Para Transferi

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı? Para Gider Mi

Hafta sonu havale yapılır mı sorusuna cevap arıyor iseniz hem kamu bankaları, hem de özel bankaların çalışma sistemleri hakkında bilgiler sunuyoruz. Bankacılık işlemleri ile uğraşan veya ihtiyaç halinde işlem yapmak isteyenler için en çok tercih edilen işlem şüphesiz ki havale işlemi.

Farklı kişilere para gönderme işleminin sık sık kullanıldığı bankacılık sektöründe havale ve eft terimleri ile ilgili bilgiler sunacağız.

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı? Para Gider Mi?

Bankacılık işlemlerinde para transferi işleminde duyacağınız terimler olan havale ve eft ile ilgili bilgiler verelim. Havale: aynı bankalar üzerindeki farklı hesaplara gerçekleştirilecek olan para transfer işlemlerine verilen terimdir. EFT: iki farklı banka arasında gerçekleştirilmek istenen para transfer işlemidir.

Hafta Sonu Havale Yapılıyor Mu?

Hafta sonu havale işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Aynı bankalar arasında gerçekleştirilecek olan işlemler gün ve saat fark etmeksizin anında yansıyor. Örnek vermemiz gerekirse hafta sonu X bankasındaki vadesiz hesabınızdan X bankasındaki arkadaşınızın vadesiz hesabına yapacağınız para transfer işlemi havale olarak anında yansır.

Hafta sonu havale yapabilmek için tek dikkat edilmesi gereken nokta hesapların aynı bankalar üzerinde olması gerekiyor. Eğer farklı bir bankanın müşterisine para göndermek isterseniz bu işlem EFT olarak geçecek ve para transferi hafta sonu yansımayacak, ilk iş günü yansıyacaktır.

Hafta Sonu Havale Nasıl Yapılır?

Hafta sonu havale yapmak istiyorsanız kullanmakta olduğunuz bankanın mobil uygulamasını veya internet şubesini kullanabilirsiniz. Bunun için bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra Para Transferleri > Havale seçeneğini kullanmanız yeterli. Hafta sonu havale yapma yöntemlerinden bir diğeri de telefon ile müşteri hizmetlerine bağlanmak.

Müşteri hizmetleri ile görüşme gerçekleştirerek havale işlemini yapmak istediğiniz IBAN’ı vererek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Hafta sonu havale yapılır mı
Hafta sonu havale yapılır mı

Hafta Sonu Havale Ücreti Var Mı?

Hafta sonu havale ücreti, bankaya göre değişiklik göstermektedir. Türkiye’de hizmet veren kamu ve özel bankalar havale ve diğer ücretleri müşteri portföyüne göre belirler. Hizmet veren bankaların %90’ı hafta sonu havale ücreti almaktadır.

Aynı zamanda, EFT ne zaman hesaba geçer adlı yazımızı da incelemelisiniz.

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı Ziraat Bankası

Ziraat Bankası hafta sonu havale yapılmasını sağlamaktadır. Ziraat Bankası mobil uygulaması, Ziraat Bankası internet şubesi ve 444 00 00 Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile görüşerek havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası havale ücreti bulunmaktadır.

Mobil uygulama, internet şubesi ve ATM üzerinden yapacağınız havalelerde işlem tutarına göre 1-25 TL kesinti yapılıyor. Eğer havale işlemini telefon bankacılığı üzerinden yaparsanız 5-100 TL havale ücreti mevcut.

İlginizi çekebilir: Ziraat cebe havale alma ve gönderme nasıl yapılır?

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı İş Bankası

İş Bankası müşterileri hafta sonu havale işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir. İş Bankası mobil uygulaması, İş Bankası internet şubesi ve 0 (850) 724 0 724 İş Bankası müşteri hizmetlerinden havale yapabilirsiniz. İş Bankası havale ücreti bulunmaktadır. Mobil uygulama ve internet şubesi üzerinden sabit 1.70 TL, telefon bankacılığında ise 4 TL havale ücreti bulunuyor.

