BankalarKredi

Az Riskli Olanlara Kredi Veren Bankalar 1100-1499

Az riskli olanlara kredi veren bankalar hangileridir sorusunu soran ziyaretçilerimiz için yazımızı hazırladık. 1100-1499 arasında kalan müşteriler için hangi bankalar kredi notu düşük seviyede olanlara kredi olanağı sağlıyorlar?

Türkiye’de vatandaşların düşük maaşlarla çalışıyor olmaları nedeniyle, çok daha iyi koşullara sahip olmak isteyenler bankalardan kredi almaktadırlar.

Bankalara yapılan kredi başvurularında müşterinin kredi notunun son derece önemli olduğunu artık herkes biliyor. Peki kredi notu az riskli olanlara kredi veren bankalar hangileridir?

Kredi notu aranmaksızın kredi imkanı sunan bankalar mevcut mudur? Sizler için yaptığımız araştırmalar sonucunda yazımızı derledik.

Az Riskli Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi notu sorgulama işlemlerini yerine getirdikten sonra sizler de istediğiniz bankaya kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Para gereksinimlerinizi gidermek adına çekilen kredilerde öncelikle dikkat edilmesi gereken husus faiz miktarlarıdır.

Eğer bankaları kıyaslayarak miktarları inceler ve hesaplamalar yaparak bütçenize en uygun olan krediyi seçerseniz, sizin yararınıza olacaktır. Sayfamız aracından bankaların kredi başvuru yollarına ve mevcut kredi kampanyalarına bakabilirsiniz.

Az riskli olanlara kredi veren bankalar
Az riskli olanlara kredi veren bankalar

Kredi notu, KKB oranlarında saklanan ve Findeks vasıtasıyla veya bankalar ile sms üzerinden öğrenilebilmektedir. Bankaya kredi başvurusunda bulunmadan evvel kredi notunuzu öğrenip, buna göre adım atmanız, gelebilecek herhangi bir olumsuz cevaba karşı erkenden önlem almanızı sağlayacaktır.

Aynı zamanda kredi notunuz hakkında bilgi sahibi olup, bir takım yöntemler uygulayabilirsiniz. Kredi puanınız düşük seviyedeyse, çoğaltma yollarına gidebilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde notunuzu çoğaltıp çok daha olanaklı şartlarda kredi alabilmeniz mümkündür.

Bankalardan kredi çekebilmeniz için her bankanın değişik koşulları vardır. Bu koşulları sağlamanız durumunda dilediğiniz zaman ihtiyaç kredinizi ya da diğer kredileri alabilirsiniz. Akbank, ING Bank, Odeabank, Garanti Bankası, QNB Finansbank özel bankalar olduğu için müşterilerin kredi notuna bakarak kredi onayı vermektedir.

Yani kredi notu yüksek seviyede olan bir müşteriye uygun faiz oranlarıyla kredi onayı verirken, düşük seviyede kredi notuna sahip olan müşterilerine ise yüksek faiz oranlarıyla kredi imkanı sunmaktadır.

Eğer kredi notunuzda problem yaşıyorsanız bu problemi nasıl gidereceğiniz hususunda bilgi edinmeniz gerekmektedir. Bu neticede kredi notunuzu yükseltme yollarına gidebilirsiniz. Bu sayede hem hızlı bir şekilde kredi alabilir hem de çok daha düşük faizli kredileri alma imkanına sahip olursunuz.

Az riskli olanlara kredi veren bankalar
Az riskli olanlara kredi veren bankalar

Az Riskli Kredi Notu Nedir?

Bankalar, yapılan başvurularda ele aldıkları kredi notlarını farklı yönleriyle de incelemektedirler. Az riskli, riskli, düşük, çok kötü, çok iyi tarzında sınıflandırmalarla birlikte banka çalışanları bunları göz önünde bulundurur.

Eğer sizler de az riskli grupta bulunuyorsanız, muhtemelen birçok bankadan kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Eğer bankalar bana kredi onayı vermiyor diyorsanız, büyük bir olasılıkla bir kamu bankasına başvuruda bulunmuşsunuzdur.

Bildiğiniz üzere kamu bankaları, devlet bünyesinde çalıştıkları ve risk almayı göze alamadıkları için yapılan başvuruları son derece titizlikle ele almaktadırlar. Başvuruda gördükleri çok küçük bir yanlışta bile krediye onay vermemektedirler.

Fakat özel bankalar da kar düşünerek çalıştıkları için ve daha çok kredi vermek istemelerinden ötürü bazı ufak tefek hataları göz ardı edebilirler. Yani az riskli kredi notu olan müşteriler, özel bankalardan çok daha basit bir şekilde kredi çekebilirler. Aynı zamanda az riskli kredi notu ise 1100-1499 arasında bulunan kişilere denilir.

Kredi NotuRisk                       Kredi Kullanabilme İhtimali
0-799En kötüKredi alamaz
800-1099OrtaBazı şartlar durumunda kredi alabilir
1100-1499NormalGelirine göre kredi verilebilir
1500-1700İyiYüksek
1700-1900SüperÇok yüksek

Kredi Notu Risk Grupları Nelerdir?

Her bankanın kendi bünyesinde çeşitli risk grubu raporları söz konusu olsa da, birçok banka kredilere yanıt verirken aşağıda belirttiğimiz tabloyu baz almaktadırlar.

Bu inceleme neticesinde eğer 1200’ün üstünde bir kredi notuna sahipseniz o halde size büyük bir olasılıkla kredi verilecektir. Eğer bu rakamın altında bir kredi notuna sahibim diyorsanız o halde kredi notunuzu artırmak adına çaba göstermelisiniz.

Riskli                    Orta Seviye              Az Risk Normal                Çok İyi
0-799800-10991100-14991500-16991700-1900

 

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Cizelgede ve numaral? ac?klamalarda goruldugu uzere 800 puana kredi veren banka bulmak oldukca zordur. Bu puana dahil olanlar bankalar?n ozel sartlar?n? yerine getirerek kredi alabilirler. Bunlar ipotek tesisi, maas bordrosu, kefil ve benzeri sartlard?r.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu