Fiyatlar

Yem Karma Makinası Fiyatları 2022 ve Markaları

Yem karma makinası fiyatları, yem karma makinesi hakkında detaylar ve benzeri sorular sıklıkla araştırılıyor. Özellikle de 2022 yılında yem karma makinelerinin fiyatlarına yapılan zamlardan sonra güncel rakamlar merak ediliyor. Eğer siz de yem karma makinelerinin fiyatlarını, özelliklerini merak ediyorsanız tüm detaylara hemen içeriğimizin devamından erişebilirsiniz.

Yem karma makinası fiyatları
Yem karma makinası fiyatları

Yem Karma Makinası Fiyatları 2022

Yem karma makinası fiyatları 2022 yılında ne kadar oldu, hangi karma makinesi daha kaliteli gibi sorulara sıkça cevap aranıyor. Yem karıştırma makineleri yem çeşitlerinin homojen olarak karışmasını sağlayan profesyonel makinelerdir. Bu makineler için çeşitli sitelerde ikinci el ilanlar açılıyor. Hem sıfır hem de ikinci el modelleri için 2022 yılında sunulan fiyatlar şu şekilde yansıyor;

  • İkinci El Erdallar 4 m3 Dikey Yem Karma Makinesi 2022 Fiyatı: 70.000 TL
  • İkinci El Erdallar 4 m3 Yatay Yem Karma Makinesi 2022 Fiyatı: 85.000 TL
  • İkinci El Ev Elektrikli 75 m3 Yem Karma Makinası Fiyatı 2022 Fiyatı: 15.000 TL
  • İkinci El Fimaks 4 m3 Yem Karma Makinesi 2022 Fiyatı: 65.000 TL

Yem karma makinelerinin sıfır modelleri çok pahalı olduğu için genelde ikinci el modeller tercih ediliyor. İkinci el elektrikli yem karma makinası fiyatları işte yukarıda sıraladığımız gibidir. Ancak bu fiyatlar yem karma makinesinin özelliğine, kapsamına ve markasına göre değişkenlik gösterebilir.

İlginizi çekebilir: Tarım Kredi besi yem fiyat listesi

Yem karma makinesi fiyatları
Yem karma makinesi fiyatları

Yem Karma Makinesi Nedir?

Yem karma makinesi yatay ve dikey opsiyonlu seçenekleri ile sunuluyor. Adından da anlaşılacağı üzere çeşitli yemlerin homojen şekilde karıştırılıp dağılmasını sağlayan mekanik mekanizmalardır. Yem karma makineleri paketli samanları, yonca, küspe ve kepek gibi yem malzemelerinin tamamen homojen olacak şekilde karıştırılmasını destekliyor. Bu noktada her yem makinesinin kapasitesi, özellikleri farklılık gösteriyor. Yem miktarı ve ihtiyacınıza bağlı olarak özellik açısından inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

Yem karma makinesi fiyatları ve genel olarak özellikleri hakkında tüm ayrıntıları aktardık. Yem karma makinelerine dair aklınıza takılan farklı sorular varsa bunları yorum alanında yazabilirsiniz. HepKredi olarak tüm yorumlarınızı inceleyerek en kısa süre içerisinde geri bildirimde bulunuyoruz.

İlginizi çekebilir: Tarım makinaları hibe desteği başvuru

SSS:

2 Metreküp Yem Karma Makinası Kaç Hayvana Yeter?

Fimaks markası 2 metreküp kapasiteli yem makinesi seçenekleri sunan en iyi markalar arasında yer alıyor. Markanın sunduğu FMV 2.5S Eco model yem karma makinesi 2 metreküp kapasitelidir. Bu makine ortalama 20-40 arası büyükbaş hayvan için yeterli miktarda yem karıştırılmasını sağlar. Küçük hayvan işletmeleri için en ideal yem karma makinesidir.

3 Metreküp Yem Karma Makinası Kaç Hayvana Yeter?

Yem karma makine üreticisi olan Fimaks 3 metreküp kapasiteli seçeneği ile dikkat çekiyor. Fimaks 3 metreküp kapasiteli yem karma makinesi ortalama 20-60 arası büyükbaş hayvan sahip işletmeler için idealdir.

Yem Karma Makinası Yatay Mı Dikey Mi?

Yem karma makinesi seçiminde ihtiyacınıza bağlı olarak dikey ya da yatay modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Eğer kaba yem oranı düşükse yatay helezonlu modelleri tercih etmeniz daha faydalı olacaktır. Ancak kaba yemler için rasyonda %20 oranından daha az rasyon kullanacaksanız yatay helezonlu yem karma makineleri daha büyük avantaj sağlayacaktır.

Yem Karma Ne İşe Yarar?

Yem karma makinalarının tüm çeşitleri her türlü paketlenmiş samanı, yoncayı, otları parçalama işlevi görür. Bunun yanı sıra mısır slajı, pancar kırmaları, küspe, kepek ve benzeri diğer tüm katkı maddelerini homojen bir şekilde karıştırarak sağlıklı ve verimli yem elde etmenizi sağlar. Yem malzemelerinin hem karıştırılmasını hem de homojen dağılmasını sağlar. Yem makineleri özellikle de büyük hayvancılık işletmelerinin olmazsa olmaz ihtiyaçları arasında yer alır.

Yem Karma Makinası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yem makinesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay işletmenizin kaç hayvandan oluştuğudur. Yem karma makinelerinde helezon, gövde dizaynı ve aynı zamanda bıçak kalitesi de dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor. Özellikle de gövde dizaynı noktasında doğru seçim yapmanız makineden verim almanızın ön koşuludur.

Yem Karma ve Dağıtma Makinesi Ne İşe Yarar?

Yem karma ve karıştırma makineleri adından da anlaşılacağı üzere yemlerin homojen ve düzenli bir şekilde karıştırılmasını, parçalanmasını sağlıyor. Yonca, ot, paketlenmiş tüm samanlarla beraber yemlerdeki ek malzemeler olan küspe, kepek ve pancar kısmalarının homojen dağılımını sağlamak ve yemi istenen kıvama getirmek amacıyla kullanılır.

Yem Kırma Makinesi Ne İşe Yarar?

Yem kırma ve karma makineleri her türlü samanın, yoncanın, otun ve yem için gerekli ek malzemelerin karıştırılmasını, parçalanmasını ve homojen olarak karımasını sağlayan makinelerdir. Yem karıştırma, dağıtma işlevini sağlamak amacıyla hayvancılık işletmeleri tarafından kullanılır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu