Fiyatlar

Toptan Makaron Fiyatları 2022 Filtre Ne Kadar?

Bu yazımızda sigara filtreleri olarak da bilinen makaronlar ile ilgili olarak toptan makaron fiyatları 2022 hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızın devamını okuyarak makaronlarla ilgili fiyat dahil olmak üzere birçok bilgiye sahip olabilirsiniz.

Toptan Makaron Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar?

Bilindiği üzere ülkemizde yaşayan insanlar da dahil olmak üzere milyonlarca kişi aktif olarak sigara kullanmaktadır. Bu sigaralar uzun yıllardan bu yana paketler halinde firmalar tarafından üretilip satıldığı için fiyatlar da çeşitli politikalar nedeniyle artış gösterebilmektedir.

toptan makaron fiyatları
toptan makaron fiyatları

Örneğin ülkemizde sigarada yaşanan vergi artışları nedeniyle bütün sigaraların fiyatları yükselmiş ve en ucuz sigara dahi en az 14-15 TL olmuştur. Bu nedenle birçok kişi sigara kullanımlarının yarattığı maliyeti düşürmek adına sigaralarını kendileri doldurmaya başlamıştır. Öyle ki ülkemizde 2022 yılında sigara makaron ile doldurma ve kullanma oranında büyük miktarda artış yaşanmıştır.

Biz de bu yazımızda makaron nedir, makarona tütün nasıl konulur ve en önemlisi sigara makaron fiyatları ne kadar şeklindeki soruların cevaplarını vereceğiz. Gelin fiyatlar ile ilgili bilgi vermeden önce makaronun ne olduğu hakkında biraz bilgi verelim.

Makaron boş sigara ya da sigara filtresi olarak adlandırılmaktadır. Burada filtre olarak ifade edilen şey sigaranın ağız kısmı değil sigaranın bütün halidir. Yani örnek verecek olursak aldığınız paket sigaranın içerisindeki sigaralar ile tamamen aynı ancak sadece tütün yok.

Eski zamanlarda yani sigaraların paketle satılmadığı ya da ulaşılamadığı zamanlar da siz de duymuşsunuzdur sigaralar kağıtlara sarılır ve o şekilde kullanılırmış. Ancak son yıllarda bu sigara kağıtları yerlerini oldukça kullanışlı olan sigara makaron filtrelerine bırakmıştır.

Bu makaronlar Adıyaman tütünü gibi kullanıma hazır tütünler ve sigara doldurma ekipmanları sayesinde doldurularak normal sigara gibi tüketilmektedir. Bu şekilde normal sigara fiyatlarına göre oldukça uygun sigaralar elde edilebilmektedir.

İlginizi çekebilir: Marla makaron filtre fiyatları ne kadar?

Makaronlar hakkında genel bir bilgi verdiğimize göre bu makaronların toptan fiyatları hakkında bilgi verebiliriz.

toptan makaron fiyatları ne kadar
toptan makaron fiyatları ne kadar

Güncel Toptan Makaron Fiyatları 2022

Makaronlar kullanıma hazır kutular içerisinde satışa sunulmaktadır. Şu an birçok marka tarafından üretilen makaronlar her biri 200 adet makaron içeren kutular ile satılmaktadır. Bu kutuların fiyatları ise ortalama 25 TL ila 50 TL arasında satışa sunulmaktadır. Fakat kişi bu makaronlardan da tasarruf etmek istiyorsa makaronları toplu bir şekilde yani koli ile satın alabilir.

Bir koli içerisinde 50 kutu yani toplam bir kolide 10 bin adet makaron bulunur. Bu makaronlar toptan alındığı için kutu fiyatları da düşmüş olur ve yaklaşık 15 ila 20 TL ye alınabilir. Ağustos 2022 yılı itibariyle güncel toptan makaron fiyatları şu şekildedir;

Ürün Adı Makaron Boyutu Kutu Adedi Fiyat
Toptan Watson Kırmızı Makaron Kırmızı Uçlu 8 Mm 50 Kutu 1200 ₺
Toptan Makaron Watson Makaron Beyaz Uçlu 8 Mm 50 Adet 1100 ₺
Toptan Watson Slender Makaron Kırmızı Uçlu 7 Mm 50 Kutu 1250 ₺
Toptan Watson Blue Makaron Beyaz Uçlu 8 Mm 50 Kutu 1200 ₺
Toptan Watson Blue Slim Makaron Beyaz Uçlu 8 Mm 50 Kutu 1200 ₺
Toptan Watson Gray Parlement Uç Makaron Beyaz Uçlu 8 Mm 50 Kutu 1250 ₺
Toptan Movies Makaron Beyaz Uçlu 8 Mm 50 Kutu 1300 ₺
Toptan Calbor Sigara Green Makaron Beyaz Uçlu 8 Mm 50 Kutu 1200 ₺
Toptan Makaron Calbor Red Makaron Kırmızı Uçlu 8 Mm 50 Kutu 1200 ₺
Toptan Calbor Touch Blue Slim Makaron Beyaz Uçlu 6.7 Mm 50 Kutu 1300 ₺
Toptan Makaron President Makaron Blue Beyaz Uçlu 8.4 Mm 50 Kutu 1200 ₺

Bu tabloda görmüş olduğunuz fiyatlar ülkemizde en çok tercih edilen ve en kaliteli makaronlara ait ortalama fiyatlardır. Sizin satın aldığınız yerlerde koli başına 100-200 TL aralığında oynamalar olabilir. Eğer daha düşük fiyatlarda makaron olmak istiyorsanız biraz daha kalitesiz makaronları satın alabilirsiniz. Kalite olarak daha düşük olan bu makaronların genellikle markası olmayıp kolisi ortalama 500 ila 800 TL dir. Zaman zaman sigara fiyatlarında zam geliyor olsa da boş filtre fiyatlarında çoğu zaman zam gelmemektedir. Bu nedenle sigara kullanıcıları daha uygun fiyatla sigara kullanabilmek için makaronları tercih etmektedir.

Calbor Makaron Kaç TL?

Calbor makaronlar ortalama 1200 TL civarındadır.

Calbor Touch Slim Makaron Kaç Mm?

Calbor Touch Slim makaronlar 6.7 mm’dir.

Bir Kolide Kaç Makaron Var?

Bir kolide 10 bin adet makaron bulunur.

Bir Kilo Tütünden Kaç Adet Sigara Çıkar?

1 kilo tütünden ortalama bin adet sigara çıkar.

Makaron Sigara Nedir?

Makaron sigara kişinin kendisinin doldurduğu sigaralardır.

Toptan makaron araması yapan binlerce ziyaretçiye reklam vermek isterseniz aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


Lütfen Puan Verin
[Toplam: 4 Anlık Puan: 4.3]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu