Maddi Yardım

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Telefon Numarası 444

Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı telefon numarası nedir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler iletişim numaraları nedir? Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı nasıl alınır? Kimler para yardımı alabilir? Tüm bu soruların cevabını merak ediyorsanız makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Telefon Numarası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi maddi imkânı olmayan vatandaşlara yardım eli uzatıyor. İstanbul’daki yaşam standartları göz önünde bulundurulduğunda birçok ihtiyaç sahibinin sosyal hizmetlere sığınması olağan bir durumdur. Ekonomik durumu elverişli olmayanlar nakdi yardım veya diğer yardım çeşitlerine ulaşabilmek adına Sosyal Hizmetlere başvurmaktadır.

Edirnekapı sosyal hizmetler para yardımı telefon numarası
Edirnekapı sosyal hizmetler para yardımı telefon numarası

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı para yardımı ne kadar diye merak edenler için konuya açıklık getirelim. İstanbul Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, yardıma ihtiyaç duyanlara ve işsizlere nakdi yardım yapmamaktır. Nakdi yardım yerine geçen belirli market ve mağazalarda kullanılabilen yardım çekleri vererek ihtiyaçlara cevap vermektedir. Sosyal Hizmetler Para yardımı yerine giyinme, kira ödeme, eşya sağlama, gıda ihtiyacını karşılama, doğalgaz faturası ödeme gibi çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır. Ayrıca vatandaşlara sağladığı sosyal yardım çeki ile göç yardımı ve eğitim yardımı da yapmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmet amacıyla muhtaç vatandaşlara verdiği yardım çeki yoğun talep görmektedir. Yardım çeki alabilmek için başvuranların sayısı günden güne daha çok artmaktadır. Özellikle yardım çeki başvurusuna katılan aday sayısı çok yüksek olduğundan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü konuyla ilgili sürekli aranmaktadır. Edirnekapı sosyal yardım hizmet ekibi gelen telefonlara ilgiyle cevap vererek başvurular hakkında bilgilendirme yapmaktadır.

Şimdi size çeşitli yardımlar için ulaşacağınız birimlerin, iletişim adreslerini ve iletişim numaralarını vereceğiz.

 • İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı
  Bahriye Üçok Mahallesi Mimar Basri Mete Sk. (Airport AVM Arkası)
  Bakırköy / İstanbul
  Tel: 444 00 93 – Fax: 0212 588 36 00
 • Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü
  Bahriye Üçok Mahallesi Mimar Basri Mete Sk. (Airport AVM Arkası)
  Bakırköy / İstanbul
  Mail: kadinaile@ibb.gov.tr
  Tel: 444 00 93 – Fax: 0212 588 36 00
 • Sosyal Hizmetler Müdürlüğü
  Topçular Mah. Beylerbeyi Cad. Bostanaralığı Sk. (İETT Garaj Yanı)
  Eyüp – İstanbul
  Tel: 0212 449 7400 – Fax: 0212 449 7420

Edirnekapı yardım hizmetlerinden yararlanmak isteyenler, verdiğimiz numaraları arayarak sorularına cevap bulabilirler. İstanbul Büyükşehir Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yardım başvuruları ile ilgili incelemeler ve değerlendirmeler yaparak başvuru sahiplerine dönüşler sağlamaktadır.

Edirnekapı sosyal hizmetler müdürlüğü
Edirnekapı sosyal hizmetler müdürlüğü

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Nasıl alınır?

İBB yardım çeki başvurusu yapmak için Edirnekapı, Üsküdar (Selimiye) ve Büyükçekmece’de bulunan Sosyal Yardım Birimine gidebilirsiniz. Ayrıca Sosyal Hizmetler Yardım Birimine gitmenize gerek kalmadan Edirnekapı Sosyal yardım telefon numarası olan 444 00 93’ü arayabilirsiniz. Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı için yapılan başvuru aşamalarını baştan sona doğru sıralayarak anlatalım:

 • Edirnekapı Sosyal Hizmetler müdürlüğü telefon numarası üzerinden başvuruya dair bilgiler edinebilirsiniz.
 • Sosyal Hizmetlere bizzat giderek başvuru yapabildiğiniz gibi e-devlet sistemindeki formu doldurarak da başvuru yapabilirsiniz.
 • Doldurulan forma yardım alacak kişiye dair birtakım sorular yer almaktadır. Bunlar kazandığı para, gelir giderleri ve mülkiyetlerine dair sorulardır.
 • Bu sorulara verilen cevaplar sonrasında birim yetkilileri evine gidilmesi gereken adayları belirler.
 • Adayların evine gelen yetkililer para yardımı alabilecek kadar ihtiyaç sahibi olunup olunmadığının tespitini yaparak durumu neticelendirir.

Başvuru sonrası belediye yetkilileri evinize gelerek durum tespiti yaparak yardıma ihtiyaç duyup duymadığınızı belirler. Başvurusu kabul edilen vatandaşlara Edirnekapı Sosyal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gereksinimleri hızlı bir şekilde teslim edilerek yardımlar ulaştırılır. Şu konuyu özellikle ve tekrardan belirtmek istiyoruz, para yardımı olarak yardım çeki verilmektedir.

Makalemizde Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı telefon numarası konusuna detaylı bir şekilde yer verdik. Siz de sosyal yardımlar hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Yazımız hakkında görüşlerinizi ya da eklemek istediklerinizi yorumlar bölümünde belirtebilirsiniz. Aynı şekilde web sitemizde yer alan iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Konu ile alakalı sorular tarafımızca okunduktan sonra cevaplandırılmaktadır.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 1]

Hilal Türk

-Okurum -Yazarım -Değerlendiririm -Yorumlayarak tekrar üretirim. -Kendime ve ülkeme katkı sağlamayı amaçlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu