Kredi

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Hangileridir? (Tam Liste)

Kredi notuna bakmayan bankalar hangileridir? Bankalardan kredi başvurusu yapıldığında dikkat edilen en önemli unsur kredi notudur. Peki kredi notuna dikkat etmeden kredi imkanı sunan bankalar var mı?

Acil para ihtiyacınızı gidermek adına bankalara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Aslında kredi başvurusunda bulunduğunuzda bankaların en dikkat ettiği kriter kredi notunuzdur. Çünkü 0 ile 1900 arasında olan kredi notunun, kredi almak için minimum 1100 olması şarttır.

Peki kredi notuna bakmadan kredi veren hangi bankalar? Kredi notu düşük olan tüketicilere kredi veren bankalar hangileri? İşte aklınıza takılan tüm soruların cevapları…

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Kredi notunuz 900’ün altındaysa ve 500’ün üzerindeyse kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bazı bankalar kredi puanı aramadan veya çok da fazla önem vermeden kredi imkanı sunmaktadır. Peki bu bankalar söz konusu kredi notunu neden bu kadar çok önemsiyorlar?

Kredi ve kredi kartı sahibi olmak için bu Findeks notu ne kadar önemli? Sizler için tüm bu soruların cevaplarını araştırdık.

Herhangi bir bankaya yapmış olduğunuz kredi kartı ya da kredi başvurusunda bankaların ilk dikkat edeceği husus kredi notudur. Vermiş olduğunuz bilgileri araştıran kredi birimi çalışanları başvurunuzu detaylıca inceleyip sicilinizi sorgularlar.

Böylelikle ödemelerinizi ne zaman yaptığınıza, ödeme geçmişinize, var olan kredilerinize ve borçlarınıza, gelir durumunuza ve bu gibi hususlara dikkat ederler. Banka çalışanları gelirinizi inceler ve krediyi geri sorunsuz bir şekilde ödeyeceğinize kanaat getirirlerse kredi onayı verirler.

Kredi almanız bütçenizi olumsuz yönde etkileyecekse banka size red cevap verecektir. Aynı zamanda, düşük kredi notuna kredi veren bankalar listesini öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu sayede ilgili bankalara başvuru yapabilirsiniz.

kredi notuna bakmayan bankalar
kredi notuna bakmayan bankalar

Sizin ve Eşin Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Ne yazık ki kredi notuna bakmayan bankalar 2023 senesi için söz konusu değildir. Bütün bankalar başvuru yapıldığı takdirde kredi puanınızı ve kredi sicilinizi araştırarak buna göre cevap verirler. Eğer kredi notunuz olumsuz seviyedeyse yapmanız gereken başlıca şey kredi notunuzu yükseltmek için adımlar atmanızdır.

KKB notuna bakmadan kredi veren bankalar hakkındaki yazımızı okudunuz. Kredi notu düşük seviyede olanlar ipotek veya kefil göstererek kredi alabilirler. Kredi alabilmek için göstereceğiniz kefilinizin de kredi almak için gerekli olan şartları taşıması gerekmektedir.

Bu konuda en güvenilir kaynaklardan birisi olan Findeks tarafından hazırlanan videoyu izliyoruz;

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu