Bireysel Emeklilik

Metlife BES İptal Telefon Numarası Ayrılma Formu

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) esas itibariyle bir birikim hesabından çok yatırım hesabıdır. Bu yatırımla meydana gelen fonu likidite kaynağı olarak baz alan devlet, bu kullanımın bir neticesi olarak da %60’ı bulan miktarlarda katkı sağlamaktadır.

Fakat istenildiği zaman sistemden çıkış yapabilmek de söz konusudur. Sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızda 0850 222 06 38 Metlife BES iptal telefon numarası ayrılma formu konusunda gerekeli bilgilere yer vereceğiz.

Yöntem olarak Türkiye’de çok da yeni olmayan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) 1Ocak 2017 tarihinde zorunlu hale getirildi ve ülkenin en çok konuşulanlardan biri oldu. Böylece maaş ödemeleri üzerinden kesintiler yapılmaya başlandı. Bu nedenle yüzbinlerce katılımcı sistemin yeni yürürlüğe girdiği ilk zamandan itibaren cayma haklarından faydalanarak BES sözleşmelerini iptal ettiler.

Bu kadar çok sayıda katılımcının iptal başvurusunda bulunması üzerine sigorta firmaları da oluşan yoğunluk sebebiyle maliyetlerin artmaması maksadıyla farklı iş süreçleri planladı ve iptal başvurusunda bulunmak isteyen katılımcıların, bu işlemi çok daha basit bir şekilde yapabilmelerine olanak sağladı.

Metlife BES İptali
Metlife BES İptali

Metlife BES İptali Nasıl Yapılır?

Metlife üzerinden BES poliçesi imzalayan katılımcıların iptal işlemlerini başlatabilmek adına faydalanabileceği farklı yolar bulunmaktadır. Ancak iptal başvurusundan bulunmadan evvel kesin olarak birikimin ne kadar kesintiye maruz kalacağını bilmek gereklidir.

Bilindiği üzere sisteme katılım yapılan tarihin üstünden 2 aydan uzun bir süre geçtiyse hesap işletim ücreti ve katılım bedeli gibi giderler sebebiyle birikim kesintiye uğrayabiliyor. Metlife katılımcıları birikimlerinden kesinti olup olmayacağını veya ne kadar bir tutarda kesinti olacağını öğrenmek için 0850 222 0 638 numaralı çağrı merkeziyle irtibat kurabilirler.

Ayrıca, AEGON BES iptali konusunda da ilgili sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz.

Acenteler Aracılığıyla Metlife BES İptal

Metlife acenteleri üzerinden BES iptali yapmak söz konusudur. Kendisine en yakın Metlife şubesine giden katılımcı, buradan edindiği ayrılma formunu gerektiği gibi doldurduktan sonra iptal işlemlerini başlatabilir. 10 iş günü içerisinde sonuç veren bu işlemlerin ardından birikim hesabındaki para maaşın yatırıldığı hesaba aktarılacaktır.

Metlife Telefondan Metlife BES İptal

0850 222 0 638 numaralı çağrı merkezi üzerinden de Metlife BES sözleşmesinin iptal edilmesi söz konusudur. Müşteri temsilcisi ile görüşme yapan katılımcı iptal sürecinin başlatılmasını istedikten sonra mevcut mail adresine yollanan ayrılma formunu gerektiği gibi doldurduktan sonra yine mail üzerinden Metlife’a iletmelidir. Bahsedilen işlemler sona erdikten sonra en fazla 10 iş günü içerisinde birikim hesabındaki paranın iadesi söz konusu olacaktır.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu