Ankara Belediye İş İlanları 2021 Personel Alımı

Bu yazımızda Ankara Büyükşehir Belediyesine başvuru yapmak isteyen kişiler için Ankara belediye iş ilanları hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızın devamını okuyarak Ankara Büyükşehir Belediyesi güncel iş ilanları, ilan tarihleri ve başvuru şartları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ankara Belediye İş İlanları 2021 İŞKUR

Ankara Büyükşehir Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesinden sonra ülkemizin en büyük belediyesidir. Bu başkent belediyesi hemen hemen her alanda çalışmalar yürüterek vatandaşlarına hizmet etmeye çalışmaktadır. Hal böyle olunca birçok alanda yeni yeni belediye memuru alımı ve işçi alımı yapmaktadır.

ankara belediye iş ilanları
ankara belediye iş ilanları

Bu durum iş ilanlarına göz atan kişiler cezbetmekte ve iş başvuruları bu belediye üzerine yoğunlaşmıştır. Tabi ki iş bulma imkanının yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımı esnasında adaletli davranılması, iş koşullarının iyi olması ve çalışanların haklarını en iyi şekilde alabilmesi de Ankara Büyükşehir Belediyesi iş başvurularını arttıran etmenler arasındadır.

Eğer siz de Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor ve başvuru yapmak için nelerin gerektiğini merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Güncel İş İlanları ve Başvuru Şartları

Ankara Büyükşehir Belediyesi memur ve işçi alımında ne kadar çok personele ihtiyaç duyduğunu yazımızın başında da belirtmiştik. Zaman zaman toplu miktarlarda alım yapılsa da işçi alımı daha çok bakım teknisyeni, bekçi, şoför, itfaiye, zabıta ve güvenlik personelleri şeklinde olmaktadır.

Güncel olarak verilen ilanlar hakkında bilgi vermeden önce Ankara Büyükşehir Belediyesinde çalışmak isteyen kişilerin ne gibi şartları taşıması gerektiği konusunda bilgi sahibi olalım. Bu belediyede iş arayan kişilerin iş başvuru esnasında taşıması gereken nitelikler şu şekilde sıralanabilir;

 • En az ilkokul mezunu, çeşitli departmanlarda tercihen ilgili bölüme ait lisans bölümlerinden mezun olan,
 • Güvenlik vb. alanlarda özel yetenek istendiğinden ilgili alana yönelik sertifikası olan,
 • Bazı iş alanlarında vardiyalı çalışma sistemine ayak uydurabilen,
 • Hapis yatması onaylanmış ya da hapis cezası almamış olması fark etmeksizin Türkiye Cumhuriyeti anayasasına ve kanunlara göre belirlenmiş konularda ceza almamış olan,
 • Çalışma disiplini olan ve sorumluluklarını yerine getirebilen,
 • Ekip çalışmasına uygun, ast üst ilişkilerini iyi bilen,
 • Yönetici konumundakiler için koordinasyon sağlayabilme ve yöneticilik yapabilme yeteneği olan,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan,
 • 18 yaşını doldurmuş olan,
 • Erkek personel adayları için askerlik ile ilişiğini kesmiş olmak,
 • Engelli kadroları dışında çalışmasına engel olacak zihinsel ya da fiziksel bir hastalığı vs. olmayan,
 • Kamu haklarından mahrum edilmeyen,
 • Çalıştığı diğer kurum ve kuruluşlardan suç işlemesi nedeniyle atılmayan,
 • İş ahlakı olan,
 • Uzun süreli çalışma sürelerine dayanabilen
 • Araç kullanımı gereken departmanlar için en az B sınıfı ve gerekirse üst sınıflarda ehliyete sahip olan,
 • Uyuşturucu bağımlılığı vs. olmayan,
 • İletişim yeteneği yüksek olan,
 • Bazı departmanlar için problem çözme yeteneği olan, sorunlara karşı hızlı çözümler üretebilen ve toplulukları bir araya getirebilen kişiler Ankara Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu esnasında adaylardan istenen niteliklerdir. Aranan bu yetkinliklerin tamamı bir pozisyon için geçerli olmayacağı gibi başka bir pozisyonda ek yetkinlikler de istenebilir. Bunun için Ankara Büyükşehir Belediyesi iş ilanları incelerken detayları dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyoruz. Aksi takdirde başvurunuz yapılmayacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu koşulları hakkında genel bilgi verdiğimize göre iş başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabını verebiliriz. Ankara Büyükşehir Belediyesi iş ilanlarına direkt olarak belediyenin insan kaynakları departmanından ya da İŞKUR üzerinden kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Mersin Büyükşehir Belediyesi personel alımı ne zaman?

Başvuru sonrasında belediye ekipleri başvuruda verdiğiniz yanıtları inceleyecek ve gerekli koşulları taşımanız halinde size ulaşacaktır. Ancak belediyenin size ulaşması sizin işe alındığınız anlamına gelmeyecektir. Çünkü adalet ve liyakat kavramlarına önem veren Ankara Büyükşehir Belediyesi mülakat yaparak belediye için en iyi personelleri almaya çalışacaktır.

işkur ankara belediye iş ilanları
işkur ankara belediye iş ilanları

Şu an için Ankara Büyükşehir Belediyesinde aktif bir ilan yoktur. Ara ara toplu miktarlarda personel alımı yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Ağustos itibariyle personel alımı yapmayacaktır. Ancak ilerleyen haftalarda veya aylarda yeni bir iş ilanı olması durumunda önceden bilgi sahibi olmak istiyorsanız web sitemizi düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Bu şekilde Ankara Büyükşehir Belediyesi iş ilanları hakkında önceden bilgi sahibi olarak avantaj yakalayabilir ya da diğer iş ilanlarına göz atabilirsiniz.

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

ülker iş başvurusu ve açık pozisyonlar

Ülker İş Başvurusu 2021 Açık Pozisyonlar

Bu yazımızda Yıldız Holding bünyesinde bulunan Ülker firmasına başvuru yapmak isteyen kişiler için Ülker iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.