İnşaat

Hurda Boru Direk Fiyatları 2022 En Ucuzu Nerede?

Hurda boru direk fiyatları ne kadar oldu, 2022 yılında zam yapıldı mı ve benzeri sorular oldukça sık merak ediliyor. Eğer siz de hurda boru fiyatlarını merak ediyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Sizler için en güncel haliyle hurda boru fiyatlarını ve detaylarını hazırladık. İçeriğimizin devamından tüm bu detaylara hızlıca erişim sağlayabilirsiniz.

Hurda boru direk fiyatları
Hurda boru direk fiyatları

Hurda Boru Direk Fiyatları

Hurda boru direk fiyatları oldukça değişkenlik gösteriyor. Genel olarak borunun türüne ve firmaya bağlı olarak fiyatların farklılık gösterdiğini söylemek mümkündür. Çit sistemlerinde sıklıkla kullanılan boru seçeneklerinin fiyatları 2022 yılında ciddi bir artış alınca herkes hurda borulara yöneliyor. Bu noktada firmalara ve boru türüne göre değişkenlik gösterse de güncel hurda boru direk fiyatları şu şekilde yansıyor;

  • Hurda Boru Çit Direği 200 cm Fiyatı: 120 TL
  • Hurda Boru Çit Direği 240 cm Fiyatı: 140 TL
  • Hurda Boru Çit Direği 290 cm Fiyatı: 160 TL
  • Boyalı Hurda Boru Çit Direği 200 cm Fiyatı: 145 TL

Yer verdiğimiz bu fiyatlar farklı kaynaklar baz alınarak düzenlenmiştir. Bu nedenle fiyat aralıklarının değişken olabileceğini unutmamalısınız. Ayrıca genelde il bazlı olarak da hurda boruların fiyatları farklılık gösterebiliyor. En uygun fiyatları firmalarla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

boru direk ile hurda
boru direk ile hurda

Panel Çit Direkleri Nedir?

Hurda boru direk fiyatları genelde panel çit sistemi yaptırmayı düşünen kişiler tarafından merak ediliyor. Panel çit sistemleri bahçe, bağ, ev, iş yeriş, okul, havuz ve benzeri tüm dış alanlarda güvenliği oluşturmak ve alan sınırlarını belirlemek amacıyla uygulanan sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılan malzeme türleri farklılık gösteriyor.

Örneğin bağ ve bahçe gibi alanlarda daha çok tel örgüler kullanılıyor. Ancak daha estetik bir görüntü yakalamak isteyenler ise tel örgülerin yanı sıra farklı malzemelerden elde edilen çit sistemlerini tercih ediyor. Bu çit sistemlerinin kurulumunda ise direk ve borular kullanılıyor.

Kullanılan boruların türü de yine uygulama yapılacak zemine ve panel çit sistemine göre değişebiliyor. Sıfır direk ya da boru fiyatlarına nazaran daha makul fiyatlar sunulduğu için de ikinci el hurda boru seçenekleri sıklıkla tercih edilenler arasında yer alıyor.

Bahçe Teli Direkleri Kaç Metre Arayla Dikilir?

Bahçe çit sistemlerinde kullanılan bahçe tellerinin arasına direkler uygulanıyor. Bu direkler tel malzemesinin daha gergin ve sağlam durmasını sağlar. Genelde her 4 metrede bir direk kullanılıyor. Ayrıca her 2 metrede bir de ara direkler kullanılarak çit sisteminin sağlamlaştırılması hedefleniyor.

Beton Direk Kaç Kilo?

Beton direklerin belirli standart bir ağırlığa sahip olması gerekiyor. Standart direklerin 240 santimetre eğri boyunlu ve aynı zamanda en az 40 kg ağırlığında olması zorunludur. Bu ölçüler dışında kalan beton direklerin satın alınmaması tavsiye edilir.

1 Dönüm Araziye Kaç Metre Tel Gider?

1 dönüm arazi net olarak 1000 metrekarelik bir alana sahiptir. Her bir dönümlük arazinin çevrelenmesi için ortalama olarak 120-140 metre aralığında tel kullanılması gerekiyor.

Elektrik Direkleri Kaç Kilo?

Elektrik direklerinin boyu genelde 18-32 metre aralığında değişkenlik gösteriyor. Genel olarak bu ölçülerde olan elektrik direklerinin ağırlığı ise 750 kilogram ile 3,5 ton arasındadır.

Kivi Direği Nasıl Dikilir?

Kivi direklerinin toprağa dikilmesi için 50 santimetre kadar derinliğe gereksinim duyulur. Kivi dikimleri sırasında ortalama olarak 3 ya da 4 metre kadar boşluklar bırakılması da tavsiye ediliyor. Ayrıca dikim işleminden önce net 50 santim kadar çukur açılması da yeterli olacaktır.

Elektrik Direklerinde Neden 5 Tel Var?

Elektrik direklerinde 5 tel kullanılmasının temel bir amacı vardır. AG trafolarının tümü OG abonelerine net enerji taşıma görevini üstleniyor. Bu trafolardaki 5 tel ise AG hattıdır. Bu 5 tel ise üç adet faz, bir adet aydınlatma fazı ve nötr hatlardan oluşmaktadır.

2 Elektrik Direği Arası Kaç Metredir?

2 elektrik direği arasındaki uzaklığın belirlenmesine etki eden birden fazla unsur bulunuyor. Ancak genel olarak bir oran sunmak gerekirse de iki elektrik direği arasında elektrik direğinin 2 ya da 3 katı kadar mesafe olması gerekiyor. Örneğin 6 metrelik bir direk kullanımında en az 15-28 metre uzaklıkta ikinci direk kurulabilir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu