İlaç Fiyatları

Travocort Krem Fiyatı

Bu yazımızda mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan Travocort krem fiyat ve kullanımı konusunda bilgi vereceğiz. Yazımızın devamını okuyarak bu kremin nasıl kullanıldığını, ne işe yaradığını, kimlerin kullanmaması gerektiğini ve olası yan etkilerinin ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Travocort Krem Fiyat Bilgisi 2023 Mantar Kaşıntı Kremi

Travocort antifungal ilaçlar içerisinde yani mantar önleyici ilaçlar içerisinde yer alan bir ilaçtır. İçerisinde etken madde olarak izokonazol nitrat ve diflukortolon valerat içeren bu ilaç cilt yüzeyinde (parmakların aralarında, cilt boğumlarında, kasıkta, vajinal bölgede vs.) meydana elen mantar enfeksiyonlarında ve kaşıntı problemlerinde kullanılır.

travocort krem fiyat
travocort krem fiyat

Birçok mantar ajanına karşı etkili olan Travocort demofitlere (ayak parmaklarının aralarında görülür), maya mantarlarına, mayaya benzer diğer mantar türlerine, küflere ve yüzeysel mantar enfeksiyonlarına neden olan daha birçok mantar türüne daha etkilidir.

Mantar kremi Travocort diğer kremlerin aksine ana etken maddesi olarak iki farklı madde içermektedir. Bunlardan izokonazol nitrat mantarlara karşı etki gösterirken diflukortolan valerat ise cilt yüzeyindeki iltihabı ve diğer yangıları önler ve kişide meydana gelen belirtilerin azalmasını sağlar.

Travocort ilacı hakkında genel bir bilgi verdiğimize ilacın kullanılması ile ilgili ve diğer konularla ilgili detaylara geçiş yapabiliriz. Ancak öncesinde Travocort fiyat ne kadar sorusunun da cevabını verelim. Travocort şu an 15 gr ilaç içeren paketlerde kullanıma hazır olarak satılmaktadır.

Travocort ilaç fiyatı 27 Ocak 2023 tarihinde yapılan fiyat güncellemesi ile birlikte 15,10 Türk Lirası olmuştur. Eğer ilacı bulamazsanız ve muadili olan başka bir ilaç kullanacaksanız bu fiyat daha fazla ya da daha az olabilir. Şimdi gelin bu ilacın nasıl kullanıldığına ve kullanırken nelere dikkat edilmesine bir göz atalım.

kaşıntı ilacı travocort krem fiyat ne kadar
kaşıntı ilacı travocort krem fiyat ne kadar

Travocort Nasıl Kullanılır, Travocort Kullanılırken Nelere Dikkat Edilir?

Travocort ilacının kimler tarafından kullanılmaması gerektiğini, kullanırken kimlerin dikkatli olmasını ve olası yan etkilerin neler olduğunu vermeden önce ilacın nasıl kullanıldığı konusunda bilgi sahibi olunmalıdır.

Bu ilaç yalnızca mantar enfeksiyonlarında kullanılan bir ilaç olduğu için sadece tanı ve tedavi alan kişiler tarafından kullanılmalıdır. İlaç yalnızca mantarlara etki gösterdiği ve iltihabi reaksiyonları giderdiği için harici durumlarda kullanılmamalıdır.

Travocort ilacı için önerilen bir doz yoktur. İlaç krem formunda olduğu için doktor tarafından önerilen sıklıkta (hastalara genellikle günde 2 kez kullanılmaları öneriliyor) kullanılması gerekmektedir. İlaç etkilenen cilt yüzeyine kalın bir tabaka oluşturulmayacak şekilde sürülür ve cilde nüfuz etmesi sağlanır. Aşağıya eczanetv tarafından hazırlanan videoyu bırakıyoruz.

Hasta ve doktorun tanı sürecinden sonra eğer mantar enfeksiyonu çok ciddi bir boyuta ulaşmış ise ilaç daha fazla sürülebilir. Ancak buna yalnızca tedaviyi veren doktor karar vermelidir. Yani doktorunuzun veya eczacınızın önerisi olmadan ilacın kullanım sıklığını arttırmamanız gerekmektedir.

İlaç iyileşme görüldükten sonra birkaç hafta daha kullanılabilir. Travocort krem kullananlar ya da ilk kez kullanacak kişilerin dikkat etmesi gereken diğer hususlar ise aşağıdaki tablodaki gibidir;

Travocort Krem Kullanmaması Gereken KişilerTravocort Krem Kullanırken Dikkatli Olması Gereken KişilerTravocort İlacının Olası Yan Etkileri
İlaç içerisinde bulunan ana ve yardımcı etken maddelerden herhangi birine anaflaktik şok veya daha hafif şiddette alerjik reaksiyon gösteren kişilerİlacın kullanılacağı alanda bakteri enfeksiyonları olan kişilerAlerjik kontakt dermatit
İlacın kullanılacağı alanda viral enfeksiyonlar olan kişilerGöz çevresinde mantar enfeksiyonu olan kişiler buraya Travocort kullanırken dikkatli olmalıdırKıl kökü iltihabı
Hamile olanlar ya da hamile kalmayı planlayanlarGeçmişte glokom öyküsü olan kişilerDeride kıllanma artışı
Çocuk emziren ve göğüs bölgesine yakın yerlerde mantar enfeksiyonu olan kişilerDiğer mantar ilaçlarını kullanan kişilerSivilce artışı
Deride renk değişiklikleri
Deride yumuşama
Deri döküntüsü

 

Önemli Uyarı: Bu yazıda verilen bilgiler prospektüs içinde yani Travocort ilaç rehberi içerisinde yer alan bilgilerden oluşmaktadır. Bu nedenle burada yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk kabul etmemektedir.

Sitemiz yasal sorumluluk altında olmayıp yalnızca doktor ve eczacıya danışma sonucunda elde edilen bilgilerin kullanılmasının gerektiği birçok kez vurgulanmıştır. Doktor ve eczacıya danışmadan bu ilacın kullanılması sonucunda ciddi sağlık problemleri meydana gelebilir.

Bu nedenle yalnızca doktor ve eczacı önerisinde ilacı aldıktan sonra ilaç kutusunun içinden çıkan prospektüsü okuyarak bu mantar ilacını kullanmanızı önermekteyiz.

Travocort Krem Ne İşe Yarar?

Travocort krem mantar enfeksiyonlarının ve buna bağlı olarak ortaya çıkan belirtilerin giderilmesinde kullanılır.

Travocort Krem Ne Kadar Kullanılmalı?

Travocort krem mantar enfeksiyonlarında tam iyileşme görülene kadar kullanılmalıdır.

Travazol Krem Nelere İyi Gelir?

Travazol krem deri yüzeyinde meydana gelen mantar enfeksiyonlarında, pişikte ve diğer yangı durumlarında kullanılır.

Travazol Krem Vajina İçine Sürülür Mu?

Travazol kremi vajina içine sürmek pH değişikliklerine neden olarak diğer sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle Travazol yalnızca vajina çevresine sürülmelidir.

Travocort Krem Hamileyken Kullanılır Mı?

Travocort krem hamilelik döneminde ve özellikle hamileliğin ilk dönemlerinde doktor önerisi olmadığı sürece kullanılmamalıdır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu