Bireysel Emeklilik

AEGON BES İptali Telefon ve Ayrılma Formu 0850

AEGON BES iptali yapmak isteyenler genellikle 45 yaşın altında bulunan memurlar ve 250 üzerinde işçi çalıştıran firma personeller oluyorlar. Bireysel Emeklilik Sistemi her katılımcı tarafından hoş karşılanmıyor.

Bu durumda AEGON BES iptali gibi iptal ettirmek istenebiliyor. Hali hazırda BES iptallerinin artması neticesinde Hazine Bakanlığı cayma hakkıyla alakalı bir mevzuat yayınladı. 2 ay içinde cayma hakkından yararlanarak poliçenizi iptal ettirebilirsiniz.

İptal ettiren katılımcıların herhangi bir zarar görmeden birikimini iade alabilirler. Aegon Sigorta katılımcıları da bu neticede cayma hakkından faydalanarak sözleşmelerini iptal etme olanağına sahipler. Bizler de Aegon Sigorta BES iptali ayrılma formu ve telefon numarası konusunda detaylı bilgileri hazırladık.

Aegon Sigorta BES İptali Nasıl Yapılır?

Bireysel Emeklilik Sigortası’nı iptal ettirmeyi düşünen katılımcıların ilk olarak iptal ettirme durumunda ne kadarlık bir tutarın kesintiye uğrayacağını bilmeleri gerekmektedir. Çünkü bazı durumlarda mevcut birikimin hemen hemen yarısı kesintiye maruz kalması muhtemeldir.

Eğer kesinti oldukça yüksek bir tutardaysa sözleşmenin dondurulması ve ödeme gücü yeniden kazanıldığında ödemelere devam edilerek 3 senenin ardında %15 devlet katkısıyla birlikte geri alınmasında avantaj elde edebilirsiniz.

Eğer yapılan kesinti çok büyük bir oranda değilse ve iptal başvurusunda bulunulmak istenilirse Aegon katılımcılarının faydalanabileceği 3 farklı yöntem söz konusudur.

AEGON BES iptali
AEGON BES iptali

AEGON Telefon İle AEGON BES İptali

0850 222 0 312 numaralı çağrı merkezleri üzerinden Aegon Sigorta müşteri temsilcileriyle birlikte hizmet sağlamaktadır. Sözleşmesini sona erdirmek isteyen katılımcılar bahsedilen numarayı arayıp müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra iptal isteklerini bildirebilirler.

İptal isteği bildirildikten sonra mevzuat gereği bir form doldurulması şarttır. Katılımcının mail adresine bir form yollanacaktır. Bu formun eksiksiz bir şekilde doldurulup yeniden Aegon’a iletilmesinin ardından 20 iş günü içerisinde iptal söz konusu olacaktır.

Ayrıca bazı kullanıcılarımız Akbank bes iptal seçeneğini arıyorlar. Sayfamızı ziyaret ederek Akbank’a ait zorunlu emeklilik sisteminden çıkış yapabilirsiniz.

Faksla BES İptali

Aegon Sigorta’nın internet adresindeki hazır bulunan formlar kısmı sayesinde Ayrılma Talep Formu edinilebilirsiniz. Bahsedilen formun doldurulmasının ardından Aegon’a faks şeklinde gönderilmesi durumunda da iptal süreci başlayacaktır. Aegon Sigorta’nın faks numaraları 0216 579 79 00 – 0216 579 79 01.

İnternetten AEGON BES İptali

  • İnternet aracılığıyla BES iptali yapacak olan katılımcıların iptal işlemlerini başlatmak üzere faydalanabileceği iki farklı yol söz konusudur.
  • Aegon’un internet adresine giren katılımcılar menü kısmından iletişim sayfasına girip bu sayfaya girilmelidir. Söz konusu sayfadaki iletişim formunun doldurulmasının ardından iptal işlemleri başlatılabilirsiniz
  • Bir diğer yol ise [email protected] adresine mail göndererek BES sözleşme iptal işlemlerini başlatmaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=FeDvPuSCbo8&ab_channel=AegonT%C3%BCrkiye

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu