmek için Tıklayınız.

Finansbank müşteri temsilcisi 444 2 444

 • QNB Finansbank Borç Sorgulama

QNB Finansbank borç sorgulama yapmak ya da güncel verilerinizi kontrol etmek için Tıklayınız.

Müşteri hizmetleri için 0850 222 0 900’ü arayınız.

 • EnPara Borç Sorgulama

Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti olan EnPara borç sorgulama işlemi için Tıklayın.

Müşteri hizmetleri için 0850 222 3663’ü arayınız.

 • Türkiye İş Bankası

İş Bankası’na olan borçlarınızı öğrenmek için bu linke tıklayınız.

İşBank müşteri hizmetleri numarası ise 0850 724 0 724

Bu bankaya ait ait olan kredi kartı ya da kredi borçlarınızı online bir şekilde görmek için, bankanın internet bankacılığına veya İşCep mobil uygulamasına girerek “krediler” kısmına göz atmanız gerekir. Aynı zamanda İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz ve TC numaranızla bankaya olan borcunuzu ödeyebilirsiniz.

 • HSBC Borç Sorgulama

HSBC Bankası’nda geçmiş dönem olan borçlarınıza ulaşmak için Tıklayınız. (Site kapalı olduğundan link en kısa zamanda güncellenecektir)

Ayrıca 0850 211 0 111 numaralı müşteri temsilcisini arayabilirsiniz.

HSBC bankasına ait olan kredi kartı ve kredi borçlarınızı, bankanın resmi internet adresine giriş yaptıktan sonra “borç durumu” kısmından görüntüleyebilirsiniz.

 • Finansbank Banka Borcu Sorgulama

QNB Finansbank’a ait borçlarınızı öğrenmek için; internet şubesine giriyoruz, kredi bölümünden var olan bütün borçlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Bunun için internet şubesine girdikten sonra “krediler” kısmından borçlarınız konusunda hızlı bir şekilde bilgi sahibi olabilmeniz mümkündür.

 • ABank Banka Borcu Sorgulama

ABank’a ait olan kredi kartı ve kredi borçlarınızı, bankanın internet adresine girerek “borç durumu” kısmından görüntüleyebilirsiniz.

Banka Borç Öğrenme Nasıl Yapılır?

Bankalara olan borçların vaktinde ödenmemesi birçok zaman maddi sıkıntılardan ötürü de olsa, bazı durumlarda da borçların geri ödemelerini unutabiliyoruz. Bunların yanı sıra bir takım olumsuz olaylar karşısında da borçlu tüketiciler bankalara olan borçlarını unutabilmektedirler.

Bunu da sorgulama yaparak hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Eğer bankalara borcunuzun olup olmadığından emin değilseniz bankaların müşteri hizmetlerini tek tek aramak yerine bankaların internet adreslerine giriş yaparak site üzerinden sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer bankalara olan borcunuzu vaktinde ödemezseniz genel olarak bankalar bilgilendirme amaçlı sms göndermektedirler. Fakat bu sms, reklam mesajlarını engelleyen tüketicilere ulaşamayabilir. Bu hususta geçmiş dönemde müşterisi olduğunuz bankaların internet adreslerine girerek borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Borcunuzu sorguladınız ve belki biraz da canınız sıkıldı. Peki mali borç ödenmezse ne olur, başınızı ağrıtır mı, maaş haczi uygulanır mı?

Bankalara Borcum Var Mı?

Bankalara olan mevcut borcunuzu istediğiniz herhangi bir bankanın internet şubesine girerek sorgulayabilirsiniz. Böylece, bir bankanın internet uygulamasını kullanmayı düşünüyorsanız, cep telefon numaranızın banka üzerinde kaydının olması gerekiyor. Aynı zamanda internet şubesine üyelik başvurunuzu onaylamanız gerekmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz bilgiler ile sizler de oldukça basit uygulamalarla TC ile banka borç sorgulama adımlarını uygulayabilirsiniz. Bu konuda imkan varsa borçlarınızı kesinlikle ödemenizi öneriyoruz. Çünkü borçlarınızı ödedikçe kredi puanınızı yükselteceksiniz. Borçlarınızı öğrenmek için herhangi bir ücret talep edilmez.

Eğer eski zamana ait borcunuz mevcutsa ve ödeyecek gücünüz yoksa yine bu bankadan yapılandırma isteyebilirsiniz.

Acele olarak nakit ihtiyaçlarımızı gidermek adına bankalardan farklı krediler alabiliyoruz. Böylelikle yukarıda yer verdiğimiz bir takım durumlarda kredi geri ödemelerini aksatabiliyoruz. İşte bu konuda kredi borçlarını sorgulayarak hızlı bir şekilde bankalara herhangi bir borcunuzun olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Aynı zamanda bankaların müşteri hizmetlerini de dilediğiniz saatte arayarak borcunuzu sorgulatabilirsiniz. Bankalardan borç sorgulama uygulamasını müşteri hizmetlerini 7/24 arayabilirsiniz ve TC kimlik numaranız ile özel bilgilerinizi vererek öğrenebilirsiniz.

Banka Kredi Borcu Sorgulama

Bankalardan kredi kartı borcunuzu sorgulamak için bazı zamanlarda müşteri hizmetlerine bağlanabilmek için uzun sürelerde bekleyebilirsiniz. Fakat söz konusu bankanın müşterisi değilseniz, bu bankanın müşteri hizmetlerini aradığınızda sizi telefon sıralamasında en sonlara atacaklardır.

Böylece bekleme zamanınız uzayacaktır. Bu durumda ise internet aracılığıyla bankaların internet adresleri üzerinden sorgulama yapmanız mümkündür. Bankaların internet şubesine girerek borç durumunuzla alakalı olarak hızlı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Banka borç sorgulama veya diğer bir takım işlemlerinizi çok hızlı bir şekilde yapabilmeniz için düşündüğünüz bankanın borç sorgulama kısmına girmeniz yeterlidir. Bildiğiniz üzere e-devletten banka borcu sorgulama ve TC numaranız ile banka borcu sorgulama şu an için söz konusu değildir.

Devlet bankaları ya da özel bankalar fark etmeksizin, herhangi bir bankaya olan borcunuzu düzenli bir şekilde ödemelisiniz. Eğer kredi geri ödemelerinizi vaktinde yapmazsanız kredi notunuz düşer ve ileriki zamanlarda herhangi bir kredi alma ihtimaliniz oldukça düşer.

Halbuki eski zamana ait olan borçlarınızı da “borç yapılandırma” ile ödeyebilmeniz olağandır. Eğer borcunuz varsa ve bu borcu ödemek için gücünüz yoksa bankayla irtibata geçerek yapılandırma isteğinde bulunabilirsiniz. Eski zamana ait borcunuz varsa çok fazla geciktirmeden bu borcu ödemelisiniz.

Banka borcu sorgulama için internet bankacılığına giremeyebilirsiniz. Bu durumda bu bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz ve borçlarınızı TC kimlik numaranızla öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, konu hakkında uzman olan Furkan Faruk Özcan, çok faydalı açıklamalarda bulunmuş ;

Not: videonun telif konusunda problem yaratması durumunda tarafımıza bilgilendirirseniz 3 iş günü içerisinde sitemizden kaldırılır.

TC ile banka borcu sorgulama ile ilgili aklınıza tüm takılan soru işaretlerini giderdiğimize inanıyoruz. Şayet yine de merak ettiğiniz detaylar olursa, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

2 Yorum

 1. Az önce okuduktan sonra söylediklerinizi uyguladım ve banka borcumu kolaylıkla sorguladım, teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu