BankalarKredi

SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Son zamanlarda kullanıcılarımız SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunu sormaya başladılar ve sizler için en açıklayıcı yazısı yayınlıyoruz. Teknolojinin gelişmesi ve değişmesiyle birlikte bankalar da bu değişime ayak uydurmak durumunda kaldılar.

Yapılan kredi başvurularında pek çok yöntem kullanılırken artık sms ile kredi başvurusunda bulunmak da artık oldukça kolaydır.

Çağımız hız çağı olduğu için, bankalar da bu hıza ayak uydurmak ve tüketicilerinin taleplerine çok daha kısa zaman içinde cevap verebilmek adına teknolojiyi yakından takip etmek durumunda kaldılar.

Artık kredi almak isteyen müşteriler cep telefonlarından sms ile kredi başvurusunda bulunabilirler. Bir tek mesaj yollayarak kredi başvurusunda bulunmak artık oldukça basittir. Herhangi bir bankaya sms yollayarak kredi başvurusunda bulunmayı düşünüyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cep telefonlarının mesaj kısmına girerek, gerekli bilgileri yazdıktan sonra bankanın numarasına mesaj yollanmaktadır. Bu aşamanın ardından banka çalışanlarına gelen bilgiler inceleme altına alınır ve tüketiciye en kısa süre içerisinde geri dönüş yapılır.

Sistem bu şekilde yürür. Eğer kredinize onay verilirse belgeleri tamamlamak için banka şubesini ziyaret etmelisiniz. Eğer red cevabı alırsanız yani başvurunuz olumsuz bir şekilde cevaplanırsa, yeni bir başvuruda bulunmak yerine kredi notunuzu öğrenmeli ve kredi notunuza göre adım atmalısınız.

Çünkü eğer kredi notunuza göre sizin sms kredi başvurunuza red cevabı verilirse, başka bir bankaya başvuru yapmanızın bir anlamı olmayacaktır. O bankadan da size red cevabı gelecektir ve alacağınız her red cevabı sizin kredi notunuzun düşmesine sebep olacaktır.

Telefonlar günümüzde insanların hayatlarında büyük yer kaplayan cihazlardır. Her alanda kullanılabilen akıllı telefonlar ile kredi başvurunuzu farklı yollardan da yapabilirsiniz. Örnek verecek olursak düşündüğünüz bankanın mobil bankacılık uygulamasına girerek anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Hatta bankaya gitmenize gerek kalmadan, kredinize onay verilirse paranızı anında hesabınıza geçirebilirsiniz. Şimdi sizlerle birlikte bankaların sms kredi başvurusunda bulunurken istediği bilgilere göz atalım.

Ayrıca SMS ile kredi veren bankalar hangileridir adlı yazımızı da okuyabilirsiniz

Ziraat Bankası SMS ile Kredi Veriyor

Ülkemizde faaliyet gösteren 3 devlet bankasından bir tanesi Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası’na mesaj yollayarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için Kredi yazıp TC kimlik numaranızı, kredi miktarını, vade ve aylık net gelirinizi yazdıktan sonra 4747’ye yollayın. Örnek verecek olursak 40404084040 5000 24 1500

Yapı Kredi Bankası SMS ile Kredi Başvurma

Yapı Kredi’den kredi almak için sms kredi ürününü deneyebilirsiniz. İlk olarak kredi tutarı (bireysel, araç), Tc numaranızı, net aylık gelirinizi yazıp 4411’e yollayın. Bu aşamadan sonra banka çalışanları başvurunuzu inceleyip ön onayınızı mesaj olarak size bildireceklerdir.

SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır
SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Akbank Sms İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizdeki özel bankalardan bir tanesi olan Akbank’a sms aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 20.000 TL’ye kadar limiti olan Akbank’ta 48 ayı bulan vade imkanları söz konusudur. Kredi, TC kimlik numaranızı aralarında birer boşluk bırakarak yazın ve 4425’e yollayın.

Operatörünüz Türk Telekom ya da Vodafone ise bu mesajı 0532 750 25 25’e yollamanız gerekmektedir.

Şekerbank SMS ile Kredi

Şekerbank’a da sms ile kredi başvurusunda bulunarak kredinizi çekebilirsiniz. Kredim yazıp ardından Tc kimlik numaranızı 3280’e yollayın. Yollanılan mesajın ardından ön başvurunuzun onayı en kısa süre içinde sizlere bildirilecektir.

İş Bankası Sms Kredi Başvurusu

İş Bankası’ndan kredi çekmeyi düşünenler de sms ile kredi başvurusunda bulunabilirler. Bunun için yapmanız gereken Nakit yazıp bir boşluk bırakıp Tc kimlik numaranızı, kredi tutarını, aylık gelirinizi yazıp 4402’ye yollayın. En kısa zaman içerisinde mesajına dönüş yapılacaktır.

Garanti Bankası SMS ile Kredi Başvurusu

Garanti Bankası’ndan sms ile kredi almak oldukça basit. TC kimlik numaranız, istediğinizi kredi tutarı, vade sayısı, aylık net kazancınızı aralarında birer boşluk bırakarak 3390’a yollayın. Örnek verecek olursak; 40404084040 5000 36 1750

Bankaların sms ile kredi başvurusu numaralarını sizler için araştırdık ve paylaştık. Sizler de sms ile kredi çekmeyi düşünüyorsanız yazımızda yer alan bilgilerden faydalanabilirsiniz. Tek bir kısa mesaj ile kredi başvurusunda bulunmanız mümkündür.

Kredi başvurusunu yaptıktan sonra bankalar verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu araştıracaklardır. Sms yollarken yazdığınız bilgilerin doğruluğunu kontrol edin. Banka çalışanları bir takım kriterleri ve kredi notunuzu araştırdıktan sonra sizlere geri dönüş sağlayacaklardır.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu