Garanti Bankası Havale Ücreti Ne Kadar

Ülkemizde en popüler bankalardan biri olan Garanti Bankası havale ücreti ne kadardır? Garanti Bankası para transferi ücretleri konusunda sizi bilgilendireceğiz. Güzel haberlerim var, en uygun havale masrafı alan bankalardan birisi Garanti BBVA’dır 🙂

Garanti Bankası Havale Ücreti Ne Kadar?

Garanti Bankası havale ücreti, Garanti Bankası üzerinden havale yapmak isteyenler farklı yöntemleri tercih edebilmektedir.

 • ATM,
 • İnternet Bankacılığı,
 • Çağrı Merkezi,
 • Mobil Uygulama, bu bağlamda tercih edilebilecek olan havale yöntemlerinden birkaçıdır.

Havale yöntemlerinin değişken olması gerçekleştirilecek olan havalelere özel bedeller oluşturulması sonucunu getirmektedir. Bu nedene bağlı olarak açıklanacak Garanti Bankası havale ücretinde seçilecek yönteme göre hareket edilmesi lazımdır.

Öte yandan, PTT havale ücretleri konusunda da bilgi sahibi olmanızı öneriyoruz. Çünkü PTT en uygun havale yapabileceğiniz kurumlardan birisidir.

Garanti Bankası Havale Ücreti
Garanti Bankası Havale

Garanti Bankası Havale Ücreti Listesi

Garanti Bankası ile gerçekleştirilecek havale işlemlerinin ücretleri de yöntem bazlı açıklamaları da alt maddelerde verilmiştir. Bu bağlamda;

 • İnternet bankacılığından 1,20 TL,
 • Mobil uygulamadan 3 TL,
 • ATM’lerden 12 TL,
 • Şubede isme olan havalelerde 70 – 600 TL arasında,
 • Şubeden hesaptan hesaba havalelerde 44 TL,
 • Şubelerdeki hesaptan isme havalelerde 60 – 550 TL arasında,
 • Müşteri hizmetlerinden yapılan havalelerde 60 – 85 TL arasında ücret talep edilebilmektedir.

Ücretlerde belirlenmiş olan rakamlar her yerde aynı şekilde açıklanmaktadır. Fakat banka, var olan işlem ücretlerini senelik olarak değiştirebilmektedir. Bu neden yüzünden kesin sonuçlara erişim sağlayabilmek açısından kişiler içinde bulundukları seneye göre araştırma yapmalıdır. Güncel olan rakamlar her daim bankanın resmi internet sitesinde yayımlanmaktadır.

Garanti Bankası Havale Saatleri

Garanti Bankası havale ücretleri kadar havale saatleri de merak edilmektedir. Bu durum EFT işleminin sadece mesai saatleri dahilinde yapılması ile alakalıdır. Ancak havale için bu gibi bir saat sınırlaması olmadığı bilinmektedir. Özelikle müşteri hizmetleri, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı kullananlar işlemlerini istedikleri saatlerde yapabilmektedir.

Ancak havale için şubelere gitmek isteyenler hafta içlerinde mesai saatlerine riayet etmek zorundadır. Aynı zamanda Garanti Bankası eft saatleri konusunda bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

SMS İle Kredi Veren Bankalar

SMS İle Kredi Veren Bankalar 2021 Yılında Hangileridir

SMS ile kredi veren bankalar listesini sizler için araştırdık. Cep telefonlarınızdan mesaj göndererek kredi başvurusu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.