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı Halk Bank

Halk Bank müşterileri vadesiz hesaplarını kullanarak hafta sonu sorunsuz havale yapıyor. Halk Bank mobil uygulaması, Halk Bank internet sitesi ve 0 (850) 222 0 400 Halk Bank müşteri hizmetlerinden havale yapabilirsiniz. Halk Bank havale işlemi ücretlidir.

Sabit olarak 1-1.000 TL arası transferlerde 2,50 TL, 1.000-50.000 TL arası transferlerde 5.00 TL ve 50.000 TL üzeri havale işlemlerinde 50.00 TL ücret bulunuyor.

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı Vakıfbank

Hafta sonu havale işlemi Vakıfbank müşterileri tarafından gerçekleştirilebilir. 7 gün 24 saat havale yapma imkanı sunan Vakıfbank’ın mobil uygulaması, internet sitesi ve telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Vakıfbank havale ücreti bulunan bankalar arasında yer alır.

Şube üzerinden havale işlemi için 2.86 TL, internet şubesi ve mobil uygulama üzerinden havale işlemi için 1.14 TL ve telefon şubesi ile havale işleminde 57.30 TL ücret bulunuyor.

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı Garanti Bankası

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Garanti Bankası ile hafta sonu havale yapmak mümkün. Garanti Bankası’na ait mobil uygulama, internet şubesi ve telefon bankacılığı ile cumartesi ve pazar günleri havale yapabilirsiniz. Garanti Bankası havale ücreti bulunuyor.

Fiyatlandırma ise 0 – 1000 TL arasına 1.14 TL, 1.000-50.000 TL arasına 2.86 TL, 50.000 TL üzerine ise 28.65 TL olarak sabit.

İlginizi çekebilir: garanti bankası havale ücreti ne kadar?

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı Yapı ve Kredi Bankası

Yapı kredi müşterisi iseniz hafta sonu havale işlemini yapabiliyorsunuz. Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Yapı Kredi müşterilerindenseniz mobil uygulama, internet şubesi ve telefon bankacılığı ile sorunsuz yapıyorsunuz.

Yapı Kredi havale ücreti ise internet şubesi ve mobil uygulama ile yapıldığında 2 TL, telefon bankacılığında ise gönderdiğiniz tutarın %0,5’i kadardır.

İlginizi çekebilir: PTT havale sorgulama nasıl yapılır?

Hafta sonu havale yapılır mı
Hafta sonu havale yapılır mı

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı Deniz Bank

Denizbank hafta sonu havale işlemi için izin veriyor. Denizbank’ın internet şubesi, mobil uygulaması ve telefon ile müşteri hizmetlerinden bu işlem kolaylıkla yapılıyor. Denizbank havale ücretleri ise internet şubesi ve mobil uygulama için minimum 0,50 TL maksimum 12 TL, telefon bankacılığında ise minimum 2 TL maksimum 50 TL’dir.

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı Akbank

Akbank hafta sonu havale yapılır. Akbank mobil uygulaması, internet şubesi ve müşteri hizmetlerinden havale yapılabiliyor. Akbank havale ücreti internet şubesi ve mobil uygulama için sabit 3 TL, telefon bankacılığı için ise sabit 45 TL’dir.

İlginizi çekebilir: PTT havale ücretleri ne kadar?

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı QNB Finansbank

QNB Finansbank müşterisi olan herkes hafta sonu havale işlemini gerçekleştirebilir. QNB Finansbank internet şubesi, mobil uygulaması ve müşteri hizmetleri ile cumartesi ve pazar günleri havale yapma imkanı sunuyor.

QNB Finansbank havale ücreti ise mobil uygulama ve internet bankacılığında 1.000 TL altı para transferlerinde 1.14 TL, 1.000 TL ve üzeri para transferlerinde 2.29 TL’dir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu