Medikal

Tüp Bağlatma Fiyatı

Tüp bağlatma fiyatı 2023 yılında zamlanarak farklılık gösterdi. Tüp bağlatma kordon bağlatma anlamını taşıyor. Çocuk istemeyen, artık doğum yapmayacak olan kadınların tercih ettiği kordon bağlatma operasyonları için güncel fiyatlar sıkça merak ediliyor. Eğer siz de tüp bağlatma ya da kordon bağlatma fiyatlarını merak ediyorsanız tüm detaylara hemen içeriğimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Tüp bağlatma fiyatı
Tüp bağlatma fiyatı

Tüp Bağlatma Fiyatı 2023 Listesi

Tüp bağlatma fiyatı 2023 ne kadar oldu ne kadar zam aldı?  Tüp bağlatma aynı zamanda kordon bağlatma adıyla da biliniyor. Halk arasında sıklıkla tüp bağlatma şeklinde ifade edilen kordon bağlatma ameliyatı fiyatı 2023 yılında zamlanmıştır. Güncellenen yeni fiyatları ise şu şekilde yansıyor;

  • Tüp Bağlatma Özel Hastane Fiyatı 2023: 3000-5000 TL arasında değişmektedir.
  • Tüp Bağlatma Devlet Hastanesi Fiyatı 2023: Kordon bağlatma işlemleri tüm devlet hastanelerinden tamamen ücretsiz olarak uygulanıyor.

Kadınlarda kordon bağlatma ameliyatı olarak bilinen tüp bağlatma operasyonları sezaryen doğum ile birlikte uygulanabiliyor. Eğer tüp bağlatma işlemini sezaryen doğum sırasında özel bir hastanede yaptırırsanız mevcut sezaryen ücretine ek olarak 1000 TL-3000 TL arası bir fark ödemesi yapmanız gerekiyor.

İlginizi çekebilir: vajinismus tedavisi ücreti ne kadar?

Tüp Bağlatma Kimlere Yapılır?

Halk arasında genelde kordon bağlatma şeklinde ifade edilen tüm tüp ligasyonu operasyonu çocuk sahibi olmak istemeyen kişilere uygulanıyor. Kadınlara yapılan bu operasyon neticesinde yumurta ve spermin birleşmesi önleniyor.

Böylece istenmeyen gebelik durumları için risk sıfıra indirilmiş olur.  Ayrıca diğer doğum kontrol yöntemlerine göre çok daha güvenilir ve kesin olduğu için de sıkça başvurulan bir uygulamadır. Bu noktada en sık tercih edilen doğum kontrol yöntemidir.

kordon tüp bağlatma ameliyatı
kordon tüp bağlatma ameliyatı

Kordon Bağlama Nasıl Yapılır?

Kadınlarda tüplerin bağlanması için yapılan operasyon tamamen cerrahi bir uygulamadır. Bu nedenle ameliyathane ortamında yapılır. Tüp bağlatma operasyonunda göbek alanının hemen alt kısmından bir kesi açılır. Açılan bu kesi neticesinde karın içerisinde tüpler saptanarak bağlanır ve kesiye dikiş atılarak kapatılır.

Operasyon oldukça basittir. Bu nedenler ortalama 15-20 dakika kadar sürer. Operasyon sonrasında hasta hemen taburcu edilir. Ağır ve zor bir operasyon olmadığı için hastanın hastanede yatmasına gerek yoktur. Tüp bağlatma işlemleri gebelik ihtimalini tamamen yok eder. Tüp bağlama yan etkileri olmasa bile operasyondan sonraki birkaç günde bölgede hafif ağrı hissedilmesi normaldir.

Tüp bağlatma fiyatı 2023 detayları hakkında merak edilenleri tüm detayları ile aktardık. Siz de daha evvel kordon bağlatma operasyonu geçirdiyseniz detaylarını ve deneyiminizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra kordon bağlatma operasyonu yaptırmayı düşünenler de aklına takılan soruları yorum kısmında belirtebilir. HepKredi olarak tüm okuyucularımızın yorumlarını dikkate alıyoruz.

Kordon Bağlatma Kaç Yaşında Olur?

Tüp bağlatma operasyonları için herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor. Nitekim bu işlemin kesinlikle geri dönüşü yoktur. Bu yüzden de 35 yaşından sonra yapılması tavsiye edilir. Özellikle de bu yaştan sonra kesinlikle çocuk sahibi olmak istemeyen çiftler için uygun bir operasyondur.

Tüp Bağlatma SGK Karşılıyor Mu?

Tüp bağlatma işlemi laparoskopik bir uygulamadır. Sosyal güvencesi olan tüm kadınların yaptırdığı laparoskopik operasyonların harcaması SGK kurumu tarafından karşılanır.

Kordon Bağlatma Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Kordon bağlatma operasyonları hem kadın hem de erkekler için uygulanabilir. Erkek ya da kadın fark etmeksizin operasyonlar tamamen basittir. Ortalama operasyon süresi ise 30 ile 60 dakika arasında değişkenlik göstermektedir.

Tüplerini Bağlatıp Hamile Kalan Var Mı?

Tüplerini bağlatan bir kadının hamile kalma ihtimali bulunmuyor. Ancak operasyondan sonra eğer tipleri yeniden açtırırsanız hamile kalma olasılığınız %50’dir. Genelde tüp açtırma operasyonlarından sonra ise kadınlarda dış gebelik durumu sıkça görülür.

Tüpleri Bağlatmak Kilo Aldırır Mı?

Tüp bağlatma operasyonlarının olumsuz hiçbir yan etkisi bulunmuyor. Bunun yanı sıra operasyon sonrası kilo alımı vs. gibi durumlar da kesinlikle söz konusu değildir.

Tüp Bağlatmak Günah Mı?

Tüp bağlatma operasyonları İslam dinine göre caiz değildir. Çünkü kordon bağlatma işlemleri uzun vadede geri dönüşü olmayan bir kısırlığa neden olarak yaradılışa terstir. Anne sağlığı tehdit altında olmadığı sürece tüp bağlatma operasyonları kesinlikle günah olarak ifade edilir.

Kordon Bağlatma Zararları Nelerdir?

Kordon bağlatma ya da tüp bağlatma işlemlerinin herhangi bir yan etkisi kesinlikle bulunmamaktadır. Genelde cinsel isteksizliğe, aşırı tüylenmeye ya da kilo alımına sebep olur gibi yanlış bilinen detaylar mevcuttur. Ancak bu yan etkilerin hiçbir henüz hiçbir hasta da görülmemiştir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 2 Anlık Puan: 3]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu