Kredi

Kredi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır

Kredi başvurusu kaç günde sonuçlanır sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Kredi başvurusunda bulundunuz ve bu başvuruya kaç gün içinde cevap gelir diye merak mı ediyorsunuz? O halde sizler için hazırladığımız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kredi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? Süreç Nasıl İlerler?

Kredi başvurusu sonuçlanma süresini merak edenler için bankaların, ne kadar sürede dönüş yaptıklarını araştırdık. Bankalara yapmış olduğunuz kredi başvuruları farklı yollarla yapılabilmektedir.

Telefonla, SMS ile, banka şubesinde ya da atmlerden bile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda bankalara internet vasıtasıyla kredi başvurusunda bulunup yine gelecek cevabı internet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kredi Başvuru Sonucunu Hemen Sorgulayın

Yapacağınız kredi başvurusunu SMS ile ya da internet aracılığıyla yaptığınız takdirde kredinize onay gelirse gerekli belgeleri bankaya götürmek zorundasınız. Bankayı ziyaret ettiğinizde ön başvurunuzu incelemeye alıyorlar.

Belgeler hazırlandıktan sonra kredinizi nakit olarak size veriyorlar. Ya da o şubeye ait hesabınıza aktarıyorlar. Kredi başvurunuzun sonuçlanması için imzaların tamamını atmış olmalısınız. Banka personeli, başvurunuzu önce operasyon birimine sonra da bankanın genel merkezine iletir.

Daha sonra sizin gelir durumunuz, kredi notunuz, borç durumunuz ve daha önce aldığınız kredileri inceleyerek geri dönüş sağlarlar. Borçlarınızı net olarak bilmiyorsanız banka borcu sorgulama adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Kredi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır
Kredi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır

Cevap Süresi Kaç Gün?

Bankalar, yapılan kredi başvurularının incelemelerinde sizlere olumlu ya da olumsuz bir dönüş sağlayacaklardır. Eğer kredinize onay gelirse bankayı ziyaret ederek belgeleri imzaladıktan sonra bankanın gişesinden alacağınız kredi size nakit olarak verilir ya da banka hesabınıza yatırılır.

Bankalara yaptığınız kredi başvurularına genel olarak 1 ile 6 gün arasında cevap alırsınız. Birçok banka yapılan kredi başvurularına oldukça hızlı bir cevap verir. Bir takım bankalar ise yoğunluk durumlarına göre 5 güne kadar geri dönüş yapabilirler. Sistemdeki bazı sorunlardan ötürü de kredi başvurunuzun sonucu daha geç görebilirsiniz.

Öte yandan, kredi başvurunuzun cevabını öğrenmek isterseniz için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Bununla birlikte, SMS aracılığıyla kredi sonucunuzu görebilirsiniz ve müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Aynı zamanda bankaların internet sitelerinden de bu başvurunun sonucunu sorgulayabilirsiniz. Kredi başvurusu kaç günde sonuçlanır sorusunun cevabını merak edenler için bu yazımızı hazırladık. Sizler de kredi başvurusunda bulunduysanız ve sonucunu bekliyorsanız yukarıda belirttiğimiz aşamalara göre adım atabilirsiniz.

Bu konunun cevabını bir de güvenilir kaynak olan Türkiye Bankalar Birliği‘ne ait Youtube kanalının videosundan alabiliriz. İzliyoruz…

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu