Trapez Saç Fiyatları 2021, 2. El, Boyalı Çatı Sacı

Trapez saç fiyatları 2021 yılında ne kadar oldu? 2. el trapez saç fiyatları ve trapez saç fiyatları bugünümüzün konusu. İnşaat sektörü günümüzde sürekli yeniliğe aç bir sektör. İnşaat sektöründe ki bu yenilikler, yeni yapı malzemelerinin ortaya çıkmasına da neden oluyor.

Önceden tek bir yapı malzemesi birçok amaçla kullanılabilirken günümüzde her kullanım amacına yönelik farklı özellikte ve türde yapı malzemeleri orta çıkmış durumda. Bu yapı malzemelerinden kimi dış cepheyi kimi iç cepheyi oluşturmada kullanılırken bazı yapı malzemeleri ise çatı ve duvarlarda kullanılmakta.

Özellikle son yıllarda çatılarda ve duvarlarda kullanılan malzeme çeşitliliğinde büyük bir artış gerçekleşti. Çünkü ses ve ısı yalıtımı açısından bu malzemelerin kullanım alanları daha da fazlalaştı.

Trapez Saç Fiyatları, 2 El Trapez Saçların Fiyatları Ne Kadar?

Günümüzde yalıtım amacıyla en çok kullanılan yapı malzemesi trapez saçtır. Çok fazla kullanım alanına sahip olan bu yapı malzemesi boyalı ve boyasız olarak üretilerek duvarlarda ve çatılarda kullanılır. Bu ürünler yalıtım amaçlı kaplama malzemesidir ancak tek kat ve çift kat olarak uygulanmaktadır.

Isı yalıtımı tercihine göre tabaka sayısı belirlenerek trapez saçlar çatı kaplama ya da cephe kaplama amacıyla kullanılır.

Trapez sac çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu nedenle her kullanım alanına göre farklı şekillerde üretilmekte ve isimlendirilmekte. Örneğin soğuk bölgelerde trapez sac kullanılırken sandviç panel olarak kullanılır ve böylece soğuk havalarda yalıtım sağlanır.

Yine başka bir örnekte büyük yapılarda dayanıklılığı sağlamak için kutu profil olarak kullanılır. Aslında bu malzemeler benzerlik gösterse de sadece birkaç değişiklik ile kullanım alanları genişletilmektedir. Aynı zamanda farklı trapez saç modelleri bira arada kullanılabilmekte.

Trapez sac kullanımının sağladığı pek çok avantaj vardır. Bunlardan ilki trapez saclar uzun ömürlüdür. Ayrıca gerek yalıtımı sağlamada gerek dekoratif amaçlı kullanılabiliyor olması da trapez sacların avantajlı yönlerindendir. Aynı zamanda bu ürünlere uygun fiyatlarla ulaşılabiliyor olması da yapılarda çok sık kullanılmasının sebeplerindendir.

Öte yandan plastik kiremit fiyatları sayfamızı da inceleyebilirsiniz. Plastik kiremitler çatılarınız için ekonomik bir çözüm yoludur.

Trapez saç fiyatları
Trapez saç fiyatları

Trapez Sac Fiyatları Listesi

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki trapez saç fiyatları çeşitli nedenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Örneğin 2 el trapez sacların fiyatları sıfır trapez sac fiyatlarına göre, boyasız trapez sac fiyatları boyalı trapez sacların fiyatları na göre ve defolu trapez saç fiyatları sıfır trapez çatı sacı fiyatlarına göre daha ucuzdur.

Çünkü bu trapez sac modellerinde hem kullanılmış olması hem de işçiliğin ekleniyor olması nedeniyle fiyatlar her zaman değişiklik göstermekte. Ayrıca satın alınan ile göre de değişiklik olabilir. Trapez sacların fiyatları İzmir bölgesinde oldukça çok aratılmakta.

Trapez sac fiyatları 2021 yılı fiyatları aşağıdaki gibidir;

Trapez Sac Fiyatları 2021
Trapez Sac Kalınlığı mm 0,50 mm 0,60 mm 0,70 mm 0,80 mm 0,90 mm 1,00 mm
Trapez Sac Ağırlığı 1 m2 net kapatır. 4,80 kg 5,76 kg 6,72 kg 7,68 kg 8,64 kg 9,64 kg
Trapez Sac Kilo Fiyatı tl/kg 13,60 tl/kg 13,60 tl/kg 13,60 tl/kg 13,60 tl/kg 13,60 tl/kg 13,60 tl/kg
Trapez sac 1 m2 Fiyatı 65,28 tl/m2 78,33 tl/m2 91,40 tl/m2 104,44 tl/m2 117,50 tl/m2 131,10 tl/m2

Galvaniz Trapez sac fiyatları 2021 yılı fiyatları aşağıdaki gibidir;

Galvaniz Trapez Sac Fiyatları 2021
Ürün Birim Kalınlık Fiyat
Galvaniz Oluklu Trapez Sac 3 Metre 0,5 mm 171,10TL
Galvaniz Sinüs Saç 200*86 cm 0,45 mm 197,06TL
Galvaniz Sinüs Saç 250*86 cm 0,45 mm 247,80TL
Galvaniz Sinüs Saç 300*86 cm 0,45 mm 295,00TL
Galvaniz Sinüs Saç 400*86 cm 0,45 mm 313,88TL

 

Trapez saç fiyatları 2. el
Trapez saç fiyatları 2. el

Trapez sac fiyatları için kesin bir rakam söylemek zordur. Örneğin galvaniz trapez sac fiyatları 2021 senesinde bir önceki seneye oranla çok fazla kez değişiklik göstermektedir. Bundan dolayı trapez sac alırken türü ve boyutu hakkında arama yapmak daha mantıklıdır.

Örneğin galvaniz saclar trapez saç 6 metre fiyatları İzmir şeklinde arama yapmak hem tür olarak hem boyut olarak hem de il olarak kesin sonuç verecektir. Eğer o sene içerisindeki demir profil fiyatları değişiklik göstermişse muhtemelen galvaniz saclar bir önceki seneye göre değişiklik gösterecektir.

Trapez Saclar Nerelerde Kullanılır, Avantajları Nelerdir?

Trapez saclar inşaat sektöründeki gelişmeler ile birlikte pek çok yapıda kullanılmaya başlanmıştır. Sanayi yapıları, ziraat alanları, spor alanları, şantiyeler, AVM, askeri alanlar ve sosyal alanlar çoğunlukla trapez saclardan yardım alınarak yapılır. Gerek kullanım kolaylığı gerek uygun fiyatı nedeniyle kullanım sıklığı her geçen gün artmaktadır.

Trapez saclar kullanılan yapılar pek çok açıdan diğer yapılardan daha avantajlıdır. Başta yalıtım ve dayanıklılık sağlaması nedeniyle kullanılan bu yapı malzemeleri aynı zamanda dekor sağlaması ve kullanım kolaylığı nedeniyle de diğer yapı malzemelerinden daha avantajlıdır.

Hakkında Demir Uluğ

Bunu Da İncele

kereste fiyatları 2021

Kereste Fiyatları 2021 – İnşaat, Silinmiş Kereste (Sibirya)

Kereste fiyatları 2021 için ucuz ve en uygun şekilde araştırma yapıyorsan doğru yerdesin. Özellikle çatı yapımlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.